Turniri od 29.01 – 04.02.

DAVIS CUP, WORLD GROUP, Round 1, Sportski centar Čair, Niš, Srbija, šljaka
DAVIS CUP  2-4.2. SRB vs USA 2-0
SRBIJA: Dušan LAJOVIĆ, Laslo ĐERE, Nikola MILOJEVIĆ, Peđa KRSTIN, Miljan ZEKIĆ
SRBIJA 1:3 USA
Petak 15h  Laslo ĐERE  – Sam QUERREY 7-6(4) 2-6 5-7 4-6
Dušan LAJOVIĆ John ISNER 4-6 7-6(7) 3-6 6-3 6-7(4)
Subota 15h Nikola MILOJEVIĆ/
Miljan ZEKIĆ
Ryan HARRISON/
Steve JOHNSON
7-6(3) 2-6 5-7 4-6
Nedelja 14h Peđa KRSTIN Steve JOHNSON 6-1 7-5

St. Petersburg Ladies Trophy, St. Petersburg, Russia, WTA Premier, $733.900, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/3. kolo JOVANOVSKI PETROVIĆ, Bojana (SRB) DODIN, Oceane (FRA, 5) 4-6 3-6

The RBC Tennis Championship of Dallas, Dallas, TX, USA, $125.000, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) FRATANGELO, Bjorn (USA, 4) 6-4 3-6 6-4
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) KRAJICEK, Austin (USA) 7-6(4) 6-7(5) 7-6(4)
1/4 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) JUNG, Jason (TPE) 1-6 1-6
Caterpillar Burnie International, Burnie, Australia, $75.000+H, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) GRANOLLERS, Gerard (ESP, Q) 6-4 6-7(3) 6-7(3)
Dubl
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
SARKISSIAN, Alexander (USA)
KLEIN, Brydan (GER)/
MOUSLEY, Bradley (AUS)(2)
3-6 4-6

Kirschbaum International, Kaarst, Germany, $15.000, tepih
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo DALJEV, Pavle (SRB) VELDHEER, Mick (NED, 5) 6-4 1-6 1-6
V ITF PAGUERA PRO CIRCUIT, Paguera (Mallorca), Spain, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo VOJINOVIĆ, Lazar (SRB) VAN BAAL, Aloys J.W. (NED) 6-3 0-6 2-6
Jerba Open 2018, Jerba, Tunisia, $15.000, tvrda podloga

Satnica
Glavni žreb
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB) WOJCIK, Yann (POL, Q) 5-7 3-6
Dubl
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB)/(1)
ORTEGA-OLMEDO, Roberto (ESP)
DIJKHUIZEN, Marc (NED)/
DISCHINGER, Eduardo (BRA)
6-7(4) 3-6

DOW TENNIS CLASSIC, Midland, Ml, USA, $100.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) GUARACHI, Alexa (CHI) 7-6(2) 6-3
2/3. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) BEKTAS, Emina (USA, 8) 6-7(6) 6-1 7-5
3/3. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) ELBABA, Julia (USA) 6-2 6-4
Glavni žreb
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) BOSERUP, Julia (USA) 7-6(7) 2-6 3-6
Dubl
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/
BRENGLE, Madison (USA)
DUQUE-MARINO, Mariana (COL)/
IRIGOYEN, Maria (ARG)(1)
2-6 6-4 7-10
Caterpillar Burnie International, Burnie, Australia, $60.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB, 1) KRUEGER, Catherine (AUS, WC) 6-0 6-0
2/3. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB, 1) REN, Jia Qi (CHN) 6-2 6-0
3/3. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB, 1) ELIE, Jennifer (USA, 5)  3-6 6-2 2-6
Dubl
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
KREJCIKOVA, Barbora (CZE)(1)
CRISTIAN, Jaqueline A. (ROU)/
SAVINYKH, Valeria (RUS)
6-2 6-2
1/4 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
KREJCIKOVA, Barbora (CZE)(1)
AIAVA, Destanee (AUS)/(WC)
WOOLCOCK, Belinda (AUS)
6-4 6-4
1/2 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
KREJCIKOVA, Barbora (CZE)(1)
KING, Vanja (USA)/
ROBSON, Laura (GBR)(3)
3-6 6-2 7-10
Soho Square Egypt F3 Women’s Future, Sharm El Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 2) BANDECCHI, Susan (SUI) 6-0 6-4
2. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 2) GAI, Ao (CHN) 6-7(3) 4-6
Dubl
1. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB)/
DERIENZO, Kathleen (USA)
MA, YeXin (CHN)/
TALBI, Shalimar (BLR)
0-6 3-6
Hammamet Open, Hammamet, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) TRASHCHENKO, Ekaterina (RUS, WC) 6-0 6-2
2. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) BOUALEM, Josephine (FRA) 6-1 6-2
1/4 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) BERBEROVIĆ, Nefisa (BIH) 2-6 3-6
Dubl
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
slobodne
1/4 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
BERTOLDO, Jessica (ITA)/
ZMAU, Michele A. (ITA)
5-7 6-2 10-5
1/2 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
FORYS, Weronika J. (POL)/
HERING, Katharina (GER)(4)
7-6(9) 6-1
FINALE KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
GAMIZ, Andrea (VEN)/(1)
PEREZ ROJAS, Guadalupe (ARG)
W/O
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo PANTELIĆ, Anastassia (SRB) WENSVEEN, Sem (NED) 1-6 6-7(4)

