Turniri od 27.04 – 03.05.

Istanbul Open, Istanbul, Turkey, ATP250, 439.405, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB) KOKKINAKIS, Thanasi (AUS, Q) 6-4 7-5
2. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB) DODIG, Ivan (CRO) 7-5 6-7(1) 4-6
Dubl
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB)/
ALBOT, Radu (MDA)
ILHAN, Marsel (TUR)/
ILKEL, Cem (TUR) (WC)
6-3 6-3
1/4 finale LAJOVIĆ, Dušan (SRB)/
ALBOT, Radu (MDA)
MARACH, Oliver (AUT)/
OSWALD, Philipp (AUT) (2)
6-7(9) 6-2 10-8
1/2 finale LAJOVIĆ, Dušan (SRB)/
ALBOT, Radu (MDA)
GUCCIONE,  Chris (AUS)/
SA, Andre (BRA) (3)
6-4 7-6(5)
FINALE LAJOVIĆ, Dušan (SRB)/
ALBOT, Radu (MDA)
LINDSTEDT, Robert (SWE)/
MELZER, Jurgen (AUT) (1)
6-4 7-6(2)
BMW Open by FWU AG, Munich, Germany, ATP250, 439.405, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB) GOMBOS, Norbert (SVK, 2) 6-4 3-6 2-6
Glavni žreb Finala/rekordi
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB) ESTRELLA BURGOS, Victor (DOM) 6-7(4) 4-6
TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, WC) TOMIĆ, Bernard (AUS, 6) 5-7 6-1 7-6(3)
2. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, WC) ESTRELLA BURGOS, Victor (DOM) 4-6 7-6(1) 5-7
Dubl
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB)/
STAKHOVSKY, Sergiy (UKR)
PEYA, Alexander (AUT)/
SOARES, Bruno (BRA) (1)
7-5 5-7 4-10
Millennium Estoril Open, Estoril, Portugal, ATP250, €439.405, šljaka
Satnica
Glavni žreb Finala/rekordi
1. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) GONZALEZ, Alejandro (COL) 6-3 6-3
2. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) KYRGIOS, Nick (AUS, 7) 3-6 3-6

GP SAR La Princesse Lalla Meryem, Marrakech, Morocco, International, $250.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB) PENNETTA, Flavia (ITA, 3) 2-6 3-6
J&B Banka Prague Open, Prague, Czech Republic, International, $250.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) LUCIC-BARONI, Mirjana (CRO) 3-6 7-6(4) 6-0
2. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) WICKMAYER,  Yanina (BEL) 5-7 7-6(3) 5-7
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
MARTIĆ, Petra (CRO)
CHUANG, Chia-Jung (TPE)/
LIANG, Chen (CHN) (4)
5-7 4-6

Ostrava, Czech Republic, 42.500, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo ĐERE, Laslo (SRB) PANFIL, Grzegorz (POL, Q) 6-2 6-1
2. kolo ĐERE, Laslo (SRB) MUNOZ-DE LA NAVA, Daniel (ESP, 3) 6-7(1) 4-6
Dubl
1. kolo ĐERE, Laslo (SRB)/
LOJDA, Dušan (CZE)
MARTIN, Andrej (SVK)/ (3)
PODLIPNIK-CASTILLO, Hans (CHI)
1-6 1-6
Turin, Italy, €42.500+H, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo BOZOLJAC, Ilija (SRB, 5) slobodan
2/3. kolo BOZOLJAC, Ilija (SRB, 5) NIESTEN, Miliaan (NED) 4-6, ret.
Glavni žreb
1. kolo KRSTIN, Peđa (SRB) QUINZI, Gianluigi (ITA, WC) 7-5 6-2
2. kolo KRSTIN, Peđa (SRB) EDMUND, Kyle (GBR, 7) 1-6 6-2 4-6
Dubl
1. kolo BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
JAZIRI, Malek (TUN)
BAŠIĆ, Mirza (BIH)/
BRKIĆ, Tomislav (BIH)
6-1 6-3
1/4 finale BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
JAZIRI, Malek (TUN)
GRIGORIU, Patrick (ROU)/
PAVAL, Costin (ROU, 3)
5-7 7-6(3) 10-8
1/2 finale BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
JAZIRI, Malek (TUN)
KOOLHOF, Wesley (NED)/ (1)
MIDDELKOOP, Matwe (NED)
1-6 2-6

