Turniri od 25.01 – 31.01.

Ove nedelje nema ATP i WTA turnira
GS AUSTRALIAN OPEN

Ove nedelje nema naših tenisera

Aktobe Open, Astana, Kazakhstan, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ,  Danilo (SRB, 1) BETOV, Sergey (BLR, Q) 5-7 7-6(3) 6-7(1)
BJELICA, Ivan (SRB, 8) SERDARUŠIĆ, Nino (CRO) 3-6 5-7
Dubl
1. kolo BJELICA, Ivan (SRB)/
KEKEZ, Duje (CRO)
FAYZIEV, Sanjar (UZB)/
KHABIBULIN, Timur (KAZ)
5-7 6-7(2)
PETROVIĆ,  Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB, 3)
HAENLE, Pirmin (GER)/
SERDARUŠIĆ, Nino (CRO)
4-6 6-7(4)
Baku Cup Futures 1, Baku, Azerbaijan, $10.000, tepih

Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo NIKOLIĆ, Miloš (SRB, 9) slobodan
ANTONIĆ, Dejan (SRB) ZHILTCOV, Andrey (RUS) 5-7 3-6
PETROVIĆ, Aleksa (SRB) KHOROSHILOV, Igor (RUS) 5-7 5-7
2/3. kolo NIKOLIĆ, Miloš (SRB, 9) DANES, Alexandru (FRA) 4-6 6-3 3-6
Glavni žreb
 
1. kolo ČONKIĆ,  Petar (SRB, 8) KRAINIK, Pavel (CAN, Q) 6-4 7-6(2)
2. kolo ČONKIĆ,  Petar (SRB, 8) SABANIN, Yan (RUS) 6-1 7-6(5)
1/4 finale ČONKIĆ,  Petar (SRB, 8) IGOSHIN, Alexander (RUS, 3) 3-6 2-6
Dubl
1. kolo ČONKIĆ,  Petar (SRB)/
ZGOMBIĆ, Fran Zvonimir (CRO)
PERFILOV, Alexander (RUS)/
RATNIUK, Maxim (RUS)
 6-3 6-4
ANTONIĆ, Dejan (SRB)/
STRILIĆ, Marko (SRB, WC)
GENGEL, Marek (CZE)/
SUC, Dominik (CZE, 4)
3-6 1-6
1/4 finale ČONKIĆ,  Petar (SRB)/
ZGOMBIĆ, Fran Zvonimir (CRO)
IGOSHIN, Alexander (RUS)/
SABANIN, Yan (RUS, 1)
4-6 3-6
Soho Square Egypt F2 Futures, Sharm El Sheikh, Egypt, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB) LOPEZ-PEREZ, Enrique (ESP, 3)  0-6 0-6
Dubl
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB)/
VARDHAN, Vishnu (IND, 3)
EL SALLALY, Akram (EGY)/
MOHAMED HATEM, Mostafa (EGY)
7-6(3) 6-4
1/4 finale JANDRIĆ, Darko (SRB)/
VARDHAN, Vishnu (IND, 3)
DE VALK, Roy Sarut (NED)/
HUTA GALUNG, Jesse (NED)
4-6 6-3 8-10
TUNISIA F3 FUTURES – HAMMAMET, Hammamet, Tunisia, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 1, WC) Slobodan
2/3. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 1, WC) LARRIERE, Clement (FRA) 6-1 6-2
3/3. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 1, WC) ALEKSEENKO, Gleb (UKR, 10) 6-2 6-2
Glavni žreb
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 3, Q) ZHURBIN, Alexander (RUS) 6-3 7-6(6)
2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 3, Q) BRTNICKY, Filip (CZE, Q) 6-3 6-7(3) 6-4
1/4 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB, 3, Q) SOUSA, Pedro (POR) 6-4 6-3
1/2 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB, 3, Q) JAHN, Jeremy (GER) 1-6 5-7
TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya, Turkey, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo RADENKOVIĆ, Miloš (SRB) SONMEZ, Pafak (TUR) 6-0 6-0
DRINIĆ, Milan (SRB) GULCUR, Polat (TUR) 6-2 6-1
2/3. kolo RADENKOVIĆ, Miloš (SRB) KISHI, Ryota (JPN, 15) 2-6 1-6
DRINIĆ, Milan (SRB) ONODA, Ken (JPN, 9) 6-4 0-6 6-4
3/3. kolo DRINIĆ, Milan (SRB) BERAN, Martin (CAN, 5) 1-6 6-3 6-4
Glavni žreb
1. kolo DRINIĆ, Milan (SRB, Q) GODRY, Levente (HUN WC) 6-2 1-6 7-5
2. kolo DRINIĆ, Milan (SRB, Q) HAMPEL, Lenny (AUT) 0-6 1-6
Dubl
1. kolo DRINIĆ, Milan (SRB)/
RADENKOVIĆ, Miloš (SRB)
HAMPEL, Lenny (AUT)/
ZINCIRLI, Mert (TUR)
3-6 0-6

