Turniri od 28.01. -03.02.

 

DAVIS CUP, Tashkent, Uzbekistan, Kvalifikacije, tvrda podloga
TSS 1-2.2. Satnica ATP forum
SRBIJA UZBEKISTAN 3-2
LAJOVIĆ, Filip KRAJINOVIĆ, Laslo ĐERE, Nikola MILOJEVIĆ, Viktor TROICKI Denis ISTOMIN, Khumoyun SULTANOV, Sergey FOMIN, Sanjar FAYZIEV, Jurabek KARIMOV
Petak 09:00 Dušan LAJOVIĆ FAYZIEV Sanjar 7-6(4) 6-3
Filip KRAJINOVIĆ ISTOMIN Denis 6-2 6-4
Subota 09:00 Nikola MILOJEVIĆ/
Viktor TROICKI
FAYZIEV Sanjar/
ISTOMIN Denis
6-2 1-6 3-6
Dušan LAJOVIĆ ISTOMIN Denis 3-6 4-6
Filip KRAJINOVIĆ FAYZIEV Sanjar 4-6 6-3 6-0
SRBIJA se kvalifikovala na Finalni turnir Dejvis kupa za 2019. godinu
The new season-ending Davis Cup by BNP Paribas Finals will take place at La Caja Magica in Madrid, Spain on 18-24 November in 2019. The Finals will feature 18 teams – 12 qualifiers, four semi-finalists from 2018 and two wild card nations.

St.Peterburg Ladies Trophy, St. Petersburg, Russia, WTA Premier, €823.000, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/3. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB) KUZMOVA, Viktoria (SVK, 1) 1-6 4-6
Glavni žreb
1. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB, WC) KUDERMETOVA, Veronika (RUS, LL) 2-6 1-6
Dubl
1. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB)/
KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)
AOYAMA, Shuko (JPN)/(3)
MAROZAVA, Lidziya (BLR)
6-4 6-4
1/4 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB)/
KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)
GASPARYAN, Margarita (RUS)/
MAKAROVA, Ekaterina (RUS)
5-7 1-6

CLEVELAND OPEN, Cleveland, OH, USA, $81.240, tvrda podloga
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 2) slobodan
PETROVIĆ, Danilo (SRB) PAVIĆ, Ante (CRO) 7-6(3) 4-6 7-6(4)
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 2) MARCORA, Roberto (ITA) 7-5 6-2
PETROVIĆ, Danilo (SRB) KING, Darian (BAR, 5) 3-6 4-6
3. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 2) TORPEGAARD, Mikael (DEN) 6-7(1) 6-4 6-7(7)

M15 Sharm El Sheikh, Sharm El Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo CIZELJ-ŽIVKOVIĆ, Stefan (SRB, WC) MARTIN, Toby (GBR, 2) 1-6 1-6
GD Tennis Cup, Antalya, Turkey, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo DALJEV, Pavle (SRB, 7) CEPEL, Kaan (TUR, WC) 6-3 6-1
2/2. kolo DALJEV, Pavle (SRB, 7) SHIMABUKURO, Sho (JPN, 1) 4-6 4-6
Glavni žreb
1. kolo DALJEV, Pavle (SRB, LL) KIVATTSEV, Kirill (RUS, 1) 4-6 4-6
KATIĆ, Dejan (SRB, 7) GALIEV, Bulat (RUS, Q) 6-2 6-3
MARKOVIĆ, Goran (SRB) RAZBORŠEK, Nik (SLO, 3) 1-6 2-6
2. kolo KATIĆ, Dejan (SRB, 7) CERUNDOLO, Juan M. (ARG, JR) 5-7 3-6
Dubl
1. kolo KATIĆ, Dejan (SRB)/
FETISLEAM (ROU)
CERUNDOLO, Juan M. (ARG)/
SAIDKARIMOV, Saidalo (UZB)
5-7 6-7(5)
DALJEV, Pavle (SRB)/
IVANOV, Klim (KAZ)(Alt)
SAKELLARIDIS, Michalis (GRE)/
SAKELLARIDIS, Stefanos (GRE)(Alt)
3-6 4-6

