Turniri od 22.07. – 28.07.

HAMBURG EUROPEAN OPEN, Hamburg, Germany, ATP 500, 1.855.490, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ĐERE, Laslo (SRB, 6) KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) 3-6 3-6
2. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) KLIZAN, Martin (SVK) 6-7(6) 7-5 6-1
1/4 finale KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) ZVEREV, Alexander (GER, 2, WC) 6-2 5-7 2-6
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MOLLEKER, Rudolf (GER)(WC)
BOPANNA, Rohan (IND)/
CARRENO BUSTA, Pablo (ESP)
3-6 7-5 3-10
BB&T ATLANTA OPEN, Atlanta, GA, USA, ATP 250, $777.385, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo TROICKI, Viktor (SRB, Alt) HARRISON, Ryan (USA, 8) 6-4 5-7 6-7(5)
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) SOCK, Jack (USA, WC) 7-6(9) 7-6(5)
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) HUMBERT, Ugo (FRA, 8) 6-2 6-2
KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) FRITZ, Taylor (USA, 2) 1-6 6-7(1)
Dubl
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB)/
LINDSTEDT, Rbert (SWE)
ERLICH, Jonathan (ISR)/
SHARAN, Divij (IND)
6-2 3-6 11-13
J.SAFRA SARASIN SWISS OPEN GSTAAD, Gstaad, Switzerland, ATP 250, €586.140, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 3) slobodan
2. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 3) ISTOMIN, Denis (UZB) 6-4 6-7(2) 7-6(2)
1/4 finale LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 3) ANDUJAR, Pablo (ESP, 7) 6-7(4) 4-6
Dubl
1. kolo ČAČIĆ, Nikola (SRB)/
LAJOVIĆ, Dušan (SRB)
BOLELLI, Simone (ITA)/
SOUSA, Joao (POR)
4-6 6-7(4)

PALERMO LADIES OPEN, Palermo, Italy, WTA International, $250.000, šljaka
WTA Satnica WTA forum
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) PIERI, Jessica (ITA, Q) 6-2 6-3
2. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) BERTENS, Kiki (NED, 1) 3-6 1-6
BALTIC OPEN, Jurmala, Latvia, WTA International, $250.000, šljaka
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/2. kolo RADANOVIĆ, Dejana ORMAECHEA, Paula (ARG, 2) 7-5 1-6 3-6
STOJANOVIĆ, Nina (SRB, 4) MELNIKOVA, Marina (RUS) 6-4 6-4
2/2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB, 4) TAN, Harmony (FRA, 11) 6-2 6-2
Glavni žreb
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB, Q) SASNOVICH, Aliaksandra (BLR, 4) 4-6 6-3 6-4
2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB, Q) ORMAECHEA, Paula (ARG, Q) 6-0 6-3
1/4 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB, Q) PERA, Bernarda (USA) 6-4 4-6 3-6
Dubl
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
FICHMAN, Sharon (CAN)
ALESHINA, Ksenia (RUS)/
BARTONE. Kamilla (LAT)(WC)
6-2 6-1
1/4 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
FICHMAN, Sharon (CAN)
KALASHNIKOVA, Oksana (GEO)/
SHIBAHARA, Ena (JPN)
2-6 6-3 10-3
1/2 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
FICHMAN, Sharon (CAN)
EIKERI, Ulrikke (NOR)/
LECHEMIA, Elixane (FRA)
6-3 3-6 10-3
FINALE STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
FICHMAN, Sharon (CAN)
OSTAPENKO, Jelena (LAT)/
VOSKOBOEVA, Galina (KAZ)(1)
2-6 7-6(1) 10-6

CHALLENGER BANQUE NATIONALE DE GRANBY, Granby, Canada, $81.240, tvrda podloga
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 16) slobodan
2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 16) SARKISSIAN, Alexander (USA) 7-6(5) 6-4
3. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 16) UCHIYAMA, Yasutaka (JPN, 3) 4-6 4-6
Dubl
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
GOJO, Borna (CRO)
HOYT, Evan (GBR)/(ITF)
MANSOURI, Skaner (TUN)
7-5 2-6 3-10
CARS PRAGUE OPEN 2019, Prague, Czech Republic, 46.600, šljaka
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 5) slobodan
2. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 5) CHOINSKI, Jan (GBR) 6-3 6-0
3. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 5) TABERNER, Carlos (ESP) 4-6 3-6
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
ZIELINSKI, Jan (POL)/
ZUK, Kacper (POL)(WC)
3-6 6-3 10-7
1/4 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
BEHAR, Ariel (URU)/(3)
ESCOBAR, Gonzalo (ECU)
1-6 2-6
TAMPERE OPEN, Tampere, Finland, €46.600, šljaka
ATP-CH Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 11) slobodan
ZEKIĆ, Miljan (SRB) VAN DE ZANDSCHULP, Botic (NED, ITF) 4-6 2-6
2. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 11) O’CONNELL, Christopher (AUS, ITF) 6-4 1-6 6-3
3. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 11) CLEZAR, Guilherme (BRA) 7-6(3) 6-1
1/4 finale KRSTIN, Peđa (SRB, 11) YMER, Mikael (SWE, 3) 6-2 1-6 6-7(5)