Torneio de Tênis da Riviera de São Lourenço, Riviera de São Lourenço, Brazil, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo KAČAR, Marina (SRB, 16) slobodna
2/3. kolo KAČAR, Marina (SRB, 16) GEUKENS, Britt (BEL) 6-3 6-4
3/3. kolo KAČAR, Marina (SRB, 16) CASCINO, Estelle (FRA) 2-6 6-3 3-6
THE CITY OF SUNRISE PRO TENNIS CLASSIC, Sunrise, FL, USA, $25.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo  JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 3) IANCHUK, Elizaveta (UKR) 3-6 0-6
AlSolaimaneyah F3 Women’s, Cairo, Egypt, $10.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 8) KOLAR, Nina (SLO) 6-1 6-1
2. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 8) JAMES, Elizabeth (AUS)  6-3 6-0
1/4 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 8) SAMIR, Sandra (EGY, 3) 6-2 4-6 6-3
1/2 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 8) SKAMLOVA, Chantal (SVK, 2) 6-7(7) 5-7
Dubl
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
PLOSKINA, Helen (UKR)
Slobodne
1/4 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
PLOSKINA, Helen (UKR)
SAID, Dalila (EGY)/
SAMIR, Sandra (EGY)
6-3 6-2
1/2 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
PLOSKINA, Helen (UKR)
KREJSOVA, Petra (CZE)/
SKAMLOVA, Chantal (SVK, 1)
2-6 2-6
TUNISIA F3 FUTURES – HAMMAMET, Hammamet, Tunisia, $10.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB) PANTUCKOVA, Magdalena (CZE) 0-6 1-6
Dubl
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB)/
WESSEL, Alina (GER, 2)
Slobodne
1/4 finale BONIĆ, Barbara (SRB)/
WESSEL, Alina (GER, 2)
KUKHARCHUK, Nika (RUS)/
PERPER, Alexandra (MDA)
5-7 6-4 6-10

