Turniri od 29.07. – 04.08.

CITI OPEN, Washington, DC, USA, ATP 500, $2.046.340, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 5) FENTY, Andrew (USA, WC) 4-6 6-1 7-5
2/2. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 5) KWIATKOWSKI, Thai-Son (USA) 3-6 7-6(5) 4-6
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) POPYRIN, Alexei (AUS) 7-6(6) 6-3
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) HERBERT, Pierre-Hugues (FRA, 15) 3-6 6-4 7-6(5)
3. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) GOMBOS, Norbert (SVK, LL) 6-1 3-6 6-7(4)
ABIERTO MEXICANO DE TENIS MIFEL, Los Cabos, Mexico, ATP 250, $858.565, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) STAKHOVSKY, Sergiy (UKR, 6) 6-4 7-6(5)
2/2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) JUNG, Jason (TPE, 4) 4-6 6-7(4)
Glavni žreb
1. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, PR) ALBOT, Radu (MDA, 7) 5-7 6-2 0-6
GENERALI OPEN, Kitzbühel, Austria, ATP 250, €586.140, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo
KRSTIN, Peđa (SRB) DELLIEN, Hugo (BOL, 1) 3-6 5-7
ZEKIĆ, Miljan (SRB) BERLOCQ, Carlos (ARG, 6) 3-6 2-6
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 2) slobodan
2. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 2) CHARDY, Jeremy (FRA) 6-3 4-6 3-6
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
KLIZAN, Martin (SVK)(PR)
GILLE, Sander (BEL)/
VLIEGEN, Joran (BEL)(4)
6-4 6-7(5) 7-10

MUBADALA SILICON VALLEY CLASSIC, San Jose, USA, WTA Premier, $876.183, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/2. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 7) HIBI, Mayo (JPN) 1-6 0-6

SVIJANY OPEN, Liberec, Czech Republic, 46.600, šljaka
ATP-CH Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/1. kolo
ČAČIĆ, Nikola (SRB) NEJEDLY, Pavel (CZE, 2) 1-6 4-6
Glavni žreb
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 11) slobodan
2. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 11) TABERNER, Carlos (ESP) 5-7 6-3 7-6(2)
3. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 11) CORIA, Federico (ARG, 8) 7-6(6) 6-3
1/4 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 11) VESELY, Jiri (CZE, 3) 7-6(2) 1-6 6-2
1/2 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 11) NEJEDLY, Pavel (CZE, Q) 6-0 4-6 7-5
FINALE MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 11) DUTRA DA SILVA, Rogerio (BRA, 15) 6-3 3-6 6-4
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
DOMINGUES, Joao (POR)
ŠABANOV, Ivan (CRO)/
ŠABANOV, Matej (CRO)
W/O
ČAČIĆ, Nikola (SRB)/(2)
SANČIĆ, Antonio (CRO)
MAJSAJDR, Lubomir (CZE)/
ZAHRADKA, Martin (CZE)(WC)
7-6(5) 6-4
1/4 finale ČAČIĆ, Nikola (SRB)/(2)
SANČIĆ, Antonio (CRO)
LEHECKA, Jiri (CZE)/
VESELY, Jiri (CZE)(WC)
W/O
1/2 finale ČAČIĆ, Nikola (SRB)/(2)
SANČIĆ, Antonio (CRO)
DRAGANJA, Tomislav (CRO)/
PUODZIUNAS, Scott (AUS)(4)
6-0 7-6(5)
FINALE ČAČIĆ, Nikola (SRB)/(2)
SANČIĆ, Antonio (CRO)
FOROJTEK, Jonas (CZE)/
VRBENSKY, Michael (CZE)(WC)
4-6 3-6