Cancun Tennis Cup, Cancun, Mexico, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo
NIKOLIĆ, Miloš (SRB) GIBBENS, Jack (GBR, 6) 6-7(3) 0-1, ret.
Magic Tours, Tabarka, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB) PICCHIONE, Andrea (ITA, Q) 7-5 4-2, ret.
BUTULIJA, Boris (SRB) STEVENS, Bart (NED, 7) 3-6 2-6
2. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB) BAEZ, Sebastian (ARG, 1) 3-6 0-4, ret.
Dubl
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB)/
CREPALDI, Erik (ITA)(2)
ALKOTOP, Mousa (JOR)/
BOBORYKIN, Alexander (RUS)
1-6 4-6

Advantage Cars Prague Open by Moneta Money Bank, Prague, Czech Republic, $60.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo LUŽAJIĆ, Nataša (SRB) LASKUTOVA, Ksenia (RUS, 10) 0-6 1-6
Dubl
1. kolo LUŽAJIĆ, Nataša (SRB)/
BOHATOVA, Zuzana (CZE)
MORDERGER, Tayisiya (GER)/
MORDERGER, Yana (GER)
0-6 0-6
BMW-ahg-Cup, Horb, Germany, $25.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo GEMOVIĆ, Elena (SRB) GRIMM, Chiara (SUI, 15) 5-7 1-6
SLASKIE OPEN, Bytom, Poland, $25.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo PERIĆ, Jovana (SRB) KUBANOVA, Karolina (CZE, 6) 1-6 3-6
Moscow Open 2019, Moscow, Russia, $25.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, IR) ZAKHAROVA, Anastasia (RUS, IR) 7-5 4-6 6-0
2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, IR) GASANOVA, Anastasia (RUS, 1) 6-4 6-3
1/4 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, IR) KOVAL, Vlada (RUS) 4-6 0-6
I WORLD TENNIS TOUR CIUDAD DE VITORIA FEMENINO, Vitoria-Gasteiz, Spain, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB, IR) PITAK, Aleksandra (GBR, Q) 6-4 6-4
ČUROVIĆ, Tamara (SRB, IR) CAVALLE REIMERS, Yvonne (ESP) 6-7(6) 2-6
2. kolo BONIĆ, Barbara (SRB, IR) ROSCA, Ioana L (ROU) 3-6 4-6
Dubl
1. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
TALBI, Shalimar (BLR)
DOROSHINA, Olga (RUS)/(2)
MISHINA, Daria (RUS)
6-1 6-4
BONIĆ, Barbara (SRB)/
GARLAND, Joanna (TPE)
ARRESE MATA, Fiona (ESP)/
MINTEGI D.O., Ane (ESP)
6-4 6-4
1/4 finale ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
TALBI, Shalimar (BLR)
BONIĆ, Barbara (SRB)/
GARLAND, Joanna (TPE)
5-7 4-6
1/2 finale BONIĆ, Barbara (SRB)/
GARLAND, Joanna (TPE)
RODRIGUEZ, Victoria (MEX)/
SANCHEZ, Ana Sofia (MEX)(4)
4-6 6-4 5-10

Dunlop Bavarian Summer Championships 2019, Aschheim, Germany, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/2. kolo JEVREMOVIĆ, Marko (SRB) PENZLIN, Julien (GER) 3-6 4-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo RADOJEVIĆ, Anastasija (SRB) RAMY, Kenzy (EGY) 6-4 6-3
2. kolo RADOJEVIĆ, Anastasija (SRB) VOCKE, Luca Victoria (GER, 8) 0-6 3-6
2019 EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS, Klosters, Switzerland, B1, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo JUHAS, Kristijan (SRB) slobodan
ŽIVOTIĆ, Goran (SRB) slobodan
2. kolo JUHAS, Kristijan (SRB) FAJTA, Peter (HUN) 6-7(5) 5-7
ŽIVOTIĆ, Goran (SRB) DELICATA, Liam (MLT) 6-0 6-0
3. kolo ŽIVOTIĆ, Goran (SRB) SVRCINA, Dalibor (CZE, 8) 0-6 1-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo JOCOVIĆ, Anđela (SRB) slobodna
SKROBONJA, Anđela (SRB) WURTH, Tara (CRO) 2-6 3-6
2. kolo JOCOVIĆ, Anđela (SRB) KUBAREVA, Anna (BLR) 4-6 7-6(2) 3-6
San Marino Junior Open, San Marino, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo TEBOUL, Luca (SRB) CASTAGNOLA, Luca (ITA, 7) 5-7 4-6