DOW TENNIS CLASSIC, Midland, MI, USA, $100.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 3) COLEMAN, Elizabeth (USA, WC) 7-6(4) 6-4
2/2. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 3) ALVES, Carolina M.R. (BRA, 11) 6-1 4-6 10-6
Glavni žreb
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, Q) LI, Ann (USA, Q) 6-3 4-6 4-6
Dubl
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/
LU, Jia-Jing (CHN)
GLEASON, Quinn (USA)/
STEFANI, Luisa (BRA)(4)
7-6(6) 7-6(5)
1/4 finale JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/
LU, Jia-Jing (CHN)
BOUZKOVA, Marie (CZE)/
TEICHMANN, Jil (SUI)
0-6 1-6
JODHPUR OPEN, Jodhpur, India, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 5) TANWAR, Aayushi (IND) 6-0 6-4
2/2. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 5) YADAV, Mihika (IND, 8) 6-3 6-2
Glavni žreb
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, IR) AYUKAWA, Mana (JPN) 6-2 6-4
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, Q) CHAUDHARI, Vaidehi (IND, Q) 6-3 6-3
2. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, IR) MARCINKEVICA, Diana (LAT, 2) 3-6 1-6
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, Q) IMANISHI, Miharu (JPN, 7) 3-6 0-6
Dubl
1. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB)/
MELISS, Verena (ITA)
SADIQ, Soha (IND)/(WC)
SAGWAL, Avika (IND)
6-2 6-4
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
BERBEROVIĆ, Nefisa (BIH)
AYUKAWA, Mana (JPN)/
KAJI, Haruka (JPN)
6-2 2-6 7-10
1/4 finale ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB)/
MELISS, Verena (ITA)
KUWATA, Hiroko (JPN)/(3)
MARCINKEVICA, Diana (LAT)
W/O
Magic Hotel Tournament, Monastir, Tunisia, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MILOŠEVIĆ, Tamara (SRB) BRIGHI, Giulia (ITA, 6) 6-2 3-6 7-10

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

7th Nairobi International Junior Championships, Nairobi, Kenya, G4, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/2. kolo JOVANOVIĆ, Andrej (SRB) BALDOVINETTI, Guelfo (ITA) 6-2 6-3
2/2. kolo JOVANOVIĆ, Andrej (SRB) ROLLAND DE RAVEL, Cosme (FRA) 6-2 6-2
Glavni žreb
1. kolo JOVANOVIĆ, Andrej (SRB, Q) ODUOR, Raymond (KEN) 6-1 6-0
2. kolo JOVANOVIĆ, Andrej (SRB, Q) DELI, Mihaly (HUN, 13) 6-7(4) 1-6
Dubl
1/4 finale JOVANOVIĆ, Andrej (SRB)/
SHOKEIR, Aly (EGY)
HUANG, Yu Shiang (TPE)/
TANG, Cheng (TPE)(8)
4-6 2-6
Al-Solaimaneyah ITF Junior Tournament, Cairo, Egypt, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo TRUNIĆ, Dušan (SRB) slobodan
MACURA, Milan (SRB) HOSSAM ELDIN, Ziad (EGY) 6-2 6-0
2/3. kolo TRUNIĆ, Dušan (SRB) IVERSON, Samy (USA, A) 6-2 6-0
MACURA, Milan (SRB) DANIELSSON, Ludvig (SWE) 6-1 6-0
3/3. kolo TRUNIĆ, Dušan (SRB) BASSEM SOBHY, Michael (EGY) 1-6 6-3 2-6
MACURA, Milan (SRB) SOUSA SEVERIN, Guilherme (POR, A) 6-1 6-2
Glavni žreb
1. kolo MACURA, Milan (SRB, Q) SHCHEBLYKIN, Danyil (UKR) 6-1 6-2
2. kolo MACURA, Milan (SRB, Q) ABOU TALEB, Belal (EGY, 3) 2-6 7-6(4) 5-7
ITF Junior FTT 2, Tunis, Tunisia, G2, tvrda podloga
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo JUHAS, Kristijan (SRB) LLAMAS RUIZ, Pablo (ESP) 2-6 6-4 1-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB, 5) ARKADIANOU, Anna (GRE) 2-6 1-6
MILOVANOVIĆ, Elena (SRB) BEN HASSEN, Feryel (TUN, WC) 4-6 2-6
Dubl
1/4 finale MILOVANOVIĆ, Elena (SRB)/
SKROBONJA, Anđela (SRB)
DEMENTYEVA, Elizaveta (RUSS)/
GORBUNOVA, Mayya (RUS)
6-4 6-3
1/2 finale MILOVANOVIĆ, Elena (SRB)/
SKROBONJA, Anđela (SRB)
DROGUET, Aubane (FRA)/
JANIĆIJEVIĆ, Selena (FRA)(1)
2-6 2-6