GB Pro Series Roehampton, Roehampton, Great Britain, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo
PJEVČEVIĆ, Petar (SRB) MONDAY, Johannus (GBR) 2-6 5-7
Cancun Tennis Cup, Cancun, Mexico, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo NIKOLIĆ, Miloš (SRB) FORTIN, Michel-Alexandre (CAN, 9) 6-4 5-7 3-5, ret.
CHITILA OPEN TENNIS, Chitila, Romania, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 6) BORZA, Bogdan (ROU, Q) 6-4 6-3
2. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 6) MANDA, Calin (ROU) 1-6 6-1 6-1
1/4 finale TEPAVAC, Marko (SRB, 6) CASANOVA, Hernan (ARG, 1) 3-6 4-6
M15 Novi Sad, Srbija, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo VOJINOVIĆ, Lazar (SRB, WC) ČELEBIĆ, Ljubomir (MNE, 1) 2-6 2-6
KRNJETIN, Milan (SRB) BARTAKOVICS, Marcell (HUN, 12) 6-3 6-3
DRINIĆ, Milan (SRB, 3) JANKOVIC, Sascha (SUI, WC) 6-1 6-2
KOVAČ, Adam (SRB, WC) BOSANCIC, Thomas (AUS, 9) 2-6 2-6
DALJEV, Pavle (SRB, 4) POPOVIC, Stevan (GER, WC) 6-2 6-4
OBRADOVIĆ, Dušan (SRB, WC) OBERLEITNER, Neil (AUT, 10) 6-3 2-6 10-8
RAJIĆ, Dušan (SRB) HODOR, Samuel (SVK, 16) 1-6 3-6
PJERANOVIĆ, Strahinja (SRB, WC) PAVLOVIĆ, Luka (FRA, 14) 2-6 0-6
ŠUNTIĆ, Sabit (SRB, 8) ŠUBANOVIĆ, Nemanja (SRB) 6-3 6-4
2/2. kolo KRNJETIN, Milan (SRB) ČELEBIĆ, Ljubomir (MNE, 1) 2-6 3-6
DRINIĆ, Milan (SRB, 3) BOSANCIC, Thomas (AUS, 9) 6-4 6-3
DALJEV, Pavle (SRB, 4) OBRADOVIĆ, Dušan (SRB, WC) 4-6 3-5, ret.
ŠUNTIĆ, Sabit (SRB, 8) KIJAMETOVIĆ, Aziz (BIH) 2-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo OBRADOVIĆ, Dušan (SRB, Q) DICA, Nini Gabriel (ROU, JR) 1-6 2-6
DRINIĆ, Milan (SRB, Q) RAJSKI, Maciej (POL, 7) 2-6 6-2 2-6
MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 5) SZINTAI, David (HUN, Q) 6-0 3-1, ret.
POPOVIĆ, Mihailo (SRB, WC) URSU, Vadym (UKR) 6-4 3-6 2-6
RAKIĆ, Strahinja (SRB, WC) KIJAMETOVIĆ, Aziz (BIH, Q) 6-4 3-6 6-4
SPASOJEVIĆ, Stefan (SRB, WC) HODŽALIĆ ROGIĆ, Alen (CRO, Q) 2-6 1-6
2. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 5) URSU, Vadym (UKR) 6-0 4-2, ret.
RAKIĆ, Strahinja (SRB, WC) HUERTAS DEL PINO, Arklon (PER, 8) 4-6 4-6
1/4 finale MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 5) HUERTAS DEL PINO, Conner (PER) 6-7(2) 1-6
Dubl
1. kolo DRINIĆ, Milan (SRB/
PJERANOVIĆ, Strahinja (SRB)
ČELEBIĆ, Ljubomir (MNE)/
RAJSKI, Maciej (POL)(3)
1-6 1-6
RAKIĆ, Strahinja (SRB)/
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
KRNJETN, Milan (SRB)/
MICOF, Stefan (MKD)
6-2 6-1
ŠUBANOVIĆ, Nemanja (SRB)/
WANG, Kaiwei (CHN)(WC)
GAO, Qun (CHN)/
HU, Xin (CHN)(WC)
7-6(5) 1-6 6-10
ILIĆ, Luka (SRB)/
MILENKOVIĆ, Nebojša (SRB)
PAROULEK, Tadeas (CZE)/
URSU, Vadym (UKR)(2)
0-6 0-6
1/4 finale RAKIĆ, Strahinja (SRB)/
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
MAROZSAN, Fabian (HUN)/
SZINTAI, David (HUN)(4)
W/O
1/2 finale RAKIĆ, Strahinja (SRB)/
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
PAROULEK, Tadeas (CZE)/
URSU, Vadym (UKR)(2)
2-6 1-6
Magic Tours, Tabarka, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB, 8) JONES, Alex (USA) 6-3 6-3
2/2. kolo ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB, 8) MOSCIATTI, Marco (ITA, 10) 7-5 4-6 5-5, ret.
Glavni žreb
1. kolo BUTULIJA, Boris (SRB) RUZGAS, Marius (SWE, Q) 2-6 1-6
JANDRIĆ, Darko (SRB) PERCHICOT, Mathieu (FRA, 2) 1-6 3-6
Dubl
1. kolo BUTULIJA, Boris (SRB)/
HOUKES, Max (NED)
PONTICO, Hugo (FRA)/
TABUR, Clement (FRA)(2)
2-6 6-4 6-10