Donetsk City Cup, Cherkassy, Ukraine, G2, tvrda podloga
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo KIROVSKI,  Konstantin (SRB, 5) ROSE, Joshua (GBR) 6-2 6-2
BUTULIJA, Boris (SRB) MAULENOV, Timur (UKR) 6-3 6-7(3) 6-4
2. kolo KIROVSKI,  Konstantin (SRB, 5) MOTUZAS, Gvidas (LTU) 6-2 6-1
BUTULIJA, Boris (SRB) CANTER, Alexis (GBR, 3) 4-6 3-6
1/4 finale  KIROVSKI,  Konstantin (SRB, 5) CHUMAK, Vladyslav (UKR, 4) 6-4 4-6 6-3
1/2 finale KIROVSKI,  Konstantin (SRB, 5) RODIONOV, Jurij (AUT, 1) 2-6 2-6
Dubl
1/4 finale BUTULIJA, Boris (SRB)/
RUSAKEVICIUS, Emilis (LTU)
BAKLANOV, Egor (UKR)/
MAULENOV, Timur (UKR)
6-7(5) 6-7(5)
5th Nairobi International Junior Championships, Nairobi, Kenya, G4, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo JOKSOVIĆ,  Doroteja (SRB, Q) WILLIAMS, Kriti (USA) 6-1 6-1
VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 2) PRADIP, Kalpaka (IND, Q) 6-0 6-0
2. kolo JOKSOVIĆ,  Doroteja (SRB, Q) QAEDIZADEH, Samar (CAN, 8) 4-6 1-6
VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 2) LAUSECKER, Lisa Marie (AUT, Q) 6-1 6-1
1/4 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 2) LENNON, Zara (MRI, 6) 6-2 4-6 6-2
1/2 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 2) ADESHINA, Esther (GBR, 7) 6-4 6-3
FINALE VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 2) MUJAWIMANA, Mariam (BDI, 3) 6-3 5-7 6-0
Dubl
1/4 finale JOKSOVIĆ,  Doroteja (SRB)/
KANNAN, Annika (IND)
ADESHINA, Esther (GBR)/
BACH, Jonea (GBR, 3)
6-2 0-6 5-10
VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
KARUNARATNE, Adithya (SRI, 2)
AZZIZ, Rania (FRA)/
JOB, Karine Marion (FRA)
6-4 6-3
1/2 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
KARUNARATNE, Adithya (SRI, 2)
NIYONKURU, Aisha (BDI)/
WILLIAMS, Kriti (USA)
6-1 6-4
FINALE VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
KARUNARATNE, Adithya (SRI, 2)
AVOMO ELLA, Celestine (GAB)/
MUJAWIMANA, Mariam (BDI)(1)
5-7 6-1 13-11
Široki Brijeg Open 16 Week 2, Široki Brijeg, Bosnia/Herzegovina, G5, tepih
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo OPAČIĆ, Đuro (SRB, 1) TAMAR, Gilad (ISR) 6-4 6-0 
2/3. kolo OPAČIĆ, Đuro (SRB, 1) BOVERI, Lornzo (ITA) 6-3 6-2
3/3. kolo OPAČIĆ, Đuro (SRB, 1) PETROVIĆ, Stefan (SWE, 7) 6-7(6) 6-4 4-6
Glavni žreb
 1. kolo PJERANOVIĆ, Strahinja (SRB, WC) BUGAJ, Martin (CZE, 1) 1-6 2-6
ŽIVKOVIĆ, Stefan (SRB, WC) DANIEL, Oz (ISR, WC) 6-2 6-7(2) 3-6
DABIĆ, Miloš (SRB, 3) VANHAUWE, Robin (BEL, Q) 3-6 7-6(3) 6-4
BAJIĆ, Bogdan (SRB) NAREYKA, Bjorn (AUT, WC) 6-4 6-3
OPAČIĆ, Đuro (SRB, LL) IZQUIERDO LUQUE, Rafael (ESP) 6-2 6-7(1) 6-3
2. kolo DABIĆ, Miloš (SRB, 3) SAVIN, Roko (CRO) 6-7(5) 4-6
BAJIĆ, Bogdan (SRB) AJDUKOVIĆ, Duje (CRO, 4) 6-1 6-2
OPAČIĆ, Đuro (SRB, LL) JACOBS, Frederic (BEL) 7-5 7-6(3)
1/4 finale BAJIĆ, Bogdan (SRB) NINČEVIĆ, Frane (CRO) 5-7 6-7(6)
OPAČIĆ, Đuro (SRB, LL) PETROVIĆ, Stefan (SWE, Q) 7-6(2) 7-6(6)
1/2 finale OPAČIĆ, Đuro (SRB, LL) NINČEVIĆ, Frane (CRO) 6-3 6-7(7) 3-6
Dubl
1/4 finale BAJIĆ, Bogdan (SRB)/
DABIĆ, Miloš (SRB, 2)
GRZEGORCZYK, Jakub (POL)/
SIKORSKI, Michal (POL)
7-5 4-6 10-7
1/2 finale BAJIĆ, Bogdan (SRB)/
DABIĆ, Miloš (SRB, 2)
AJDUKOVIĆ, Duje (CRO)/
NINČEVIĆ, Frane (CRO, 3)
6-7(5) 3-6
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo ANĐELIĆ, Mia (SRB, WC) TOMIĆ, Laura (BIH) 6-4 4-6 1-6 
MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB, WC) GRLJ, Stefany (SLO, 7) 6-4 6-4
2/3. kolo MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB, WC) COHEN, Neri (USA) 6-7(2) 2-6
Glavni žreb
1. kolo ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB) ŠIPEK, Lana (CRO, WC) 4-6 2-6