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

, Moscow, Russia, U12, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Petar TEODOROVIĆ (8)
1/4 finale POPOVIĆ, Stefan (SRB, 2) PINNINGTON JONES, Jack (GBR, 5) 3-6 7-6(4) 6-7(5)
Dubl
1/2 finale POPOVIĆ, Stefan (SRB)/(1)
TEODOROVIĆ, Petar (SRB)
MAXTED, Lui (GBR)/
PINNINGTON JONES, Jack (GBR
5-7 2-6
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Fatma IDRIZOVIĆ (6)
3. kolo: Natalija SENIĆ
NIKŠIĆ OPEN, Nikšić, Montenegro, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Aleksa Miljković
Glavni žreb
2. kolo: Nikola Cvetanović, Haralampije Toškić (Q)
1/4 finale ZEKIĆ, Nikola (SRB, 1, Q) CINOTTI, Marco (ITA) 1-6 3-6
HADŽIMEHMEDOVIĆ, Romeo (SRB, 4) BAJROVIĆ, Tarik (BIH, 8) 7-6(6) 6-7(7) 3-6
Dubl
1/2 finale HADŽIMEHMEDOVIĆ, Romeo (SRB)/
ZEKIĆ, Nikola (SRB)(1)
BAJROVIĆ, Tarik (BIH)/
SAHMAN, Haris (BIH)(3)
6-3 6-1
FINALE HADŽIMEHMEDOVIĆ, Romeo (SRB)/
ZEKIĆ, Nikola (SRB)(1)
GOUTAS, Dimitrios (GRE)/
ZERVOS, Alexandros (GRE)(4)
6-4 6-1
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Anđela Ražnatović
2. kolo: Sara Milosavljević, Dorotea Milosavljević, Mina Milosavljević
1/4 finale MILENKOVIĆ, Neda (SRB, 1) DEGTIAREVA, Varvara (RUS, 7) 2-6 6-4 6-2
STOJANOVIĆ, Leontina (SRB, 6) ZHANG, Wanyi (CHN, WC)
DANILOVIĆ, Danijela (SRB, 8) SOROCHKINA, Olga (RUS, 3) 6-0 6-0
ŠEPA, Iva (SRB, 2) GAILLARD, Delia (FRA, 5, WC) 6-1 6-3
1/2 finale MILENKOVIĆ, Neda (SRB, 1) ZHANG, Wanyi (CHN, WC) 6-7(3) 2-6
ŠEPA, Iva (SRB, 2) DANILOVIĆ, Danijela (SRB, 8) 6-2 6-4
FINALE ŠEPA, Iva (SRB, 2) ZHANG, Wanyi (CHN, WC) 6-4 3-6 2-6
Dubl
1/2 finale MILENKOVIĆ, Neda (SRB)/
ŠEPA, Iva (SRB)(1)
DEGTIAREVA, Varvara (RUS)/
KASHCHENKO, Sofya (RUS)(4)
6-7(4) 6-1 7-10
TC Waiblingen Academy Junior International, Waiblingen, , U16/U14, C2/C2, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Anastasija Alimpić
2. kolo: Ana Josić
2019 European Junior Championships 14 & Under, Most, Czech Republic, U14, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
3. kolo: Zoran LUDOŠKI
4. kolo: Branko ĐURIĆ (15)
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Mia RISTIĆ, Lola RADIVOJEVIĆ (11)
, Sofia, Bulgaria, U14, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Nikola Jović (Q), David Rakić (Q), Lazar Virijević
2. kolo: Saša Marković
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
3. kolo: Jelena Gojković (9)
1/4 finale ZDRAVKOVIĆ, Emilija (SRB, 1) IVANOVA, Iva (BUL, 10) 6-4 6-3
1/2 finale ZDRAVKOVIĆ, Emilija (SRB, 1) ROGACHEVA, Maria (BUL, 5, WC) 4-6 6-3 2-6
Dubl
1/2 finale GOJKOVIĆ, Jelena (SRB)/
SHAYKIS, Elizabeth (ISR)(3)
GABROVSKA, Aleksandra (BUL)/
IVANOVA, Iva (BUL)(2)
3-6 3-6
2019 TENNIS EUROPE NATIONS CHALLEGE, Buzau, Romania, U12, Kvalifikacije, šljaka
23-26.7. Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
ZONA D: Armenia, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Georgia, Romania, Russia,