KNOLL OPEN 2019, Bad Saulgau, Germany, $25.000+H, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 7) KHABIBULINA, Albina (UZB) 6-4 6-2
2/2. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 7) KURATA, Nathaly (BRA, 1) 2-6 2-6
Kozerki Open 2019, Grodzisk Mazowiecki, Poland, $25.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) MIKLOVA, Barbora (CZE, Q) 6-3 2-6 6-4
2. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) BULGARU, Miriam B. (ROU) 4-6 6-4 7-6(6)
1/4 finale RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) HERTEL, Anna (POL, WC) 6-7(4) 6-4 6-3
1/2 finale RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) ANDRIANJAFITRIMO, Tessah (FRA, 3) 6-3 6-1
FINALE RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) CHWALINSKA, Maja (POL, 7) 6-7(5) 4-6
Dubl
1. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB)/
STEFANINI, Lucrezia (ITA)(4)
HRABALOVA, Kristyna (CZE)/
SVATIKOVA, Laura (SVK)
6-2 6-2
1/4 finale RADANOVIĆ, Dejana (SRB)/
STEFANINI, Lucrezia (ITA)(4)
HAJKOVA, Klara (CZE)/
LABOUTKOVA, Aneta (CZE)
6-1 6-2
1/2 finale RADANOVIĆ, Dejana (SRB)/
STEFANINI, Lucrezia (ITA)(4)
HERTEL, Anna (POL)/
SHOSHYNA, Anastasiya (UKR)
W/O
Cancun Tennis Cup, Cancun, Mexico, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo KOZAROV, Katarina (SRB) ANDERSON, Drew (USA) 3-0, ret.
2/2. kolo KOZAROV, Katarina (SRB) CLOUSING, Keisha R. (USA, 5, WC) 6-1 1-0, ret.
Glavni žreb
1. kolo KOZAROV, Katarina (SRB, Q) WASHINGTON, Amber (USA) 2-6 1-3, ret.

