Turniri od 25.06 – 01.07.

Turniri od 25.06 – 01.07.

Milan, Italy, €30,000+H, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo KRAJINOVIC, Filip (SRB) ROSINI, Fabrizio (ITA) 6-0 6-0
2/3. kolo KRAJINOVIC, Filip (SRB) DI MAURO, Alessio (ITA) 6-3 6-4
3/3. kolo KRAJINOVIC, Filip (SRB) DEVILDER, Nicolas (FRA) 5-6, K.F. predao
Glavni žreb
1. kolo CIRIC, Nikola (SRB) GOLUBEV, Andrey (KAZ) 5 4-6 7-6(2) 6-4
LAJOVIC, Dusan (SRB) MERTENS, Yannick (BEL) 6-7(1) 4-6
2. kolo CIRIC, Nikola (SRB) GICQUEL, Marc (FRA) 6-3 6-4
1/4 finale CIRIC, Nikola (SRB) TRUSENDI, Walter Q (ITA) 6-3 6-0
1/2 finale CIRIC, Nikola (SRB) ALUND, Martin (ARG) 7-6 3-6 6-7

Ystad, Sweden, $25,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo SPREMO, Milana (SRB) 8 VIRTANEN, Eveliina (SWE) 7-5 6-4
2/2. kolo SPREMO, Milana (SRB) 8 POIKAJARVI, Rebecca (SWE) 6-4 6-3
Glavni žreb
1. kolo SPREMO, Milana (SRB) Q HSU, Wen-Hsin (TPE) Q 4-6 3-6
Izmir, Turkey, $10,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
2/2. kolo TRAILOVIĆ, Nataša (SRB) ZHURBA, Marina (UKR) 1-6 0-6
TRAILOVIĆ, Jelena (SRB) ALTAY, Nilay Gizem (TUR) 0-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo MIRCIC, Teodora (SRB) 2 KAYRUN, Busra (TUR) 6-4 6-1
2. kolo MIRCIC, Teodora (SRB) 2 MARTINS CECATO, Beatriz Maria (BRA) 6-2 6-0
1/4 finale MIRCIC, Teodora (SRB) 2 MELISSA, SEHOVIC (BIH) (Q) 6-1 6-1
1/2 finale MIRCIC, Teodora (SRB) 2 DUVANAEVA, Bermet (KGZ) [3] 3-6 6-1 4-6
Sharm El Sheikh, Egypt, $10,000, tvrda podloga
Satnica 
Glavni žreb
1. kolo BONIC, Barbara (SRB) MIKO, Zsofia (HUN) 7-6(6) 7-5
2. kolo BONIC, Barbara (SRB) AZIZ, Magy (EGY) WC 6-4 1-6 7-5
1/4 finale BONIC, Barbara (SRB) CHAN,Wing-Yau Venise (HKG) [2] 6-2 6-4
1/2 finale BONIC, Barbara (SRB) KHAIRUDINOVA, Zalina (KAZ) 4-6 1-5 Retired
Melilla, Spain, $10,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
2/2. kolo RADOVIC, Millie (SRB) ORMAZABAL-OREGUI, Amaia ESP 0-6 2-6
Prokuplje, Serbia, $10,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MITROVIC, Sara (SRB) STEFANOVIC, Teodora (SRB) 6-0 6-0
UZELAC, Tijana (SRB) WC HADZI-TANOVIC, Jovana (SRB) 6-1 6-0
OSTOJIC, Kristina (SRB) JOVANOVIC, Teodora (SRB) 6-0 6-1
DUKIC, Dajana (SRB) KALEZIC, Nina (MNE) 6-4 6-3
GLUMAC, Ana (SRB) DIMITROVA, Tsveta Konstantinova (BUL) 4-6 5-7