2019 TENNIS WINTER CUPS by HEAD, Varna, Bulgaria, U16, Kvalifikacije, tvrda podloga
1-3.2. Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Zone A: Bulgaria (2), Great Britain, Moldova, Montenegro (3), SERBIA (1), Slovakia, Spain (4), Turkey
SRBIJA B16: Luka JOVANOVIĆ, Hamad MEĐEDOVIĆ, Stefan POPOVIĆ
1/4 finale SRBIJA B16 slobodni
1/2 finale SRBIJA B16 TURSKA B16 3-0
FINALE SRBIJA B16 BUGARSKA B16 3-0
Hamad MEĐEDOVIĆ  – Ivan PENEV 6-3 3-2, ret
Stefan POPOVIĆ  – Petr NESTEROV 6-7(3) 7-6(5) 7-6(2)
Hamad MEĐEDOVIĆ/
Stefan POPOVIĆ
 – Petr NESTEROV/
Ivan PENEV
W/O
SRBIJA B16 se kvalifikovala za Finalni turnir 15-17.2.
2019 TENNIS WINTER CUPS by HEAD, Lousada, Portugal, U16, Kvalifikacije, tvrda podloga
1-3.2. Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Zone B: France (4), Israel, Italy (2), Luxembourg, Portugal (3), SERBIA (1), Slovenia, Spain
SRBIJA G16: Fatma IDRIZOVIĆ, Nikol PALEČEK, Natalija SENIĆ
1/4 finale SRBIJA G16 ŠPANIJA G16 2-1
1/2 finale SRBIJA G16 PORTUGALIJA G16 3-0
FINALE SRBIJA G16 ITALIJA G16 1-2
Fatma IDRIZOVIĆ  – Matilde PAOLETTI 6-4 6-0
Nikol PALEČEK  – Asia SERAFINI 4-6 2-6
Fatma IDRIZOVIĆ/
Natalija SENIĆ
 – Lisa PIGATO/
Asia SERAFINI
3-6 4-6
SRBIJA G16 se kvalifikovala za Finalni turnir 15-17.2.
2019 TENNIS WINTER CUPS by HEAD, Leeuwarden, Netherlands, U14, Kvalifikacije, tepih
1-3.2. Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Zone D: Belarus (2), Estonia, Netherlands, Romania (4), Russia (1), SERBIA (3), Turkey, Israel
SRBIJA B14: Branko ĐURIĆ, Zoran LUDOŠKI, Aleksa PISARIĆ
1/4 finale SRBIJA B14 HOLANDIJA B14 1-2
5-8. mesto SRBIJA B14 IZRAEL B14 3-0
5-6. mesto SRBIJA B14 TURSKA B14 2-1
SRBIJA B14 se NIJE kvalifikovala za Finalni turnir.
2019 TENNIS WINTER CUPS by HEAD, Plovdiv, Bulgaria, U14, Kvalifikacije, tvrda podloga
1-3.2. Satnica
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Zone A: Bulgaria, Netherlands, Norway, Romania (1), SERBIA (2), Spain (3), Sweden (4), Turkey
SRBIJA G14: Lola RADIVOJEVIĆ, Tijana SRETENOVIĆ, Darja ŠUVIRDENKOVA
1/4 finale SRBIJA G14 TURSKA G14 2-1
1/2 finale SRBIJA G14 HOLANDIJA G14 3-0
FINALE SRBIJA G14 RUMUNIJA G14 1-2
Tijana SRETENOVIĆ  – Mara GAE 6-0 6-2
Lola RADIVOJEVIĆ  – Maria Sara POPA 6-1 1-6 4-6
Lola RADIVOJEVIĆ/
Tijana SRETENOVIĆ
 – Mara GAE/
Cara Maria MESTER
6-3 3-6 8-10
SRBIJA G14 se kvalifikovala za Finalni turnir 15-17.2.