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

Epetion Cup, Split, Croatia, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo: Milan SUDAR
Glavni žreb
1/4 finale MACURA, Milan (SRB, 8) KUPČIČ, Jan (SLO, 3) 4-6 2-6
DOBRNJAC, Vanja (SRB, 2) HEINONEN, Adam (SWE, 5) 2-6 6-3 3-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo: Mina OBRADOVIĆ, Anđela LOPIČIĆ (2)
2. kolo: Tara GANČEV (4)
Dubl
1/2 finale GANČEV, Tara (SRB)/
PAUNOVIĆ, Sara (SUI)(3)
LOPIČIĆ, Anđela (SRB)/
VUKIČEVIĆ, Klara (CRO)(2)
6-4 1-6 10-8
FINALE GANČEV, Tara (SRB)/
PAUNOVIĆ, Sara (SUI)(3)
KOSELNA, Kristyna (CZE)/
VASILYEVA, Alexandra (RUS)
2-6 2-6
2019 EUROPEAN SUMMER CUPS, Piešťany, Slovakia, Kvalifikacije, U18, šljaka
31.7-2.8. Satnica
JUNIORI
Zona D: Bosnia & Herzegovina, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Sweden
SRBIJA B18: Kristijan JUHAS, Goran ŽIVOTIĆ, Filip STIPIĆ
1/4 finale SRBIJA B18 BOSNA I HERCEGOVINA B18 3-0
Goran ŽIVOTIĆ MUMINOVIĆ Danijal 6-0 4-6 7-6(4)
Kristijan JUHAS TADIĆ Vladan 6-1 6-2
Filip STIPIĆ/
Goran ŽIVOTIĆ
MUMINOVIĆ Danijal/
MUSIĆ Ahmed
6-3 6-3
1/2 finale SRBIJA B18 RUSIJA B18 1-2
Goran ŽIVOTIĆ BINDA Alexandr 6-1 7-5
Kristijan JUHAS AGAFONOV Egor 6-3 3-6 3-6
Kristijan JUHAS/
Goran ŽIVOTIĆ
AGAFONOV Egor/
KACHMAZOV Alibek
0-6 6-4 4-6
SRBIJA B18 se nije kvalifikovala na Finalni turnir
2019 EUROPEAN SUMMER CUPS, Most, Czech Republic, Kvalifikacije, U18, šljaka
31.7-2.8. Satnica
JUNIORKE
ZONA A: Czech Republic, France, Israel, Latvia, Serbia, Slovakia
SRBIJA G18: Anđela SKROBONJA, Anđela JOCOVIĆ, Anđela VIDOVIĆ
1/4 finale SRBIJA G18 ČEŠKA G18 2-1
Anđela JOCOVIĆ HINDOVA Denisa 2-6 6-4 7-6(4)
Anđela SKROBONJA LAVICKOVA Kristyna 7-5 7-6(4)
Anđela SKROBONJA/
Anđela VIDOVIĆ
HINDOVA Denisa/
SISKOVA Anna
3-6 3-6
1/2 finale SRBIJA G18 SLOVAČKA G18 0-3
Anđela JOCOVIĆ MORVAYOVA Viktoria 4-6 2-6
Anđela SKROBONJA CISOVSKA Romana 1-6 2-6
Anđela JOCOVIĆ/
Anđela VIDOVIĆ
CISOVSKA Romana/
KADLECKOVA Michaela
0-6 2-6
SRBIJA G18 se nije kvalifikovala na Finalni turnir
Telkea Open 2019, Schifflange, Luxembourg, G4, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Kvalifikacije
2/3. kolo: Nađa NONKOVIĆ
NBU Cup, Taskent, Uzbekistan, G3, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo: Nikol PALEČEK
Dubl
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB)/
GRIGOREVA, Anna (RUS)(4)
IVANOVSKAIA, Valeriia (RUS)/
NORMURODOVA, Setora (UZB)
7-5 6-3
FINALE PALEČEK, Nikol (SRB)/
GRIGOREVA, Anna (RUS)(4)
MARATHE, Malikaa (IND)/
VINAHRADAVA, Hanna (BLR)(3)
6-4 6-3

