Turniri od 23.07 – 29.07.

GERMAN TENNIS CHAMPIONSHIPS 2018, Hamburg, Germany, ATP 500, 1.753.255, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo
PETROVIĆ, Danilo (SRB) HEMERY, Calvin (FRA, 7) 5-7 7-6(4) 7-5
2/2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) MOUTET, Corentin (FRA, 3) 4-6 4-6
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB) VERDASCO, Fernando (ESP, 8) 3-6 6-4 6-7(5)
J. SAFRA SWISS OPEN GSTAAD, Gstaad, Switzerland, ATP 250, €561.345, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ĐERE, Laslo (SRB) ISTOMIN, Denis (UZB) 7-6(6) 7-5
2. kolo ĐERE, Laslo (SRB) ČORIĆ, Borna (CRO, 3) 6-4 1-6 6-1
1/4 finale ĐERE, Laslo (SRB) GALOVIĆ, Viktor (CRO, LL) 6-7(5) 6-3 7-6(5)
1/2 finale ĐERE, Laslo (SRB) BAUTISTA AGUT, Roberto (ESP, 2) 7-6(5) 4-6 4-6

MOSCOW RIVER CUP, Moscow, Russia, WTA International, $750.000, šljaka
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/2. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 11) FLINK, Varvara (RUS) 3-6 6-4 4-6
DANILOVIĆ, Olga (SRB, 12) HEISEN, Vivian (GER) 6-4 6-4
2/2. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB, 12) BADOSA GIBERT, Paula (ESP, 6) 6-7(4) 6-4 3-6
Glavni žreb
1. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB, LL) SCHMIEDLOVA, Anna Karolina (SVK) 6-2 6-4
2. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB, LL) KANEPI, Kaia (EST, 8) 7-6(3) 7-5
1/4 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB, LL) GOERGES, Julia (GER, 1) 6-3 6-3
1/2 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB, LL) SASNOVICH, Aliaksandra (BLR, 5) 6-2 5-7 7-5
FINALE DANILOVIĆ, Olga (SRB, LL) POTAPOVA, Anastasia (RUS, WC) 7-5 6-7(1) 6-4

INTERNATIONALI DI TENNIS COUNTRY 2001, Padova, Italy, 43.000+H, šljaka
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB) MELZER, Gerald (AUT, 1) 1-5, ret.
2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB) GAIO, Federico (ITA) 6-7(1) 5-7
Dubl
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB)/
MUNOZ DE LA NAVA, Daniel (ESP)
BOLUDA-PURKISS, Carlos (ESP)/
GUTIERREZ-FERROL, Sergio (ESP)
1-6 6-3 4-10
ĆAĆIĆ, Nikola (SRB)/(2)
MOTTI, Alessandro (ITA)
MARTIN, Andrej (SVK)/
WEISSBORN, Tristan Samuel (AUT)
5-7 3-6

5° FUTURE CITTA’ DI PONTEDERA TROFEO DEVITALIA, Pontedera, Italy, $25.000+H, šljaka
Satnica
Dubl
1. kolo RADOJKOVIĆ, Milan (SRB)/
PAZ, Juan Pablo (ARG)
ETCHEVERRY, Tomas Martin (ARG)/
ZUKAS, Matias (ARG)
6-7(5) 2-6
Madainitennis Open, St. Poelten, Austria, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
POPOVIĆ, Andrej (SRB) CLAESSON, Johan (SWE) 1-6 3-6
Wetzlar Open 2018, Wetzlar, Germany, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
DALJEV, Pavle (SRB, 10) WINKLER, Lukas (GER, WC) 6-0 6-0
2/3. kolo
DALJEV, Pavle (SRB, 10) SPEZIALI, Maurizio (ITA) 6-1 6-1
3/3. kolo DALJEV, Pavle (SRB, 10) GERCH, Lucas (GER, 8) 2-6 3-6
EMPIRE Futures Trnava, Trnava, Slovakia, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo
ĐORĐEVIĆ, Aleksa (SRB) MAMMETGULYYEV, Isa (TKM, 2) 4-6 2-6
ŠUBANOVIĆ, Nemanja (SRB, 4) BLECHA, Adam (CZE) 2-6 7-6(8) 7-5
RAJIĆ, Dušan (SRB, 7) HOLIS, Stepan (CZE) 4-6 4-6
PAVLOVIĆ, Marko (SRB) GRMAN, Samuel (SVK) 5-4, ret.
2/3. kolo ŠUBANOVIĆ, Nemanja (SRB, 4) RICCI, Alessandri (CZE) 1-6 0-6
PAVLOVIĆ, Marko (SRB) VAJDA, Peter (SVK) 3-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 8) OVCHAROV, Alexander (RUS, WC) 6-4 2-6 3-6
Dubl
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
AGABIGUN, Sarp (TUR)(1)
BORRONI, Andrea (ITA)/
ROSSI, Mattia (ITA)
6-2 6-0
1/4 finale MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
AGABIGUN, Sarp (TUR)(1)
MICHNEV, Petr (CZE)/
PAROULEK, Tadeas (CZE)
W/O