MAJTAN, Mila (SRB) BABIC, Vladica (MNE) 2-6 4-6
OGNJENOVIC, Dajana (SRB) IVANOVIC, Andrea (SRB) 2-6 2-6
PETRIKIC, Andrijana (SRB) SUKHAREVA, Mariya (RUS) 2-6 2-6
TOMIC, Tamara (SRB) LAZAREVIC, Jelena (SRB) 0-6 0-6
ISAJILOVIC, Isidora (SRB) LAZIC, Marina (SRB) 0-6 2-6
KOKANOVIC, Emilija (SRB) STOILKOVSKA, Magdalena (MKD) 0-6 0-6
2/3. kolo ANTONIJEVIC, Masa (SRB) WC RAJICIC, Monika (AUS) 3-6 2-6
TOMIC, Danijela (SRB) 2 UZELAC, Tijana (SRB)  WC 6-3 6-1
BAUER, Elizabeta (SRB) 3 TRIFUNOVIC, Aleksandra (SWE) 6-7(6) 3-6
POPOVIC, Andrea (SRB) DIMITROVA, Radina (BUL) 7-5 6-3
CORTANOVACKI, Milica (SRB) DIMITROVA, Tsveta Konstantinova (BUL) 6-7(3) 1-6
IVKOVIC, Iva (SRB) WC IVANOVIC, Andrea (SRB) I.I. odustala
HADZI TANOVIC, Milica (SRB) SUKHAREVA, Mariya (RUS) 6-0 6-0
RISTIC, Miljana (SRB) WC LAZAREVIC, Jelena (SRB) 6-3 3-6 4-6
JEREMIĆ, Tamara (SRB) LAZIC, Marina (SRB) 0-6 0-6
MITROVIC, Sara (SRB) HEIL, Anna Maria (AUT)  1 1-6 0-6
OSTOJIC, Kristina (SRB) MILANOVA, Maria (BUL) 6-3 6-1
DUKIC, Dajana (SRB) ESEN, Lutfiye (TUR) 4 E.L. odustala
3/3. kolo TOMIC, Danijela (SRB) 2 OSTOJIC, Kristina (SRB) 6-7(7) 6-4 2-6
DUKIC, Dajana (SRB) POPOVIC, Andrea (SRB) 1-6 2-6
IVANOVIC, Andrea (SRB) BABIC, Vladica (MNE) 4-6 1-6
HADZI TANOVIC, Milica (SRB) LAZAREVIC, Jelena (SRB) 6-3 6-2
LAZIC, Marina (SRB) STOILKOVSKA, Magdalena (MKD) 7-5 6-3
Glavni žreb
1. kolo JAKSIC, Jovana (SRB) 1 BORSANYI, Csilla (HUN) 6-1 5-7 6-1
POPOVIC, Andrea (SRB) Q BABIC, Vladica (MNE) Q 1-6 0-2 predaja
SUNKIC, Dunja (SRB) MORGOSOVA, Karin (SVK) 0-4 predaja
JOROVIC, Ivana (SRB) WC ESEN, Hulya (TUR) 5 6-1 6-4
OSTOJIC, Kristina (SRB) Q SAVIC, Ana (CRO) 4 2-6 1-6
NOVCIC, Andjela (SRB) WC TOMOVA, Viktoriya (BUL) 1-6 0-6
BOGICEVIC, Marija (SRB) WC LAZIC, Marina (SRB) Q 4-6 4-6
KOSTIC, Natalija (SRB) 3 ZAFIROVA, Dalia (BUL) 4-6 6-2 6-2
RADANOVIC, Dejana (SRB) WC HADZI TANOVIC, Milica (SRB) Q 6-3 5-3 Retired
2. kolo JOROVIC, Ivana (SRB) WC MORGOSOVA, Karin (SVK) 6-2 6-2
LAZIC, Marina (SRB) Q KOSTIC, Natalija (SRB) 3 6-2 4-6 6-3  
JAKSIC, Jovana (SRB) 1 BABIC, Vladica (MNE) Q 3-6 7-5 6-3
RADANOVIC, Dejana (SRB) WC RAJICIC, Viktorija (AUS) 1-6 5-7
1/4 finale JAKSIC, Jovana (SRB) 1 JOROVIC, Ivana (SRB) WC 3-6 2-6