Soho Square Egypt F16 Men’s Future, Sharm El Sheikh, Egypt, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MILOVIĆ, Željko (SRB) CHOUDHARY, Ahmed (PAK) 6-2 6-1
2/2. kolo MILOVIĆ, Željko (SRB) FELER, Melik (FRA, 2) 6-0 6-1
Glavni žreb
1. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 2) CAPPEAU, Guillaume (FRA, WC) 6-1 6-1
BEJTULAHI, Denis (SRB, 6) BARNES, Kris (USA, WC) 6-3 6-2
MILOVIĆ, Željko (SRB, Q) POLYAKOV, Vladimir (RUS) 7-6(3) 7-5
2. kolo BEJTULAHI, Denis (SRB, 6) ESCOBAR, Felipe (COL) 6-2 6-1
MILOVIĆ, Željko (SRB, Q) SAFWAT, Mohamed (EGY, 1) 3-6 1-6
TEPAVAC, Marko (SRB, 2) DANKL, Tobias-Maximilian (GER, Q) 6-4 6-4
1/4 finale BEJTULAHI, Denis (SRB, 6) ERGUDEN, Baris (TUR, 4) 4-6 6-3 3-6
TEPAVAC, Marko (SRB, 2) GILLE, Sander (BEL, 8) 6-2 6-3
1/2 finale TEPAVAC, Marko (SRB, 2) TAWEEL, Issam Haitham (SYR, 7) 6-2 6-3
FINALE TEPAVAC, Marko (SRB, 2) SAFWAT, Mohamed (EGY, 1) 6-4 6-4
Dubl
1. kolo MILOVIĆ, Željko (SRB)/
GADJIEV, Alan (UZB)
DRZEWIECKI, Karol (POL)/
SMOLA, Maciel (POL) (3)
3-6 6-4 10-4
BEJTULAHI, Denis (SRB)/
TEPAVAC, Marko (SRB)
HOSSAM, Karim (EGY)/ (2)
TAWEEL, Issam Hatham (SYR)
6-2 4-6 5-10
1/4 finale MILOVIĆ, Željko (SRB)/
GADJIEV, Alan (UZB)
BESSIRE, Francesco (ITA)/
WOJNAR, Bartosz (POL)
4-6 0-6
6th Hellenic Zeus Circuit Hersonissos, Heraklion, Greece, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
JANDRIĆ, Darko (SRB, 2) slobodan
ANTONIĆ, Dejan (SRB) TARRANI, Raphael (SUI) 6-0 6-1
2/3. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB, 2) ANTONIĆ, Dejan (SRB) 6-1 6-2
3/3. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB, 2) BARBOSA, Brunno (BRA) 6-1 6-1
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 2) MIKOS, Konstantinos (GRE) 7-6(4) 7-6(4)
VUČIĆ, Ilija (SRB) KAPOGIANNIS,  Charalampos (GRE) 4-6 4-6
JANDRIĆ, Darko (SRB, Q) RIONDY, Mikael (FRA, Q) 6-4 6-1
2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 2) JANDRIĆ, Darko (SRB, Q) 6-3 6-2
1/4 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB, 2) MICCINI, Giacomo (ITA, WC) 6-2 6-3
1/2 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB, 2) BEGA, Alessandri (ITA, 4) 4-6 6-3 4-6
Dubl
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB) (1)
BRINKMAN, Nils (GER)/
GOLDSTEINER, Peter (AUT)
6-2 6-3
JANDRIĆ, Darko (SRB)/ (3)
BOURCHIER, Harry (AUS)
GREGORIOU, Christos (CYP)/
STYLIANOU, Andreas (CYP)
6-1 7-6(4)
1/4 finale JANDRIĆ, Darko (SRB)/ (3)
BOURCHIER, Harry (AUS)
GEVEL, Denys (UKR)/
KEKERCHENI, Filipp (UKR)
W/O
PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB) (1)
ANGELINOS, Theodoros (GRE)/
KAPOGIANNIS, Charalampos (GRE)
7-6(3) 6-3
1/2 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB) (1)
JANDRIĆ, Darko (SRB)/ (3)
BOURCHIER, Harry (AUS)
6-1 4-6 10-7
FINALE PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB, 1)
JAKUPOVIĆ, Alexandros (GRE)/
TSITSIPAS, Stefanos (GRE)(4)
3-6 6-3 7-10
TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya, Turkey, $10.000, tvrda podloga

Satnica
Glavni žreb
1. kolo JANKOVIĆ, Miki (SRB, 1) SALMAN, Omar (BEL) 6-4 6-0
2. kolo JANKOVIĆ, Miki (SRB, 1) VOLFSON, David (CAN) 3-6 6-0 4-6
Dubl
1. kolo JANKOVIĆ, Miki (SRB)/
FATIĆ, Nerman (BIH)
KIRILLOV, Evgeny (RUS)/
TARPISCHEV, PHILIPP (RUS) (WC)
6-1 6-2
1/4 finale JANKOVIĆ, Miki (SRB)/
FATIĆ, Nerman (BIH)
GEERTS, Michael (BRL)/
MAJCHROWICZ, Adam (POL, 2)
3-6 3-6