Advantage Cars Prague Open 2018, Prague, Czech Republic, $80.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) LISTER, Cornelia (SWE, Q) 7-5 6-3
2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) BARTHEL, Mona (GER, 1) 3-6 4-6
Dubl
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
LISTER, Cornelia (SWE)(1)
MESTACH, An-Sophie (BEL)/
STEWART, Katerina (USA)
7-5 3-6 10-5
1/4 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
LISTER, Cornelia (SWE)(1)
MUCHOVA, Karolina (CZE)/
STEFKOVA, Barbora (CZE)
7-6(4) 6-2
1/2 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
LISTER, Cornelia (SWE)(1)
DI GIUSEPPE, Martina (ITA)/
GRYMALSKA, Anastasia (ITA)
6-4 7-5
FINALE STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
LISTER, Cornelia (SWE)(1)
SCHOOFS, Bibiane (NED)/(4)
ZIMMERMANN, Kimberley (BEL)
6-2 2-6 10-8
Braidy Industries $60,000 Women’s Tennis Classic, Ashland, KY, USA, $60.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) SIMMONDS, Chanel (RSA) 6-2 6-1
2. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) LOEB, Jamie (USA, 6) 6-2 6-1
1/4 finale JAKŠIĆ, Jovana (SRB) ZARAZUA, Renata (MEX) 6-2 6-3
1/2 finale JAKŠIĆ, Jovana (SRB) BRODSKY, Gail (USA, Q) 2-6 4-6
Dubl
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/(3)
ZARAZUA, Renata (MEX)
AHN, Kristie (USA)/
GUILLERMO, Lorraine M., (USA)
6-3 1-6 10-6
1/4 finale JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/(3)
ZARAZUA, Renata (MEX)
GABUEVA, Angelina (RUS)/
RODGERS, Amanda (USA)
6-1 6-0
1/2 finale JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/(3)
ZARAZUA, Renata (MEX)
SIMMONDS, Chanel (RSA)/(2)
TERE-APISAH, Abigail (PNG)
2-6 6-4 10-4
FINALE JAKŠIĆ, Jovana (SRB)/(3)
ZARAZUA, Renata (MEX)
MARAND, Sanaz (USA)/
OSUIGWE, Whitney (USA)
6-3 5-7 10-4
BMW AHG Cup, Horb, Germany, $25.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo
ČUROVIĆ, Tamara (SRB, 12) BLATTNER, Antonia (GER, WC) 7-3 6-0
2/2. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB, 12) ANDREI, Laura Ioana (ROU, 7) 6-7(5) 6-7(5)
Baja Ladies Open, Baja, Hungary, $25.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo
STOŠIĆ, Aleksandra (SRB) LASKUTOVA, Ksenia (RUS, 2) 2-6 1-6
LUŽAJIĆ, Nataša (SRB) ORMAECHEA, Paula (ARG, 4) 0-6 0-6
VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 7) KIMMELMANN, Julia (GER) 6-4, ret.
2/2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 7) ERJAVEC, Veronika (SLO, 11) 6-2 6-2
Glavni žreb
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 8) BERBEROVIĆ, Nefisa (BIH, Q) 6-2 4-6 6-4
VUKOVIĆ, Draginja (SRB, Q) SANESI, Gaia (ITA, 7) 4-6 2-6
2. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 8) GJORCHESKA, Lina (MKD) 4-6 2-6
Dubl
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB)/(4)
ORMAECHEA, Paula (ARG)
ANANE, Soumeya (GBR)/
KIMMELMANN, Julia (GER)
W/O
LUŽAJIĆ, Nataša (SRB)/
PARNABY, Alana (AUS)
GALFI, Dalma (HUN)/
UDVARDY, Panna (HUN)(3)
0-6 2-6
VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
TOPČIĆ, Ivana (CRO)
DASCALU, Nicoleta Catalina (ROU)/
SHINIKOVA, Isabella (BUL)(2)
0-2, ret.
1/4 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB)/(4)
ORMAECHEA, Paula (ARG)
ARSHINKOVA, Petia (BUL)/
POTOČNIK, Nina (SLO)
5-7 7-6(2) 10-8
1/2 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB)/(4)
ORMAECHEA, Paula (ARG)
BUKTA, Agnes (HUN)/(1)
MARCHETTI, Giorgia (ITA)
6-2 6-0
FINALE KOSTIĆ, Natalija (SRB)/(4)
ORMAECHEA, Paula (ARG)
DASCALU, Nicoleta-C., (ROU)/
SHINIKOVA, Isabella (BUL)(2)
W/O
Aamulehti Tampere Open, Tampere, Finland, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 2) MINETTI, Mariella (FIN, Q) 6-4 6-1
2. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 2) AXYANOVA, Alisa (RUS, Q) 6-1 6-1
1/4 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 2) SHALIMOVA, Ekaterina (RUS) 6-2 7-5
1/2 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 2) ORPANA, Oona (FIN, WC) 6-1 6-3
FINALE MARINKOVIĆ, Bojana (SRB, 2) JONES, Francesca (GBR, 1) 2-6 6-7(2)
Dubl
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/(1)
GIANGRECO CAMPIZ, Camila (PAR)
MINETTI, Mariella (FIN)/
NYLANDER A., Jacqueline (SWE)(1)
6-2 6-3
1/4 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/(1)
GIANGRECO CAMPIZ, Camila (PAR)
AHTI, Venia (FIN)/
HAAVISTO, Ella (FIN)
6-4 7-5
1/2 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/(1)
GIANGRECO CAMPIZ, Camila (PAR)
NUUDI, Maileen (EST)/(4)
ZHURAVLEVA, Angelina (RUS)
6-1 6-4
FINALE MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/(1)
GIANGRECO CAMPIZ, Camila (PAR)
BAKHMUTKINA, Polina (RUS)/
MALYGINA, Elena (EST)(2)
1-6 6-4 10-7