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

ITF Junior Tournament Kfar Hamaccabiah 2, Ramat Gan, Israel, G5, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo GANČEV, Tara (SRB) LIEBERMAN, Shacht (ISR, 7, WC) 3-6 0-6
7th Nairobi International Junior Championships, Nairobi, Kenya, G4, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo DRAGOLJIĆ, Luka (SRB) BORANGI, Bienvenue (COD) 3-6 1-6
TODOROVIĆ, Luka (SRB) ROSS, Matthis (GBR, Q) 3-6 4-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo GEMOVIĆ, Elena (SRB, 8) GANERIWALA, Khushi (USA, Q) 6-0 6-0
2. kolo GEMOVIĆ, Elena (SRB, 8) SIMONE, Alessandra (ITA, Q) 6-3 6-4
1/4 finale GEMOVIĆ, Elena (SRB, 8) NIYONKURU, Aisha (BDI, 4) 6-2 7-6(6)
1/2 finale GEMOVIĆ, Elena (SRB, 8) KOMAC, Metka (SLO, 7) 6-3 2-6 1-6
Dubl
1/4 finale GEMOVIĆ, Elena (SRB)/
KOTECHA, Sneha (KEN)(3)
KOMAC, Metka (SLO)/
ONITA, Paula M. (ROU)
6-3 4-6 9-11
Stavanger ITF, Stavanger, Norway, G5, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo PALEČEK, Nikol (SRB, WC) KNOTH, Julia C.O. (NOR) 6-2 6-1
2. kolo PALEČEK, Nikol (SRB, WC) STANGE, Ine Solveit (SWE) W/O