Serbia and Switzerland
Grupa B: Belarus, Bosnia/Herzegovina, Romania, Serbia 
SRBIJA B14: Vuk KRUŠČIĆ, Ognjen MILIĆ, Marko NEŠIĆ
1. kolo SRBIJA B12 Bosna i Hercegovina B12
3-0
2. kolo SRBIJA B12 Rumunija B12
0-3
3. kolo SRBIJA B12 Belorusija B12
3-0
PLAY-OFF: Jermenija, Belorusija, Rumunija, Švajcarska,
Rusija, SRBIJA, Gruzija, Bosna i Heregovina
PLAY-OFF SRBIJA B12 Rusija B12 1-2
Vuk KRUŠČIĆ DEREPASKO Timofei 5-7 0-6
Ognjen MILIĆ PLESHIVTSEV Egor 6-0 6-0
Vuk KRUŠČIĆ/
Ognjen MILIĆ
DEREPASKO Timofei/
MALTSEV Ilya
4-6 4-6
SRBIJA B12 je zauzela 3-4. mesto i NIJE se kvalifikovala za Finalni turnir
2019 TENNIS EUROPE NATIONS CHALLENGE, Pleven, Bulgaria, U12, Kvalifikacije, šljaka
25-28.7. Satnica
DEVOJČICE DO 12 GODINA
ZONA A: Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, France, Georgia, Hungary, Romania,
Serbia and Spain
GRUPA B: Bulgaria, France, Serbia, Spain
SRBIJA G12: Teodora KOSTOVIĆ, Anja PISAR, Aleksandra Stevanović
1. kolo SRBIJA G12 Francuska G12 0-3
2. kolo SRBIJA G12 Španija G12 0-3
3. kolo SRBIJA G12 Bugarska G12 1-2
7-8. mesto SRBIJA G12 Gruzija G12 3-0
SRBIJA G12 je zauzela 7. mesto i NIJE se kvalifikovala za Finalni turnir
MERIDIANA OPEN, Novi Sad, Srbija, U12, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Roman Shishov, Aleksandar Žikić, Ilija Ćulibrk, Andrej Petrović, Filip Balint, Stefan Nikolić
2. kolo: Dušan Baždar, Andrej Radojković, Đorđe Dimitrijev, Aleksa Mirković, Jovan Bjelobrk (WC)
1/4 finale JEVTIĆ, Jovan (SRB) MIROSHNICHENKO, Ivan (RUS) 6-3 6-4
OPARNICA, Aleksa (SRB) ĐOŠIĆ, Nikola (SUI) 1-6 1-6
MATOVIĆ, Nikola (SRB) STANKOV, Vitorio (BUL) 6-3 2-6 10-8
1/2 finale JEVTIĆ, Jovan (SRB) GOMZIAKOV, Kuzma (RUS) 1-6 2-6
MATOVIĆ, Nikola (SRB) ĐOŠIĆ, Nikola (SUI) 1-6 1-6
Dubl
1/2 finale BJELOBRK, Jovan (SRB)/
ŽIKIĆ, Aleksandar (SRB)
GOMZIAKOV, Kuzma (RUS)/
MIROSHNICHENKO, Ivan (RUS)
6-2 6-2
FINALE BJELOBRK, Jovan (SRB)/
ŽIKIĆ, Aleksandar (SRB)
ĐOŠIĆ, Nikola (SUI)/
JEZDIĆ, Maksim (AUS)
6-0 6-3
DEVOJČICE DO 12 GODINA
Kvalifikacije
1/1. kolo: Iris Krešović, Valentina Šuvirdenkova, Anja Pisar (Q)
Glavni žreb
1. kolo: Valentina Šuvirdenkova (LL), Nađa Muratović (Q), Elena Milutinović (WC), Iva Veljić, Stela Džimović, Aleksandra Đokić, Maša Janković (Q), Nika Ilić (Q), Dunja Kulpinac (WC)
2. kolo: Dušica Popovski, Gala Ilić (WC), Maša Tanasković
1/4 finale MILOŠEVIĆ, Katarina (SRB) MILISAVLJEVIĆ, Mia (SRB) 6-0 6-3
RADMAN, Helena (SRB) SOZAONOVA, Nina (RUS) 5-7 3-6
1/2 finale MILOŠEVIĆ, Katarina (SRB) PANAGIOTIDOU, Alexandra (GRE) 2-6 4-6
Dubl
1/2 finale ŠUVIRDENKOVA, Valentina (SRB)/
TTARENKO, Varvara (RUS)
FAVIER, Manon (FRA)/
ROZKALNE, Aleksandra (LAT)
4-6 2-6
MILISAVLJEVIČ, Mia (SRB)/
MILOŠEVIĆ, Katarina (SRB)
SHMAKOVA, Maria (RUS)/
SOZAONOVA, Nina (RUS)
6-3 6-3
FINALE MILISAVLJEVIČ, Mia (SRB)/
MILOŠEVIĆ, Katarina (SRB)
FAVIER, Manon (FRA)/
ROZKALNE, Aleksandra (LAT)
W/O