Kagaroo Cup International Ladies Open 2015, Gifu, Japan, $75.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije (26-27.04.)
1/3. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, 3) AOKI, Yurika (JPN, WC) 6-0 6-1
2/3. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, 3) OKAMURA, Kyoka (JPN) 6-0 6-1
3/3. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, 3) MURAMATSU, Chihiro (JPN, WC) 6-1 6-0 
Glavni žreb
1. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, Q) KATO, Miyu (JPN, WC) 6-4 6-4
2. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, Q) WONGTEANCHAI, Varatchaya (THA) 6-2 6-2
1/4 finale JOROVIĆ, Ivana (SRB, Q) XU, Yi-Fan (CHN) 2-6 3-6
BOYD TINSLEY CLAY COURT CLASSIC, Charlottesville , VA, USA, $50.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije (26-28.04.)
1/3. kolo LUKIĆ, Vojislava (SRB, 5) ELIE, Jennifer (USA) 7-5 6-1
2/3. kolo LUKIĆ, Vojislava (SRB, 5) JANUSKOVA, Petra (CAN) 6-4 6-1
3/3. kolo LUKIĆ, Vojislava (SRB, 5) PIGOSSI, Laura (BRA, 4) 6-1 6-2
Glavni žreb
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 9) SANDERS, Storm (AUS, Q) 4-6 3-6
LUKIĆ, Vojislava (SRB, Q) IANCHUK, Elizaveta (UKR, Q) 1-6 2-6
Dubl
1. kolo LUKIĆ, Vojislava (SRB)/
CAKO, Jacqueline (USA)
ELIE, Jennifer (USA)/
KIICK, Allie (USA)
7-6(7) 6-3
1/4 finale LUKIĆ, Vojislava (SRB)/
CAKO, Jacqueline (USA)
IANCHUK, Olga (UKR)/(3)
KHROMACHEVA, Irina (RUS)
4-6 4-6
Jolie Ville Golf Tournament, Sharm El Sheikh, Egypt, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo LUKIĆ, Jelena (SRB) RADOVCIC, Lulu (SUI, Q) 6-4 6-1
2. kolo LUKIĆ, Jelena (SRB) PARRIZAS-DIAZ, Nuria (ESP, 2) 1-6 3-6
Dubl
1. kolo LUKIĆ, Jelena (SRB)/
KONOTOPTSEVA, Danielle (GBR) (4)
KORZHOVA, Ekaterina (RUS)/
ZHOLEY, Lea (FRA)
6-3 4-6 8-10
6th Hellenic Zeus Circuit Hersonissos, Heraklion, Greece, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo SABLJAREVIĆ, Sofia (SRB) POPIVODA,  Mila (SRB) 2-6 2-6
SABLJAREVIĆ, Teodora (SRB) ANGHELESCU, Alexandra (USA) 2-6 0-6
2/2. kolo POPIVODA,  Mila (SRB) DE CESARE, Helen (THA, 2) 7-5 5-7 2-6
Glavni žreb
1. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB) SMITH, Kristina N. (USA) 6-3 6-3
2. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB) AL NABHANI, Fatma (OMA, 5) 1-6 2-6
Dubl
1. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
SIEDLISKA, Natalia (GER) (1)
slobodne
1/4 finale ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
SIEDLISKA, Natalia (GER) (1)
BOREN, Brynn (USA)/
SMITH, Kristina N. (USA)
6-0 6-4
1/2 finale ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
SIEDLISKA, Natalia (GER) (1)
KAWASAKI, Yoshimi (JPN)/
NEGREANU, Daiana (ROU)(4)
6-2 1-6 4-10

