Turniri od 23 – 29.01.

Turniri od 23 – 29.01.

Australian open, Melbourne, Australia, 12.621.000, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo: Nikola Ciric SRB Denis Kudla USA  7-5 6-7(2) 2-6
Dusan Lajovic SRB Matteo Viola ITA (27)  2-6 7-6(6) 6-8
Singl
1. kolo:  Novak Djokovic SRB (1)  Paolo Lorenzi ITA 6-2 6-0 6-0

 Janko Tipsarevic SRB (9)  Dmitry Tursunov RUS 5-7 7-6(12) 6-3 6-4
 Viktor Troicki SRB (19)  Juan Carlos Ferrero ESP 4-6 6-7(4) 6-2 7-6(3) 6-2
2. kolo  Novak Djokovic SRB (1)  Santiago Giraldo COL 6-3 6-2 6-1 
 Janko Tipsarevic SRB (9)  James Duckworth AUS 3-6 6-2 7-6(5) 6-4
 Viktor Troicki SRB (19)  Mikhail Kukushkin KAZ 7-5 4-6 2-6 6-4 3-6
3. kolo  Novak Djokovic SRB (1)  Nicolas Mahut(FRA) 6-0 6-1 6-1
 Janko Tipsarevic SRB (9)  Richard Gasquet FRA (17) 3-6 3-6 1-6
4. kolo  Novak Djokovic SRB (1)  Lleton Hewitt AUS 6-1 6-3 4-6 6-3
1/4 finale  Novak Djokovic SRB (1)  David Ferrer ESP (5) 6-3 7-6(4) 6-1
1/2 finale  Novak Djokovic SRB (1)  Andy Murray GBR (4) 6-3 3-6 7-6(4) 6-1 7-5
Finale  Novak Djokovic SRB (1)  Rafael Nadal ESP (2) 5-7 6-4 6-2 6-7(5) 7-5!!
Dubl
1. kolo: Yen-Hsun Lu TPE
Janko Tipsarevic SRB
Pablo Andujar ESP
Guillermo Garcia-Lopez ESP
Janko i Lu su odustali 
Michael Llodra FRA (3)
Nenad Zimonjic SRB (3)
Jordan Kerr AUS
Donald Young USA
7-6(6) 6-3
2. kolo: Michael Llodra FRA (3)
Nenad Zimonjic SRB (3)
Marc Lopez ESP
David Marrero ESP
6-3 6-2
3. kolo: Michael Llodra FRA (3)
Nenad Zimonjic SRB (3)
Leander Paes IND
Radek Stepanek CZE
5-7 6-7(2)
Mix dubl 
1. kolo: Jelena Jankovic SRB
Bernard Tomic AUS
Ashleigh Barty AUS
Benjamin Mitchell AUS
6-1 6-3 
Katarina Srebotnik SLO (2)
Nenad Zimonjic SRB (2)
Jarmila Gajdosova AUS
Bruno Soares BRA
odustali zbog povrede Srebotnik
2. kolo: Jelena Jankovic SRB
Bernard Tomic AUS
Andrea Hlavackova CZE (7)
Aisam-Ul-Haq Qureshi PAK (7)
3-6 3-6

Australian open, Melbourne, Australia, $12,621.000, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo: Aleksandra Krunic SRB Tetiana Luzhanska USA (18)  6-3 1-6 6-3
Aleksandra Krunic SRB Jill Craybas USA  6-3 7-6(5)
Aleksandra Krunic SRB Varvara Lepchenko USA (11) 1-6 2-6
Singl
1. kolo:  Jelena Jankovic SRB (13)  Laura Robson GBR Q 6-2 6-0

 Ana Ivanovic SRB (21)  Lourdes Dominguez Lino ESP 6-0 6-3
 Bojana Jovanovski SRB  Casey Dellacqua AUS 3-6 2-6
2. kolo:  Jelena Jankovic SRB (13)  Kai-Chen Chang TPE 6-4 6-2
 Ana Ivanovic SRB (21)  Michaella Krajicek NED 6-2 6-3
3. kolo:  Jelena Jankovic SRB (13)  Christina McHale USA 6-2 6-0
 Ana Ivanovic SRB (21)  Vania King(USA) 6-3 6-4
4. kolo:   Jelena Jankovic SRB (13)  Caroline Wozniacki DEN (1) 0-6 5-7
 Ana Ivanovic SRB (21)  Petra Kvitova CZE (1) 2-6 6-7(2)
Dubl
1. kolo: Bojana Jovanovski SRB
Michaella Krajicek NED
Alla Kudryavtseva RUS
Ekaterina Makarova RUS
6-7(1) 6-4 3-6

Heilbronn, Germany, €85,000 +H, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo PASHANSKI, Boris SRB  SACHS, Sebastian GER WC 6-4 6-2
BOZOLJAC, Ilija SRB  KOROLEV, Evgeny KAZ 7-6(5) 2-6 6-3
2. kolo PASHANSKI, Boris SRB  POSPISIL, Jaroslav CZE 8 6-3 6-3
BOZOLJAC, Ilija SRB  COPIL, Marius RO 3-6 6-1 6-1
3. kolo PASHANSKI, Boris SRB  BEMELMANS, Ruben BEL 1 1-6 1-6
BOZOLJAC, Ilija SRB  ZVEREV, Mischa GER 4-6 3-6