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

2018 European Junior Championships, Klosters, Switzerland, B1, šljaka
23-29.7. Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo ŽARKOVIĆ, Bodin (SRB) slobodan
MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 4) slobodan
2. kolo ŽARKOVIĆ, Bodin (SRB) RODESCH, Chris (LUX) 6-1 6-7(6) 4-6
MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 4) ZEPPIERI, Giulio (ITA) 6-3 2-6 2-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB) slobodna
MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB) slobodna
2. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB) NIKOLOVOVA, Vanesa (CZE) 6-3 6-3
MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB) TOPALOVA, Gergana (BUL, 12) 3-6 3-6
3. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB) PRISACARIU, Andreea (ROU, 14) 2-6 2-6
Dubl
1/4 finale MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB)/
SKROBONJA, Anđela (SRB)
BILOKIN, Margaryta (UKR)/
DEMA, Viktoriia (UKR)(1)
3-6 6-1 4-10
San Marino Junior Open, San Marino, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo DRAGOLJIĆ, Luka (SRB) LANDINI, Jacopo (ITA) 3-6 2-6
Dubl
1/4 finale DRAGOLJIĆ, Luka (SRB)/
FABRE, Julien (FRA)
SERAFINI, Marcello (ITA)/
WOOD, Enrico (ITA)(2)
6-7(6) 4-6