31° Torneo Internazionale U18 – Salsomaggiore Terme, Parma, Italy, G2, šljaka
Livescore Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB) (WC) TURATI, Anna (ITA) 4-6 6-2 6-4
2. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB) (WC) VIVIANI, Maria Vittoria (ITA, WC) 6-4 6-2
1/4 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB) (WC) HOFER, Verena (ITA) 6-1 3-6 6-3
1/2 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB) (WC) TURATI, Bianca (ITA, 1) 6-7(7) 1-6
Metropolia Open, Coral Gables, FL, USA, G4, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB, 16) PAIXAO, Isabela (USA) 6-4 6-4
2/3. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB, 16) MCLAY, Cassie (USA) 6-3 6-1
3/3. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB, 16) NAVARRO, Emma (USA, WC) 1-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB, LL) DANIEL, Jaeda (USA) 0-6 4-6
39th Medias-sen-Sibiu Junior ITF Tournament, Medias, Romania, G2, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo JOVIĆ, Nikolina (SRB, 6) TATARUS, Gabriela Nicole (ROU) 1-6 2-6
POPOVIĆ, Natalija (SRB) GUNA, Ioana (ROU) 6-1 4-6 2-6 
Dubl
1. kolo POPOVIĆ, Natalija (SRB)/
ZUPANČIČ, Nika (SLO)
GAVRILA, Oana (ROU)/(2)
SURDEANU, Andrada Ioana (ROU)
4-6 2-6
Euphemia Tlhapane Memor ITF 11, Gaborne, Botswana, G5, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KLARIĆ, Vanja (SRB, WC) METZER, Casandra (RSA, 8) 6-2 6-2
2. kolo KLARIĆ, Vanja (SRB, WC) MATSIWE, Beverly (ZIM) 6-0 6-2
1/4 finale KLARIĆ, Vanja (SRB, WC) HARTIG, Mila (RSA, 4) 4-6 6-3 1-6
Dubl
1. kolo KLARIĆ, Vanja (SRB)/(2)
PETCHEY, Nicole (RSA)
slobodne
1/4 finale KLARIĆ, Vanja (SRB)/(2)
PETCHEY, Nicole (RSA)
CHAKANYUKA, Tanaka (ZIM)/
CHIREWA, Rufaro (ZIM) (5)
7-5 6-3
1/2 finale KLARIĆ, Vanja (SRB)/(2)
PETCHEY, Nicole (RSA)
DICKASON, Morgan (RSA)/
HARTIG, Mila (RSA) (3)
6-2 6-3
FINALE KLARIĆ, Vanja (SRB)/(2)
PETCHEY, Nicole (RSA)
BOY, Amelie (MRI)/ (1)
TRUSCOTT, Lindsay (RSA)
6-2 6-2

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

Nexon- Anthon Berg Open, Dunakeszi, Hungary, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije (26-27.04)
1/2.k: Radivoje Kovačević (WC)
FAMAGUSTA TENNIS CUP U16, Limassol, Cyprus, U16, C3, tvrda podloga
Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1/4 finale RISTIĆ, Teodora (SRB, 1) TSELOU, Athanasia (GRE, WC) 6-3 6-2
1/2 finale RISTIĆ, Teodora (SRB, 1) TIKHONOVA, Anastasia (RUS, 4) 0-6 0-6
Wilson Cup 2015, Rakovnik, Czech Republic, U14, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Milan Radojković
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Aleksandra Stanković (4)
Bellevue Cup 2015, Ulcinj, Montenegro, U12, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Mateja Janićijević (WC)
1/4 finale POPOVIĆ,  Stefan (SRB) KUSIEWICZ, Piotr (POL) 6-3 6-2
MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB) RAIČEVIĆ, Danilo (MGO) 6-4 6-3
JOVANOVIĆ, Marko (SRB, WC) SHARMA, Aman (USA, WC) 6-3 6-4
1/2 finale POPOVIĆ,  Stefan (SRB) JOVANOVIĆ, Petar (MGO) 6-4 7-5
MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB) JOVANOVIĆ, Marko (SRB, WC) 4-6 5-1, ret.
FINALE MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB) POPOVIĆ,  Stefan (SRB) 6-0 6-3
Dubl
1/2 finale POPOVIĆ,  Stefan (SRB)/
MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB)
JOVANOVIĆ, Petar (MGO)/
RAIČEVIĆ, Danilo (MGO)
6-0 6-3
FINALE POPOVIĆ,  Stefan (SRB)/
MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB)
KRIVOKAPIĆ, Aleksa (MGO)/
SAMARDŽIĆ, Matija (MGO)
7-6(1) 6-2
DEVOJČICE DO 12 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Andrea Mrvić, Fatma Idrizović (WC)
1/4 finale STAMENKOVIĆ, Kristina (SRB) JEVTOVIĆ, Nikoleta (MGO) 4-6 7-5 2-6
LOPIČIĆ, Anđela (SRB) RUŽIĆ, Antonia (CRO) 6-1 6-0
1/2 finale LOPIČIĆ, Anđela (SRB) DZEMESHKEVICH, Maria (RUS) 6-2 3-6 1-6
Dubl
1/2 finale LOPIČIĆ, Anđela (SRB)/
MRVIĆ, Andrea (SRB)
RUŽIĆ, Antonia (CRO)/
STRAŠEK, Nika (SLO)
6-4 6-2
FINALE LOPIČIĆ, Anđela (SRB)/
MRVIĆ, Andrea (SRB)
SELEKHMETEVA, Oksana (RUS)/
SEPKEN, Selin Lidya (TUR)
1-6 0-6