B16 TENNIS EUROPE WINTER CUPS 2018, ZONA B, Budapest, Hungary, U16, Kvalifikacije, tvrda podloga
02-04.02. Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Zona B: Češka (3), Mađarska (2), Litvanija (1), Crna Gora,
SRBIJA, Slovačka, Slovenija, Švajcarska (4)
SRBIJA B16: Lazar MILIĆEVIĆ, Nikola ZUBAC, Aleksa MARĐONOVIĆ
1/4 finale SRBIJA B16 ŠVAJCARSKA B16 1-2
Lazar MILIĆEVIĆ Jeffrey V.D.SCHULENBURG 6-3 6-3
Dimitrije ZUBAC Jerome KYM 2-6 1-6
Lazar MILIĆEVIĆ/
Dimitrije ZUBAC
Jerome KYM/
Leandro RIEDI
0-6 0-6
5-8. mesto SRBIJA B16 CRNA GORA B16 2-0
Lazar MILIĆEVIĆ Milo GAZIVODA 6-2 7-5
 Dimitrije ZUBAC Danilo RAIČEVIĆ 6-3 6-4
Aleksa MARĐONOVIĆ/
Dimitrije ZUBAC
Petar JOVANOVIĆ/
Milo GAZIVODA
5-6. mesto SRBIJA B16 LITVANIJA B16 3-0
Lazar MILIĆEVIĆ Matas BRUZAS 6-3 7-5
 Dimitrije ZUBAC Matas VASILIAUSKAS 6-4 6-3
Aleksa MARĐONOVIĆ/
Lazar MILIĆEVIĆ
Ugnius BISKAUSKIS/
Matas BRUZAS
6-4 6-0
SRBIJA B16 je zauzela 5. mesto i nije se plasirala na Završni turnir
G16 TENNIS EUROPE WINTER CUPS 2018, Kvalifikacije, ZONA A, Brest, France, U16, tvrda podloga
 02-04.02. Livescore Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Zona A: Austrija, Hrvatska, Kipar, Francuska, SRBIJA, Slovačka, Švajcarska
SRBIJA G16: Anđela LOPIČIĆ, Natalija SENIĆ, Anđela VUKČEVIĆ
1/4 finale SRBIJA G16 ŠVAJCARSKA G16 0-3
Anđela VUKČEVIĆ Melody HEFTI 4-6 0-6
Anđela LOPIČIĆ Sophie LUESCHER 1-6 6-3 2-6
Anđela VUKČEVIĆ/
Anđela LOPIČIĆ
Alina GRANWEHR/
Sophie LUESCHER
3-6 1-6
5-7. mesto SRBIJA G16 KIPAR G16  3-0
 Anđela VUKČEVIĆ  – Christina STYLIANIDES 4-6 7-6(6) 7-6(4)
 Anđela LOPIČIĆ  – Maria CONSTANTINOU 6-2 6-2
 Anđela LOPIČIĆ/
Natalija SENIĆ
Anastasia GEORGHIADES/
Christina STYLIANIDES
6-0 6-0
5-6.mesto SRBIJA G16  – HRVATSKA G16 1-2
Natalija SENIĆ Sara ZALUKAR 6-3 6-3
 Anđela LOPIČIĆ Noa KRZNARIĆ 1-6 1-6
Anđela LOPIČIĆ/
Natalija SENIĆ
Tara WURTH/
Sara ZALUKAR
3-6 2-6
SRBIJA G16 je zauzela 6. mesto i nije se plasirala na Završni turnir
B14 TENNIS EUROPE WINTER CUPS 2018, Kvalifikacije, ZONA B, Ronchi Dei Legionari, Italy, veštačka trava
02-04.02. Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Zona B: Austrija, Kipar, Mađarska, Italija (2), Crna Gora, Portugalija (3),
SRBIJA (1), Švajcarska (4)
SRBIJA B14: Branko ĐURIĆ, Luka JOVANOVIĆ, Nikola ZEKIĆ
1/4 finale SRBIJA B14 AUSTRIJA B14 1-2
Luka JOVANOVIĆ Matthias UJVARY 6-2 6-4
Branko ĐURIĆ Jan KOBIERSKI 3-6 1-6
Luka JOVANOVIĆ/
Nikola ZEKIĆ
Jan KOBIERSKI/
Paul WERREN
6-1 5-7 4-10
5-8. mesto SRBIJA B14 MAĐARSKA B14  3-0
 Luka JOVANOVIĆ Balazs PESTI 6-2 6-4
 Nikola ZEKIĆ Merse DELI 6-1 6-4
 Branko ĐURIĆ/
Luka JOVANOVIĆ
Arpad PATAY/
Balazs PESTI
7-6(8) 6-3
5-6. mesto  SRBIJA B14  KIPAR B14 2-0
 Luka JOVANOVIĆ Eirinaios IOANOU E. 7-5 6-3
 Nikola ZEKIĆ Stylianos CHRISTODOULOU 7-6(3) 4-6 6-4
SRBIJA B14 je zauzela 5. mesto i nije se plasirala na Završni turnir
G14 TENNIS EUROPE WINTER CUPS 2018, Kvalifikacije, ZONA C, Pecs, Hungary, tvrda podloga
02-04.02. Satnica
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Zona C: Bugarska, Mađarska, Italija, Litvanija, Luksemburg, Crna Gora, SRBIJA, Slovačka, Slovenija, Švajcarska
SRBIJA G14: Fatma IDRIZOVIĆ, Lola RADIVOJEVIĆ, Lea RUPNJAK
1/4 finale SRBIJA G14 SLOVENIJA G14  2-1
Lea RUPNJAK Pia Maria REBEC 6-7(2) 6-0 4-6
Fatma IDRIZOVIĆ Petja DRAME 6-3 6-3
Fatma IDRIZOVIĆ/
Lea RUPNJAK
Pia Maria REBEC/
Brina SULIN
6-2 6-7(3) 10-6
1/2 finale  SRBIJA G14  – LITVANIJA G14  3-0
 Lola RADIVOJEVIĆ Uma BAKAITYTE 4-6 6-3 7-6(6)
 Fatma IDRIZOVIĆ Patricija PAUKSTYTE 6-2 6-0
 Fatma IDRIZOVIĆ/
Lea RUPNJAK
 – Patricija PAUKSTYTE/
Emilija TVERIJONAITE
6-3 6-2
FINALE SRBIJA G14 ŠVAJCARSKA G14 1-2
Lea RUPNJAK Karolina KOZAKOVA 7-6(8) 6-3
 Fatma IDRIZOVIĆ Chelsea FONTENEL 2-6 4-6
 Fatma IDRIZOVIĆ/
Lola RADIVOJEVIĆ
Chelsea FONTENEL/
Celine NAEF
0-6 1-6
SRBIJA G14 je zauzela 2. mesto i plasirala se na Završni turnir (16-18.2.)