Turniri od 29.07 – 05.08.

GENERALI OPEN, Kitzbühel, Austria, ATP 250, €561.345, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo
LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 8) GARCIA-LOPEZ, Guillermo (ESP) 6-4 6-2
ĐERE, Laslo (SRB) BASILASHVILI, Nikoloz (GEO) 6-3 6-3
2. kolo
LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 8) NOVAK, Dennis (AUT, WC) 6-2 6-4
ĐERE, Laslo (SRB) DANIEL, Taro (JPN) 3-6 2-6
1/4 finale
LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 8) KLIŽAN, Martin (SVK, Q) 6-4 6-7(6) 2-6

CITI OPEN, Washington, DC, USA, WTA International, $250.000, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Glavni žreb
1. kolo
KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, 5) BOULTER, Katie (GBR) 2-6 0-6
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
ZHENG, Sai sai (CHN)
BONAVENTURE, Ysaline (BEL)/
STOLLAR, Fanny (HUN)
W/O

2018 INTERNATIONAL CHALLENGER CHENGDU, Chengdu, China, $125.000, tvrda podloga
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 7) LI, Zhe (CHN) 6-3 6-4
MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 3) LEE, Duckhee (KOR) 4-6 4-6
PETROVIĆ, Danilo (SRB) ITO, Tatsuma (JPN, 5) 6-7(5) 6-7(3)
2. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 7) WU, Yibing (CHN) 7-6(4) 4-6 4-6
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
YANG, Tsung Hua (TPE)
PENG, Hsien Yin (TPE)/
SANTILLAN, Akira (AUS)
6-4 5-7 2-10
KRSTIN, Peđa (SRB)/
PETROVIĆ, Danilo (SRB)
LI, Zhe (CHN)/
WU, Di (CHN)
1-6 6-1 10-8
1/4 finale KRSTIN, Peđa (SRB)/
PETROVIĆ, Danilo (SRB)
RATIWATANA, Sanchai (THA)/
RATIWATANA, Sonchat (THA)
4-6 4-6
SOPOT OPEN, Sopot, Poland, 64.000+H, šljaka
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB) JANVIER, Maxime (FRA, Q) 3-6 1-6
Dubl
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB)/
COLLARINI, Andrea (ARG)
KOLAR, Zdenek (CZE)/
MOTTI, Alessandro (ITA)
6-4 6-4
1/4 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB)/
COLLARINI, Andrea (ARG)
CUEVAS, Martin (URU)/
DELLIEN, Hugo (BOL)
2-6 4-6

6. ITF – Bredeney Mens Open 2018, Essen, Germany, $25.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
PERIĆ, Dragan (SRB) BERTSCH, Jochen (GER) 0-6 0-6
DALJEV, Pavle (SRB, 12) THOLL, Christophe (LUX) 4-6 2-6
7. ITF TC Kern Future, Vogau, Austria, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
POPOVIĆ, Andrej (SRB) TROCKER, Moritz (ITA, 2) 3-6 7-6(5) 1-6
Dubl
1. kolo POPOVIĆ, Andrej (SRB)/
STENBERG, Jonathan (SWE)
LAZAROV, Alexandar (BUL)/
MANDA, Calin (ROU)(3)
2-6 1-6
Open Internacional Caldas da Rainha, Caldas Da Rainha, Portugal, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB) CABRAL, Francisco (POR, 8) 4-6 3-6
Dubl
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB)/
GIL, Fred (POR)(1)
BATISTA, Daniel (POR)/
RIBEIRO LAGO, Elio Jose (BRA)
7-5 6-4
1/4 finale JANDRIĆ, Darko (SRB)/
GIL, Fred (POR)(1)
CACAO, Tiago (POR)/
OSORIO, Guilherme (POR)
3-6 6-1 6-10
Slovak F2, Piestany, Slovakia, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB) SHEVCHENKO, Alexander (RUS, Q) 1-6 2-6
Dubl
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
SZINTAI, David (HUN)(4)
BRNA, David Damian (SVK)/
OBAL, Patrik (SVK)
6-3 6-4
1/4 finale MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
SZINTAI, David (HUN)(4)
HAJEK, Petr (CZE)/
SEMJAN, Marek (SVK)
6-7(2) 0-6