LAZIC, Marina (SRB) Q Chantal, SKAMLOVA (SVK) 2-6 4-6
1/2 finale JOROVIC, Ivana (SRB) WC SAVIC, Ana (CRO) 4 2-6 3-6

Belgrade, Serbia F3, $10,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo RAJIC, Marko (SRB) JABLANOVIC, Luka (SRB) WC 6-0 6-1
RADIVOJEVIC, Milos (SRB) WC SAVELJIC, Ivan (MNE) 1-6 0-6
KRNJETIN, Milan (SRB) PAVLIK, David (CZE) 11 7-6(4) 6-1
JOVANOVIC, Ognjen (SRB) GORCIC, Ismar (BIH) 2 6-7(5) 2-6
BJELICA, Slavko (SRB) MICK, Peter (SVK) 6-7(5) 7-6(2) 6-0
PAVKOV, Marko (SRB) CVIJOVIC, Milos (SRB) 6-2 6-1
POPOVIC, Petar (SRB) TEMUNOVIC, Bojan (SRB) 10 6-3 5-7 1-4, PP predao
JANKOVIC, Miki (SRB) 3 VIDAK, Antun (CRO) 6-2 6-3
ILIC, Luka (SRB) DZALETA, Nikola (SRB) 7-6(6) 6-0
SAVIC, Milan (SRB) VUCIC, Ilija (SRB) WC 2-6 0-6
LUGONJIC, Stefan (SRB) EIBL, Michael (AUT) 14 7-6(4) 2-6 2-6
TERZIĆ, Nenad (SRB) DIMOV, Valentin (BUL) 4 1-6 1-6
BUBNIC, Nikola (SRB) RETTL, Stefan (AUT) 6-3 6-2
JANDRIC, Darko (SRB) GODRY, Levente (HUN) 0-6 2-6
TRECAKOV, Strahinja (SRB) MASAR, Juraj (SVK) 2-6 2-6
VUCKOVIC, Vuk (SRB) CVETKOVIC, Dusan (SRB) 6-1 7-5
ZDRAVKOVIC, Bojan (SRB) SAVELJIC, Igor (MNE) 4-6 1-6
BASTA, Stefan (SRB) OPANCINA, Andeja (SRB) 3-6 6-1 7-5
TOMIC, Petar (SRB) FIACAN, Stefan (SUI) 6-0 6-0
PEROVIC, Pavle (SRB) RISTIC, Stefan (SRB) WC 1-6 0-6
MILETIC, Aleksa (SRB) ZELENKOV, Danil (MKD) 16 0-6 0-6
STOJKOVIC, Vladimir (SRB) RAZBORSEK, Nik (SLO) 8 1-6 1-6
VASILJEVIC, Branislav (SRB) RAKIC, Strahinja (SRB) 1-6 0-6
DJUKIC, Petar (SRB) WC MESIN, Josip (CRO) 9 3-6 6-7(1)
2/3. kolo RAJIC, Marko (SRB) PAVLASEK, Adam (CZE)  1 2-6 2-6
KRNJETIN, Milan (SRB) SAVELJIC, Ivan (MNE) 6-3 7-6(3)
BJELICA, Slavko (SRB) GORCIC, Ismar (BIH) 2 3-6 1-6
TEMUNOVIC, Bojan (SRB) 10 PAVKOV, Marko (SRB) 6-0 6-1
JANKOVIC, Miki (SRB) 3 ILIC, Luka (SRB) 6-1 6-4
VUCIC, Ilija (SRB) WC EIBL, Michael (AUT) 14 6-1 6-1
BUBNIC, Nikola (SRB) DIMOV, Valentin (BUL) 4 7-5 2-6 7-6(5)
VUCKOVIC, Vuk (SRB) SABANOV, Matej (CRO)  13 1-6 1-6
BASTA, Stefan (SRB) MICOV, Stefan (MKD) 12 3-6 3-6
TOMIC, Petar (SRB) KHOTULEV, Stepan (RUS) 7 2-6 2-6
RISTIC, Stefan (SRB) WC ZELENKOV, Danil (MKD) 16 4-6 3-6
RAKIC, Strahinja (SRB) RAZBORSEK, Nik (SLO) 8 2-6 3-6
3/3. kolo KRNJETIN, Milan (SRB PAVLASEK, Adam (CZE) 1 3-6 2-6
TEMUNOVIC, Bojan (SRB) 10 GORCIC, Ismar (BIH) 2 0-6 4-6