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

Nikšić Open 2018, Nikšić, Crna Gora, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Uroš Delić (Q)
2. kolo: Bojan Radoman (Q), Nemanja Marjanović, Petar Belošević (WC)
1/4 finale MANDOVIĆ, Filip (SRB, 2) MACIOCE, Lorenzo (ITA, 8) 5-7 5-7
Dubl
1/2 finale BELOŠEVIĆ, Petar (SRB)/
OBRUL, Lun (SLO)
DELIĆ, Uroš (SRB)/
RADOMAN, Bojan (SRB)
6-7(4) 7-6(4) 2-10
MARJANOVIĆ, Nemanja (SRB)/
SCARLAT, Florentin-A. (ROU)(2)
ANDREAS A., Fotios (GRE)/
PASSAFIUME, Leonardo (ITA)(4)
3-6 2-6
FINALE DELIĆ, Uroš (SRB)/
RADOMAN, Bojan (SRB)
ANDREAS A., Fotios (GRE)/
PASSAFIUME, Leonardo (ITA)(4)
6-4 6-4
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Jana Vranić, Lena Karlovčan (WC), Teodora Stefanović
2. kolo: Nevena Kolarević (3), Iva Poleksić
1/4 finale MARJANOVIĆ, Mia (SRB, 8) KHALTURINA, Nadezda (RUS, 1) 5-7 2-6
OBRADOVIĆ, Andrea (SRB, 6) CIRPANLI, Defne (TUR, 4) 6-3 6-3
1/2 finale OBRADOVIĆ, Andrea (SRB, 6) KHALTURINA, Nadezda (RUS, 1) 3-6 6-4 7-6(2)
FINALE OBRADOVIĆ, Andrea (SRB, 6) PITTA, Athina (GRE, WC) 6-2 6-0
Dubl
1/2 finale POLEKSIĆ, Iva (SRB)/
STEFANOVIĆ, Teodora (SRB)
CIRPANLI, Defne (TUR)/
KHALTURINA, Nadezda (RUS)(1)
4-6 1-6
KARLOVČAN, Lena (SRB)/
OBRADOVIĆ, Andrea (SRB)
OZCAN, Asli (TUR)/(3)
TOGLUKDEMIR, Mina (TUR)
6-3 6-4
FINALE KARLOVČAN, Lena (SRB)/
OBRADOVIĆ, Andrea (SRB)
CIRPANLI, Defne (TUR)/
KHALTURINA, Nadezda (RUS)(1)
6-4 3-6 10-8
TCW-Academy Junior International, Waiblingen, Germany, U16/14, C2/C2, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Ana Josić
2. kolo: Anastasija Radojević, Anastasija Alimpić
1/4 finale PALEČEK, Nikol (SRB, 1) RAMIREZ, Evita (FRA, 9) 6-4 6-4
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB, 1) JULA, Daria (ROU, 3) 6-7(5) 7-6(2) 6-4
FINALE PALEČEK, Nikol (SRB, 1) TOMASE, Elza (LAT, 4) 2-6 1-6
Dubl
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB)/(1)
PANCHARTEK, Anna (CZE)
JULA, Daria (ROU)/
MOISE, Bianca (ROU)(5)
6-0 6-4
FINALE PALEČEK, Nikol (SRB)/(1)
PANCHARTEK, Anna (CZE)
TOMASE, Elza (LAT)/
VINDIGA, Alise (LAT)(2)
6-4 6-7(7) 10-8
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Elena Ivanović
, Most, Czech Republic, U14, šljaka
23-29.7. Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
4. kolo ĐURIĆ, Branko (SRB, 13) IVANOVSKI, Kalin (MKD) 4-6 4-6
JOVANOVIĆ, Luka (SRB) BRUNNER, Till (SUI) 6-2 6-2
1/4 finale JOVANOVIĆ, Luka (SRB) BLADELIUS, Henrik (SWE) 4-6 6-1 6-3
1/2 finale JOVANOVIĆ, Luka (SRB) CUENIN, Sean (FRA) 2-6 0-3, ret.