GB Pro Series Foxhills, Woking, Great Britain, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, 5) CASCINO, Estelle (FRA, Q) 6-3 6-2
2. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, 5) LUMSDEN, Maia (GBR) 6-2 6-4
1/4 finale JOROVIĆ, Ivana (SRB, 5) KERKHOVE, Lesley (NED, 3) 7-5 6-2
1/2 finale JOROVIĆ, Ivana (SRB, 5) GRAMMATIKOPOULOU Valentini (GRE, 2) 5-7 6-4 6-0
FINALE JOROVIĆ, Ivana (SRB, 5) SMITKOVA, Tereza (CZE, 1) 7-6(5) 5-7 4-6
OPEN CASTILLA Y LEON, VILLA DE EL ESPINAR, El Espinar (Segovia), Spain, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2 finale
ČUROVIĆ, Tamara (SRB, 5) CALVO LARRAZ, Marta (ESP, WC) 6-0 6-0
2/2. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB, 5) GARCIA, Alice (BRA, 9) 6-4 6-1
Glavni žreb
1. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB, Q) ATUCHA GOMEZ, Ainhoa (ESP, WC) 1-6 6-2 1-6
Dubl
1. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
ERAYDIN, Basak (TUR)
DRAŽIĆ, Mariana (CRO)/
EKLUND, Mia Nicole (FIN)(4)
6-4 6-3
1/4 finale ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
ERAYDIN, Basak (TUR)
MENDEZ, Seone (AUS)/
PWEEIZAS DIAZ, Nuria (ESP)
7-6(6) 6-3
1/2 finale ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
ERAYDIN, Basak (TUR)
CARRILLO M., Alba (ESP)/
MORENO B., Angeles (ESP)
6-1 4-6 11-9
FINALE ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
ERAYDIN, Basak (TUR)
BASSOLS R., Marina (ESP)/
PARRES A., Olga (ESP)
5-7 4-6
THINDOWN BIELLA, Biella, Italy, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 1) slobodna
2/3. kolo
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 1) GLORIOSO, Delfina (ARG) 6-1 7-5
3/3. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 1) GAMBOGI, Sara (ITA) 2-6 6-7(3)
Glavni žreb
1. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, LL) PETRUZELOVA, Lucie (CZE, Q) 6-0 6-1
2. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, LL) CRESCENZI, Giulia (ITA, Q) 7-6(2) 7-5
1/4 finale ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, LL) TURATI, Bianca (ITA, 8) 4-6 3-6