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

2019 EUROPEAN SUMMER CUPS, Mannheim, Germany, Kvalifikacije, U16, šljaka
31.7-2.8. Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
ZONA A: Germany, Great Britain, Hungary, Latvia, Poland, Serbia, Slovakia, Switzerland
SRBIJA B16: Hamad MEĐEDOVIĆ, Stefan POPOVIĆ, Petar TEODOROVIĆ
1/4 finale SRBIJA B16 LETONIJA B16 2-1
Stefan POPOVIĆ LIEPINS Edvards T. 4-6 2-6
Hamad MEĐEDOVIĆ SNAIDERS Daniils 6-1 6-3
Hamad MEĐEDOVIĆ/
Stefan POPOVIĆ
LIEPINS Edvards T./
SNAIDERS Daniils
6-4 6-2
1/2 finale SRBIJA B16 NEMAČKA B16 3-0
Petar TEODOROVIĆ LIPP Mika 6-2 6-3
Hamad MEĐEDOVIĆ FLORIG Philip 6-1 6-4
Stefan POPOVIĆ/
Petar TEODOROVIĆ
FLORIG Philip/
REHBERG Max Hans
6-3 2-6 10-8
FINALE SRBIJA B16 VELIKA BRITANIJA B16 0-3
Petar TEODOROVIĆ CHEN Derrick 6-3 4-6 4-6
Hamad MEĐEDOVIĆ PINNINGTON JONES Jack 4-6 4-6
Hamad MEĐEDOVIĆ/
Stefan POPOVIĆ
CHEN Derrick/
MAXTED Lui
2-0, ret.
SRBIJA B16 je osvojila 2. mesto i učestvovaće na Finalnom turniru (5-7.8.)
2019 EUROPEAN SUMMER CUPS, Bistrita, Romania, Kvalifikacije, U16, šljaka
31.7-2.8. Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
ZONA C: Greece, Israel, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Switzerland
SRBIJA G16: Fatma IDRIZOVIĆ, Andrea OBRADOVIĆ, Natalija SENIĆ
1/4 finale SRBIJA G16 slobodne
1/2 finale SRBIJA G16 RUMUNIJA G16 3-0
Natalija SENIĆ LILA Andreea Alexandra 6-2 6-1
Fatma IDRIZOVIĆ TODONI Anca Alexia 7-5 6-3
Andrea OBRADOVIĆ/
Natalija SENIĆ
LILA Andreea Alexandra/
MACOS Ioana Daria
7-5 6-4
FINALE SRBIJA G16 RUSIJA G16 0-3
Natalija SENIĆ SHNAIDER Diana 0-6 4-6
Fatma IDRIZOVIĆ SELEKHMETEVA Oksana 1-6 3-6
Andrea OBRADOVIĆ/
Natalija SENIĆ
KUDERMETOVA Polina/
SHNAIDER Diana
1-6 5-7
SRBIJA G16 je osvojila 2. mesto i učestvovaće na Finalnom turniru (5-7.8.)
EMINENT PODGORICA OPEN 2019, Podgorica, Montenegro, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Haralampije Toškić (WC), Aleksa Miljković (8)
Glavni žreb
2. kolo: Nikola Zekić, Nikola Cvetanović (Q)
1/4 finale HADŽIMEHMEDOVIĆ, Romeo (SRB, 3, WC) DAPČEVIĆ, Emil (MNE, 5) 3-6 3-6
Dubl
1/2 finale TOŠKIĆ, Haralammpije (SRB)/
KOLIĆ, Amar (BIH)
MATUSZCZYK, Maciej (POL)/
STRZELECKI, Jakub (POL)
1-6 2-6
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Iva Šepa (4)
2. kolo: Lana Stanišić (WC), Anđelija Nikolić
1/4 finale MILOSAVLJEVIĆ, Dorotea (SRB, 7) SARINOVA, Sara (SVK, 1) 1-6 3-6
DANILOVIĆ, Danijela (SRB) LAGARIJA, Emina (BIH, WC) 6-1 4-6 3-6
VAJA, Klara (SRB, 6) BAKYTE, Smilte (LTU, 3) 6-1 3-6 1-6
Dubl
1/2 finale ŠEPA, Iva (SRB)/(1)
GAILLARD, Dalia (FRA)
DEGTIAREVA, Varvara (RUS)/
KASHCHENKO, Sofya (RUS)(3)
6-7(4) 6-4 7-10
NIKOLIĆ, Anđelija (SRB)/
BAKYTE, Smilte (LTU)(4)
LAGARIJA, Emina (BIH)/
POPOVIĆ, Mia (BIH)
4-6 7-5 10-12
, Haid, Austria, U16, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Glavni žreb
1/4 finale PISARIĆ, Aleksa (SRB, 3) BALDISSERRI, Enrico (ITA, 9) W/O
Müller Junior Cup Ulm, Ulm, Germanu, U16/14, C2/C2, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Ana Josić
3. kolo: Mirjana Jovanović (13)
42. Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U14 Dueren, Dueren, Germany, U14, C1, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Danijel Krstevski
Glavni žreb
1. kolo: Danijel Krstevski (LL)