ITF Coimbra, Portugal, $10.000, tvrda podloga
Kvalifikacije
2. kolo TADIJIN, Olivera (SRB) MARTINOVSKA, Andrea (CZE) 2-6 5-7
ITF Antalya-Kaya Belek, Turkey, $10.000. šljaka
Kvalifikacije
2. kolo STAMENKOVIC, Dunja (SRB) 8 LANGE, Santina (GER) 6-4 7-6(4) 
3. kolo STAMENKOVIC, Dunja (SRB) 8 GONEN, Sultan (TUR) 9 7-6(2) 2-6 0-6
ITF Bressuire, France, $10,000 +H, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo PETROVIC, Danilo (SRB) 3 Slobodan
2. kolo PETROVIC, Danilo (SRB) 3 KLEIN, William (FRA) 6-7 5-7
ITF Monterrey, Mexico, $15,000, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo TEMUNOVIC, Bojan (SRB) 13 BARRIENTOS, Luis Enrique (MEX) 3-6 3-6 
ITF Sergiev Posad, Russia, $10,000, tvrda podloga
Singl
1. kolo JANKOVIC, Miki (SRB) JUSKA, Andis (LAT) 5 4-6 4-6
ITF Eilat, Israel, $10,000, tvrda podloga
Singl
1. kolo STOJISAVLJEVIC, Sasa (SRB) KOVALIK, Jozef (SVK) 4 3-6 7-6(2) 5-7
ZLATANOVIC, Arsenije (SRB) OUYANG, Bowen (CHN) 4-6 7-6(9) 6-1 
2. kolo ZLATANOVIC, Arsenije (SRB) GRASSI, Claudio (ITA) 7 3-6 3-6
ITF Antalya – Kaya-Belek, Turkey, $10,000, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo BEJTULAHI, Denis (SRB) MEUFFELS, Alban (NED) 16 2-6 6-3 3-6 
Singl
1. kolo: DJOKOVIC, Marko (SRB) DMITRIEV, Kirill (RUS) 6-4 6-3
2. kolo: DJOKOVIC, Marko (SRB) PODLIPNIK-CASTILLO, Hans (CHI) 1 6-7(5) 5-7
ITF Kaarst, Germany, $15,000, tepih
Kvalifikacije
1. kolo DALJEV, Pavle (SRB) ZIETSMAN, Jean (GER) 3 2-6 1-6 
Singl
1. kolo BJELICA, Ivan (SRB) 7 VATUTIN, Alexey (RUS) LL 6-3 6-7(6) 6-7(4) 
ITF Cairo, Egypt, $15,000, šljaka
Singl
1. kolo ZEKIC, Miljan (SRB) 5 ZIADI, Mehdi (MAR) 6-2 6-4 
2. kolo ZEKIC, Miljan (SRB) 5 TORRONI, Giulio (ITA) 7-5 3-6 5-7
ITF Kaarst, Germany, $10.000, tepih
Kvalifikacije
1. kolo BONIC, Barbara (SRB) WIND, Ann-Kathrin (GER) 6-4 4-6 6-2
BONIC, Barbara (SRB) MIKO, Zsofia (HUN) 14 3-6 3-6

Australian open Melbourne, Grade A, tvrda podloga
Singl
1. kolo Pedja Krstin SRB James Frawley AUS 6-2 6-1
Nikola Milojevic SRB (9) Jay Andrijic AUS 6-1 6-1
2. kolo Pedja Krstin SRB Adam Pavlasek CZE (10) 6-7(5) 1-6
Nikola Milojevic SRB (9) Quentin Halys FRA 6-3 2-6 6-3
3. kolo Nikola Milojevic SRB (9) Joshua Ward-Hibbert GBR 3-6 2-6
Dubl
1. kolo Pedja Krstin SRB (7)
Filip Peliwo CAN (7)
Jacob Grills AUS
Daniel Guccione AUS
5-7 7-6(4) 10-7
Nikola Milojevic SRB (1)
Kaichi Uchida JPN (1)
Kevin Kaczynski GER
Jannis Kahlke GER
6-4 4-6 6-10
2. kolo Pedja Krstin SRB (7)
Filip Peliwo CAN (7)
Borna Coric CRO
Pietro Licciardi ITA
4-6 7-6(6) 3-10 
Oman International, Muscat, Oman, Grade 5, tvrda podloga
Singl
1. kolo SABLJAREVIC, Sofia (SRB) AL-AWAIDY, Maliha (OMA) WC 6-0 6-1
RADOSAVLJEVIC, Teodora (SRB) DJAMALOVA, Kristina (UZB) 6-0 6-1
SABLJAREVIC, Sofia (SRB) GLUSHICH, Daria (RUS) 3-6 3-6 
RADOSAVLJEVIC, Teodora (SRB) POMYATINSKAYA, Anna (RUS) 5 3-6 6-7(2) 
Safina Cup Prague, Czech Republic, Grade 4, tvrda podloga
Kvalifikacije
1. kolo DJOKOVIC, Djordje (SRB) VITEK, Jakub (CZE) 6-3 7-5
2. kolo DJOKOVIC, Djordje (SRB) PITRA, JAN (CZE) 6-3 6-1
3. kolo DJOKOVIC, Djordje (SRB) VARHANIK, DOMINIK (CZE) 6-1 6-2 
Singl
1. kolo DJOKOVIC, Djordje (SRB) Q CIZEK, Robert (CZE) Q 6-1 6-1 
2. kolo DJOKOVIC, Djordje (SRB) Q COLAUTTI, Thomas (GBR) 2 3-6 7-6(4) 3-6