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

Epetion Cup, Split, Croatia, G5, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo GANČEV, Tara (SRB) VICAN, Mia Rae (CRO, Q) 5-7 5-7
KOJČIĆ, Emilija (SRB, 4) ĆIRIĆ BAGARIĆ, Lucija (CRO, WC) 6-7(3) 6-4 2-6
XXIII International Junior de Leiria, Leiria, Portugal, G4, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo SIMOVIĆ, Andriana (SRB) LUESCHER, Sophie (SUI, 7) 3-6 1-6
FROMM Swiss Junior Trophy Sommer, Oberentfelden, Switzerland, G2, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo JOCOVIĆ, Anđela (SRB) MAGUN, Lea (SUI, Q) 6-4 6-4
2. kolo JOCOVIĆ, Anđela (SRB) LANCELOT, Olympe (FRA, 6) 6-4 6-1
1/4 finale JOCOVIĆ, Anđela (SRB) KRAUS, Sinja (AUT, 3) 3-6 4-6
2018 B18 EUROPEAN SUMMER CUPS, Piestany, Hungary, Kvalifikacije, šljaka
1-3.8. Satnica
JUNIORI
Zona D: Mađarska, Rusija, SRBIJA, Slovačka, Švedska
SRBIJA B18: Kristijan JUHAS, Bodin ŽARKOVIĆ, Nemanja ŠUBANOVIĆ
1/4 finale SRBIJA slobodni
1/2 finale SRBIJA RUSIJA 0-3
Bodin ŽARKOVIĆ BINDA Alexandr 2-6 4-6
Kristijan JUHAS DANILOV Savriyan 1-1, ret.
Nemanja ŠUBANOVIĆ/
Bodin ŽARKOVIĆ
DANILOV Savriyan/
SPASIBO Danil
1-6 1-6
Plejof 1 SRBIJA ŠVEDSKA 1-0
Plejof 2 SRBIJA SLOVAČKA 0-1
SRBIJA B18 se NIJE kvalifikovala na Finalni turnir
2018 G18 EUROPEAN SUMMER CUPS, Maglie, Italy, Kvalifikacije, šljaka
1-3.8. Satnica
JUNIORKE
ZONA C: Grčka, Italija, Portugalija, SRBIJA, Španija
SRBIJA G18: Anđela SKROBONJA, Tamara MALEŠEVIĆ, Elena MILOVANOVIĆ
1/4 finale SRBIJA GRČKA 3-0
Tamara MALEŠEVIĆ ANTONAKIS Emmanouela 6-2 6-2
Anđela SKROBONJA ARKADIANOU Anna 4-6 6-3 6-3
Tamara MALEŠEVIĆ/
Anđela SKROBONJA
ANTONAKIS Emmanouela/
ARKADIANOU Anna
6-3 6-4
1/2 finale SRBIJA ŠPANIJA 0-3
Tamara MALEŠEVIĆ VICENS MAS Rosa 2-6 4-6
Anđela SKROBONJA MARTINEZ ASENSI Gabriela 6-2 3-6 3-6
Elena MILOVANOVIĆ/
Tamara MALEŠEVIĆ
ARIAS MANJON Paula/
VICENS MAS Rosa
6-3 3-6 6-10
3-4. mesto SRBIJA PORTUGALIJA 2-1
Elena MILOVANOVIĆ GARCIA Camila 6-2 6-3
Tamara MALEŠEVIĆ JORGE Francisca 3-6 5-7
Elena MILOVANOVIĆ/
Anđela SKROBONJA
GARCIA Camila/
JORGE Francisca
1-6 6-4 10-7
SRBIJA G18 je zauzela 3. mesto i NIJE se kvalifikovala na Finalni turnir