JANKOVIC, Miki (SRB) 3 VUCIC, Ilija (SRB) WC 6-2 3-6 5-7
BUBNIC, Nikola (SRB) FAFL, Martin (CZE) WC 6-7(4) 6-1 6-4
Glavni žreb
1. kolo CACIC, Nikola (SRB)  1 RAZBORSEK, Nik (SLO)  Q 4-6 6-1 6-7(3)
VUCIC, Ilija (SRB) Q GOMEZ-HERRERA, Carlos (ESP) 8 1-6 1-6
KRNJETIN, Milan (SRB) LL FLOREZ, Valentin (ARG) 1-6 4-6
OBRADOVIC, Vladimir (SRB) DJOKOVIC, Marko (SRB) WC 7-6(5) 6-3
DJOKOVIC, Djordje (SRB) WC LAAKSONEN, Henri (SUI) 5 2-6 1-6
DJERE, Laslo (SRB) WC ROUSSET, Elie (FRA) 7 6-4 6-7(5) 6-3
TEMUNOVIC, Bojan (SRB) LL BUBNIC, Nikola (SRB) Q 6-7(4) 4-6
STOJISAVLJEVIC, Sasa (SRB) ALEKSEENKO, Vadim (UKR) 6-4 4-6 6-1
TEPAVAC, Marko (SRB) WC MESAROS, Kristijan (CRO) 4 4-6 1-6
PETROVIC, Danilo (SRB) 6 SABANOV, Matej (CRO) Q 6-4 4-6 7-6(2)
BJELICA, Ivan (SRB) 2 ZLATANOVIC, Arsenije (SRB) 3-6 7-5 6-2
2. kolo OBRADOVIC, Vladimir (SRB) LAAKSONEN, Henri (SUI) 5 3-6 3-6
DJERE, Laslo (SRB) WC BUBNIC, Nikola (SRB) Q 3-6 6-2 6-7
STOJISAVLJEVIC, Sasa (SRB) MESAROS, Kristijan (CRO) 4 6-3 2-6 2-6
PETROVIC, Danilo (SRB) 6 JOTOVSKI, Tomislav (MKD) Q 6-2 6-1
BJELICA, Ivan (SRB) 2 TOPIC, Josko (CRO) 1-6 6-3 6-4
1/4 finale PETROVIC, Danilo (SRB) 6 BJELICA, Ivan (SRB) 2 6-3 6-7 6-4
BUBNIC, Nikola (SRB) Q MESAROS, Kristijan (CRO) 4 6-4 7-6
1/2 finale PETROVIC, Danilo (SRB) 6 BUBNIC, Nikola (SRB) Q 7-5 6-1
FINALE PETROVIC, Danilo (SRB) 6 NEUCHRIST, Maximilian (AUT) 6-3 6-0

Roehampton, Great Britain, G1, trava
Satnica
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola  (SRB) 8 CLAYTON, Scott  (GBR) WC 6-3 6-1
KRSTIN, Pedja (SRB) GALARZA, Juan Ignacio (ARG) 6-3 3-6 6-1
2. kolo KRSTIN, Pedja (SRB) KYRGIOS, Nick (AUS) 16 4-6 2-6
MILOJEVIĆ, Nikola  (SRB) 8 HALEBIAN, Alexios  (USA) 6-2 6-3
3. kolo MILOJEVIĆ, Nikola  (SRB) 8 EDMUND, Kyle  (GBR) 7-5 7-5
1/4 finale MILOJEVIĆ, Nikola  (SRB) 8 COPPEJANS, Kimmer (BEL) 2 2-5, predao
Aarhus, Denmark, G5, šljaka
DEČACI
Kvalifikacije
1/3. kolo ANTONIC, Dejan (SRB) DISBERGEN, Douwe (NED) 0-6 6-7(6)
DEVOJČICE
Kvalifikacije
2/3. kolo NOVAKOVIC, Milica (SRB) ZORGOVSKA, Natalia (SVK) 2-6 3-6
Carthage, Tunisia, G4, šljaka
DEVOJČICE
Glavni žreb
1. kolo RADOSAVLJEVIC, Teodora (SRB) JEBAWY, Jasmin (GER) Q 6-4 0-6 6-3
2. kolo RADOSAVLJEVIC, Teodora (SRB) JACOBS, Lesedi Sheya (NAM) 1-6 1-6