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
3. kolo: Darja Šuvirdenkova (12), Fatma Idrizović (13)
ADRIATIC CUP, Stobrec, Croatia, U12, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Aleksa Stanković
Glavni žreb
1. kolo: Aleksa Stanković (LL)
2018 TENNIS EUROPE NATIONS CHALLENGE by HEAD, Dijon, France, B12, Kvalifikacije-Zona B, šljaka
26-29.7. Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
ZONA B: Andorra, Austria, Denmark, Estonia, France, Israel, Italy, SERBIA
GRUPA 2: SRBIJA, Francuska, Austrija, Izrael
SRBIJA B12: Danijel KRSTEVSKI, Lazar VIRIJEVIĆ, Todor VUKOMANOVIĆ
1. kolo SRBIJA FRANCUSKA 0-3
Danijel KRSTEVSKI KOUAME Michael 3-6 1-6
Lazar VIRIJEVIĆ COHEN BACRIE Leo 6-7(4) 6-7(5)
Danijel KRSTEVSKI/
Todor VUKOMANOVIĆ
KOUAME Michael/
VAKSMANN Raphael
4-6 2-6
2. kolo SRBIJA IZRAEL 2-1
Danijel KRSTEVSKI MATOVIĆ Milan 4-6 6-1 7-6(8)
Lazar VIRIJEVIĆ TRAKHTENBERG Gur 1-6 6-2 6-3
Lazar VIRIJEVIĆ/
Todor VUKOMANOVIĆ
ASHOOSH Halel/
TRAKHTENBERG Gur
4-6 6-2 7-10
3. kolo SRBIJA AUSTRIJA 1-2
Lazar VIRIJEVIĆ HIPFL Nico 6-2 6-2
Todor VUKOMANOVIĆ SCHWAERZLER Joel 4-6 2-6
Danijel KRSTEVSKI/
Lazar VIRIJEVIĆ
HIPFL Nico/
SCHWAERZLER Joel
4-6 1-6
za 5-6. mesto SRBIJA DANSKA 2-1
Danijel KRSTEVSKI NORDAL C. Alexander 6-2 6-0
Lazar VIRIJEVIĆ STEINES Oliver 6-4 6-1
Lazar VIRIJEVIĆ/
Todor VUKOMANOVIĆ
STEINES Oliver/
NORDAL C. Alexander
6-7(5) 7-6(5) 5-10
SRBIJA B12 je osvojila 5. mesto i NIJE se kvalifikovala za Finalni turnir
2018 TENNIS EUROPE NATIONS CHALLENGE by HEAD, Galati, Romania, G12, Kvalifikacije-Zona D, šljaka
26-29.7. Satnica
DEVOJČICE DO 12 GODINA
GRUPA D: France, Georgia, Hungary, Moldova, Romania, SERBIA, Switzerland, Ukraine
GRUPA 2: SRBIJA, Mađarska, Švajcarska, Gruzija
SRBIJA G12: Jovana GRUJIĆ, Dunja MARIĆ, Mia RISTIĆ
1. kolo SRBIJA ŠVAJCARSKA 3-0
Dunja MARIĆ MONING Kenisha 6-0 6-2
Mia RISTIĆ ANDREONI Nina 6-2 6-2
Jovana GRUJIĆ/
Dunja MARIĆ
MONING Kenisha/
POELZGUTTER Carolina
6-0 6-3
2. kolo SRBIJA MAĐARSKA 2-1
Jovana GRUJIĆ VARGA Viktoria 6-4 6-1
Mia RISTIĆ MOLNAR Kitti 5-7 6-3 2-6
Jovana GRUJIĆ/
Dunja MARIĆ
MOLNAR Kitti/
VARGA Viktoria
4-6 7-5 10-3
3. kolo SRBIJA GRUZIJA 3-0
Dunja MARIĆ PONOMARIOVA Anastasia 6-4 6-0
Jovana GRUJIĆ SHEVARDENIDZE Mariam 6-0 6-0
Dunja MARIĆ/
Mia RISTIĆ
MAKASHVILI Mariam/
SHEVARDENIDZE Mariam
6-4 6-0
PLAY-OFF SRBIJA RUMUNIJA 2-1
Dunja MARIĆ BERTEA Elena R. 6-4 6-4
Mia RISTIĆ MARGINEAN Alexia I. 4-6 6-2 6-4
Jovana GRUJIĆ/
Dunja MARIĆ
BERTEA Elena R./
MARGINEAN Alexia I.
6-2 1-6 6-10
SRBIJA G12 je osvojila PRVO mesto i kvalifikovala se za Finalni turnir