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

2018 EUROPEAN SUMMER CUPS-JUNIOR DAVIS CUP, Cluj Napoca, Romania, U16, Kvalifikacije, šljaka
31.7-2.8. Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
ZONA C: Bulgaria, Bosnia & Herzegovina, Great Britain, Moldova, Romania, Russia, Serbia, Slovenia
SRBIJA B16: Hamad MEĐEDOVIĆ, Lazar MILIĆEVIĆ, Stefan POPOVIĆ
1/4 finale SRBIJA SLOVENIJA 2-1
Hamad MEĐEDOVIĆ JURJEVČIĆ Nik 6-0 6-4
Stefan POPOVIĆ VIDOVIČ Blaž 5-7 3-6
Hamad MEĐEDOVIĆ/
Lazar MILIĆEVIĆ
JURJEVČIĆ Nik/
VIDOVIČ Blaž
6-1 7-5
1/2 finale SRBIJA RUSIJA 1-2
Lazar MILIĆEVIĆ KACHMAZOV Alibek 4-6 6-2 3-6
Hamad MEĐEDOVIĆ AGAFONOV Egor 3-6 3-6
Hamad MEĐEDOVIĆ/
Lazar MILIĆEVIĆ
KACHMAZOV Alibek/
PHILIPPOV Evgeny
6-2 6-3
3-4. mesto SRBIJA BOSNA I HERCEGOVINA 2-0
Lazar MILIĆEVIĆ MUSIĆ Ahmed W/O
Stefan POPOVIĆ MUMINOVIĆ Danijal 6-2 6-3
SRBIJA B16 je zauzela 3. mesto i NIJE se kvalifikovala na Finalni turnir
2018 EUROPEAN SUMMER CUPS-JUNIOR FED CUP, Rakovnik, Czech Republic, U16, Kvalifikacije, šljaka
1-3.8. Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
ZONA A: Austria, Croatia, Czech Republic, Israel, Russia, Slovakia, Slovenia and Serbia
SRBIJA G16: Senka DELETIĆ, Anđela LOPIČIĆ, Natalija SENIĆ
1/4 finale SRBIJA SLOVAČKA 0-3
Natalija SENIĆ STANKOVSKA Nina 3-6 6-7(1)
Anđela LOPIČIĆ CISOVSKA Romana 3-6 2-6
Anđela LOPIČIĆ/
Senka DELETIĆ
CISOVSKA Romana/
STANKOVSKA Nina
1-6 1-6
5-8. mesto SRBIJA ČEŠKA 1-2
Senka DELETIĆ PLUHAROVA Terezie 4-6 1-6
Anđela LOPIČIĆ NOVAKOVA Klara 4-6 3-6
Anđela LOPIČIĆ/
Senka DELETIĆ
NOVAKOVA Klara/
PLUHAROVA Terezie
W/O
7-8. mesto SRBIJA AUSTRIJA 2-1
Senka DELETIĆ DSHANDSHGAVA Irina 2-6 1-6
Anđela LOPIČIĆ GLANZER Daniela 6-1 6-1
Anđela LOPIČIĆ/
Natalija SENIĆ
DSHANDSHGAVA Irina/
KARNER Elena
6-4 6-2
SRBIJA G16 je zauzela 7. mesto i NIJE se kvalifikovala na Finalni turnir
UTC Haid Junior Open, Haid, Austria, U16, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Glavni žreb
1/4 finale TEODOROVIĆ, Petar (SRB, 1) SMOLINER, Tobias (AUT, 10) 2-6 6-2 6-4
1/2 finale TEODOROVIĆ, Petar (SRB, 1) KAUFMANN, Hans Peter (AUT, 7) 1-6 6-4 6-0
FINALE TEODOROVIĆ, Petar (SRB, 1) KALOCSAI, Peter (HUN, 3) 6-3 6-0
Dubl
1/2 finale TEODOROVIĆ, Petar (SRB)/
FEDEROWICZ, Jakub (POL)(1)
BASKOVIĆ, Roko (CRO)/
SARUNIĆ, Anton (CRO)(7)
6-0 7-5
FINALE TEODOROVIĆ, Petar (SRB)/
FEDEROWICZ, Jakub (POL)(1)
BOROS, Attila (HUN)/
KALOCSAI, Peter (HUN)(1)
6-4 6-2
EMINENT PODGORICA OPEN 2018, Podgorica, Montenegro, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Uroš Delić (Q), Stevan Antić (WC), Luka Kurtović (WC)
2. kolo: Petar Belošević
1/4 finale RADOMAN, Bojan (SRB, Q) POPOV, Vladimir (BUL, 1) 3-6 6-7(1)
ĐURIĆ, Branko (SRB, 2) ANTONIADIS A., Fotios (GRE, 7) 4-6 6-3 6-2
1/2 finale ĐURIĆ, Branko (SRB, 2) PASSAFIUME, Leonardo (ITA, Q) 7-5 6-0
FINALE ĐURIĆ, Branko (SRB, 2) ZACHIOTIS, Filippos (GRE, 5) 6-0 6-1
Dubl
1/2 finale DELIĆ, Uroš (SRB)/(4)
RADOMAN, Bojan (SRB)
BUGARIKI, Berk (MKD)/
ZACHIOTIS, Filippos (GRE)(1)
3-6 2-6
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Kvalifikacije
1/1. kolo: Lena Karlovčan, Jana Vranić
Glavni žreb
1. kolo: Kristina Stamenković (WC), Teodora Stefanović (Q), Anja Petković (5), Jelena Jevtić (Q), Nataša Savić, Anastasija Lukić (WC)
1/4 finale KOLAREVIĆ, Nevena (SRB, 3) PETROVIĆ, Doroteja (SRB, 8) 4-6 6-2 6-2