Les Petits As, Tarbes, France, U14, C1, asfalt
 Livescore Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
1/3. kolo ŽIVOTIĆ, Goran (SRB, 4) slobodan
JANIĆIJEVIĆ,  Mateja (SRB) HOOGENDAM, Jend (NED) 3-6 6-2 6-4
2/3. kolo ŽIVOTIĆ, Goran (SRB, 4) RODRIGUEZ, Lisandru (FRA) 6-2 4-6 6-3 
JANIĆIJEVIĆ,  Mateja (SRB) TABACCO, Fausto (ITA, 13) 2-6 1-6
3/3. kolo ŽIVOTIĆ, Goran (SRB, 4) MUSETTI, Lorenzo (ITA) 4-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB) ALCARAZ GARFIA, Carlos (ESP) 7-5 3-6 3-6
POPOVIĆ, Stefan (SRB, WC) ATMANE, Terence (FRA, WC) 2-6 0-6 
JOVIĆ, Viktor (SRB, 5) PLANS, Jorge (ESP, Q) 6-2 6-0
2. kolo JOVIĆ, Viktor (SRB, 5) SADAOUI, Mehdi (FRA) 6-4 6-4
3. kolo JOVIĆ, Viktor (SRB, 5) SMEDEK, Jaroslav (CZE) 6-3 6-2
1/4 finale JOVIĆ, Viktor (SRB, 5) DEVALD, Borna (CRO, 4) 4-6 5-7
Dubl
1/4 finale JOVIĆ, Viktor (SRB)/
TACZALA, Dawid (POL, 1)
RIEDI, Leandro (SUI)/
VON DER SCHULENBURG, Jeffrey (SUI)
6-4 6-4
1/2 finale JOVIĆ, Viktor (SRB)/
TACZALA, Dawid (POL, 1)
KHAN, Faris (USA)/
LEUSTIAN, Stefan (USA)
7-5 6-1
FINALE JOVIĆ, Viktor (SRB)/
TACZALA, Dawid (POL, 1)
MUSETTI, Lorenzo (ITA)/
ROTTOLI, Lorenzo (ITA)
2-6 3-6
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Kvalifikacije
1/3. kolo SIMOVIĆ, Andriana (SRB) BRUGNONE, Flavie (FRA) 3-6 2-6
VILČEK, Ana (SRB) TARDIVEL, Clara (FRA) 6-7(3) 4-6
VIDOVIĆ, Anđela (SRB) DEMIN, Tess (NED) 4-6 6-7(3)
2016 Tennis Europe Winter Cups, QUALIFYING ROUNDS, Ryazan, Russia, U12, tvrda podloga
29-31.01. Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
ZONA C: Bosnia & Herzegovina, Cyprus, France, Greece, Moldova, Russia, Serbia
1/4 finale  SRBIJA B12 3-0 GRČKA B12
Luka JOVANOVIĆ Georgios VALARIS 6-0 6-1
Nikola ZEKIĆ Theodoros MITSAKOS 6-2 6-0
Luka JOVANOVIĆ/
Luka RUPNJAK
Theodoros MITSAKOS/
Marios SAMOLADAS
4-6 6-4 10-2
1/2 finale SRBIJA B12 1-2 RUSIJA B12
Luka JOVANOVIĆ Nikita BOCHKAREV 6-3 6-4
Nikola ZEKIĆ Mikhail GOROKHOV 2-6 0-6
Luka JOVANOVIĆ/
Nikola ZEKIĆ
Nikita BOCHKAREV/
Konstantin ZHZHENOV
6-7(4) 1-6
3-4. mesto SRBIJA B12 3-0  MOLDAVIJA B12
Luka RUPNJAK Alexei SEMICHIN 6-1 6-4
Luka JOVANOVIĆ Maxim CAZAC 6-1 6-3
Nikola ZEKIĆ/
Luka RUPNJAK
Mihail BROVINSCHI/
Alexei SEMICHIN
6-1 6-2
     SRBIJA B12 je osvojila 3. mesto; NIJE se kvalifikovala za finalni turnir
2016 Tennis Europe Winter Cups, QUALIFYING ROUNDS, Rakovnik, Czech Republic, U12, tvrda podloga
 29-31.01. Satnica
DEVOJČICE DO 12 GODINA
ZONA B: Belgium, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, France, Portugal, Serbia
1/4 finale SRBIJA G12 0-3 BELGIJA G12
 Andrea OBRADOVIĆ Hanne VANDEWINKEL 0-6 1-6
Fatma IDRIZOVIĆ Sofia COSTOULAS 4-6 1-6
Fatma IDRIZOVIĆ/
Anja PETKOVIĆ
Hanne VANDEWINKEL/
Amelia WALIFORA
3-6 4-6
5-8. mesto  SRBIJA G12 3-0  DANSKA G12
 Andrea OBRADOVIĆ Natacha SCHOU 5-7 6-4 6-1
Fatma IDRIZOVIĆ Johanne Christine SVENDSEN 6-2 6-1
Fatma IDRIZOVIĆ/
Anja PETKOVIĆ
Natacha SCHOU/
Johanne Christine SVENDSEN
W/O
5-6. mesto SRBIJA G12 2-1 PORTUGALIJA G12
Anja PETKOVIĆ Matilde MORAIS 6-3 6-1
Fatma IDRIZOVIĆ Matilde JORGE 7-6(6) 6-0
Fatma IDRIZOVIĆ/
Andrea OBRADOVIĆ
Mafalda GUEDES/
Matilde JORGE
1-6 3-6
SRBIJA G12 je osvojila 5. mesto; NIJE se kvalifikovala za finalni turnir