OBRADOVIĆ, Andrea (SRB, 6) TOGLUKDEMIR, Mina (TUR, 4) 2-6 6-2 1-6
MARJANOVIĆ, Mia (SRB, 2) SAFYANOVA, Anastasia (RUS, 7) 6-1 6-0
1/2 finale KOLAREVIĆ, Nevena (SRB, 3) LINNIKOVA, Angelina (RUS, 1) 6-4 7-5
MARJANOVIĆ, Mia (SRB, 2) TOGLUKDEMIR, Mina (TUR, 4) 2-6 6-7(2)
FINALE KOLAREVIĆ, Nevena (SRB, 3) TOGLUKDEMIR, Mina (TUR, 4) 6-0 6-7(7) 6-3
Dubl
1/2 finale MARJANOVIĆ, Mia (SRB)/(2)
OBRADOVIĆ, Andrea (SRB)
KASHCHENKO, Sofya (RUS)/
PAVLOVA, Sofia (RUS)(4)
6-2 6-3
FINALE MARJANOVIĆ, Mia (SRB)/(2)
OBRADOVIĆ, Andrea (SRB)
BARANOV, Sophia N. (USA)/
UDVARDY, Luca (HUN)(3)
4-6 0-6
Müller Junior Cup Ulm, Ulm, Germany, U16/14, C2/C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Marko Topo (1)
Dubl
1/2 finale TOPO, Marko (SRB)/
JONKER, Frank (NED)(1)
TIONS, Markuss (LAT)/(4)
VOROBJOVS, Valerijs (LAT)
5-7 6-1 10-6
FINALE
TOPO, Marko (SRB)/
JONKER, Frank (NED)(1)
LIEPINS, Edvards T. (LAT)/
SNAIDERS, Daniils (LAT)(2)
0-6 5-7
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1/4 finale PALEČEK, Nikol (SRB, 2) PLIKSA, Laura (LAT, 11) 6-1 6-1
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB, 2) BATTSOOJ, Maralmaa (MGL) 6-1 6-0
FINALE PALEČEK, Nikol (SRB, 2) TOMASE, Elza (LAT, 5) 6-2 6-7(6) 5-7
Dubl
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB)/(1)
BELOKRYLOVA, Marta (RUS)
VORWERK, Carina (GER)/
YIGIN, Sara (GER)(4)
6-3 6-3
FINALE
PALEČEK, Nikol (SRB)/(1)
BELOKRYLOVA, Marta (RUS)
DALECKA, Darta (LAT)/
PLIKSA, Laura (LAT)
6-2 6-3
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Mirjana Jovanović
FROMM Swiss Junior Trophy, Oberentfelden, Switzerland, U16/14, C3/C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Aleksa Miljković
1/4 finale LUDOŠKI, Lazar (SRB, 5) SERAZHETDINOV, Ruslan (RUS, 1) 6-1 6-3
1/2 finale LUDOŠKI, Lazar (SRB, 5) DUDA, Adam (CZE, 8) 6-4 6-3
FINALE LUDOŠKI, Lazar (SRB, 5) BRUNOLD, Mika (SUI, 9) 0-6 2-6
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Elena Ivanović
3. kolo: Danica Nedeljković (6), Sanja Đurđević (12)
Dubl
1/2 finale NEDELJKOVIĆ, Danica (SRB)/(4)
RADOVANOVIĆ, Anastasia (SUI)
KUHL, Carolina (GER)/
PILOSWYAN, Adel (RUS)(1)
2-6 3-6
, Sofia, Bulgaria, U14, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Veljko Cvetković, Petar Marković (Q)
2. kolo: Stefan Skobelev (Q)
3. kolo: Vanja Petrov (16), Vuk Rađenović (14), Aleksa Marković (15)
1/4 finale ZEKIĆ, Nikola (SRB, 3) KOLGANOV, Kirill (KAZ) 6-1 6-0
1/2 finale ZEKIĆ, Nikola (SRB, 3) COMAN, Mihai A. (ROU, 1) 6-3 2-6 6-3
FINALE ZEKIĆ, Nikola (SRB, 3) MENCAGLIA, Silvio (ITA, 4) 6-3 1-6 3-6
Dubl
1/2 finale MARKOVIĆ, Aleksa (SRB)/
PETROV, Vanja (SRB)(6)
COMAN, Mihai A. (ROU)/
MRKEV, Boris (MKD)(1)
6-2 0-6 10-8
FINALE MARKOVIĆ, Aleksa (SRB)/
PETROV, Vanja (SRB)(6)
DESPODOV, Martin (BUL)/
MILEV, Yanaki (BUL)(5)
1-6 7-6(6) 6-10
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Jelena Gojković
2. kolo: Neda Milenković, Natalija Nikolić (14)
3. kolo: Emilija Zdravković (5), Laura Dukić (15)
41. Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U14, Dueren, Germany, U14, C1, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Lola Radivojević
2. kolo: Fatma Idrizović (1)
Iris Cup BATD Primerose 2018, Brussels, Belgium, U12, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Simeon Stanković