Turniri od 21.05 – 27.05.

Turniri od 21.05 – 27.05.

Power Horse World Team Cup, Düsseldorf, Germany, šljaka 
Plava grupa Crvena grupa
Srbija(2), Nemačka(4), Rusija(6), Hrvatska(8) Češka(1), SAD(3), Argentina(5), Japan(7)
Plava grupa
1. kolo Srbija-Hrvatska 2:1
Viktor Troicki  (2) Ivan Dodig (2) 6-3 7-6(3)
Janko Tipsarević (1) Lovro Zovko (3) 6-0 6-0
Troicki/Zimonjić Dodig/Zovko 6-7(5) 6-7(4)
2. kolo Srbija-Rusija 2:1
Viktor Troicki Dmitry Tursunov 6-3 6-2
Janko Tipsarević Aleksandr Bogomolov 6-1 6-3
Janković/Zimonjić Tursunov/ Kunitsyn 5-7 6-7(5)
3. kolo Srbija-Nemačka 2:1
Viktor Troicki Floryan Mayer 7-6(6) 6-3
Janko Tipsarević Philipp Kohlschreiber 6-4 3-6 7-5
Janković/Zimonjić Petzschner/Kas 4-6 4-6
 Finale Srbija-Češka  3:0!
Janko Tipsarevic Tomas Berdych 7-5 7-6(8)
Viktor Troicki Radek Stepanek 2-6 6-4 6-3
Tipsarević/ Zimonjić Berdych/ Cermak 6-3 6-1
ATP250, Nice, France, €398,250, šljaka
Kvalifikacije
1. kolo BOZOLJAC, Ilija (SRB)  – BAKER, Brian (USA) 1-6 1-6

WTA Premier, Brussels, Belgium, $637,000, šljaka
Kvalifikacije
1. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB) 6  – KAPSHAY, Veronika (UKR) 6-1 6-2
2. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB) 6  – EVTIMOVA, Dia (BUL) 6-4 6-3
3. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB) 6  – FALCONI, Irina (USA)  3 6-7(6) 7-5 4-6
Glavni žreb
1. kolo JANKOVIC, Jelena (SRB)  – HALEP, Simona (ROU) 2-6 6-3 6-7(3)
JOVANOVSKI, Bojana (SRB) LL  – HENDLER, Tamaryn (BEL) 7-5 7-5
2. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB) LL  – KANEPI, Kaia (EST) 2-6 2-6

Brescia, Italy, $25,000, šljaka

Kvalifikacije
1. kolo LAZAREVIC, Jelena (SRB)  – LIZARAZO, Yuliana (COL)  9 0-6 3-6
Astana, Kazakhstan, $25,000, tvrda podloga
Glavni žreb
1. kolo CUROVIC, Tamara (SRB)  – SHLOMO, Keren (ISR) 6-4 6-4
2. kolo CUROVIC, Tamara (SRB)  – KOZLOVA, Kateryna (UKR) 7-6(2) 6-2
1/4 finale CUROVIC, Tamara (SRB)  – KICHENOK, Lyudmyla (UKR) 6-2 6-0
Velenje, Slovenia, $10,000, šljaka
Kvalifikacije
2. kolo TOMIC, Danijela (SRB) 4 SKOPAC, Klara (CRO) 6-0 6-0
ADAMOVIC, Katarina (SRB) 5 VLACHOVA, Karolina (CZE) A.K. odustala
BONIC, Barbara (SRB) 6 BON, Viktoriya (UKR) 6-3 6-1
BOBERIC, Ivana (SRB) JAUK, Julija (SLO) 2-6 2-6
3. kolo TOMIC, Danijela (SRB) 4 SRAMKOVA, Rebecca (SVK) 3-6 2-6
BONIC, Barbara (SRB) 6 HONIGOVA, Sandra (CZE) 2-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo SUNKIC, Dunja (SRB)  WC  – RADOVANOVIC, Gracia (FRA) 6-3 6-7 6-7
BONIC, Barbara (SRB) LL  – FRIEDSAM, Anna-Lena (GER) 5 3-6 2-6
Raanana, Israel, $10,000, tvrda podloga
Kvalifikacije
2. kolo PETROVIĆ, Bojana (SRB)  – GOLYNKER, Ilona (ISR) 7-5 6-2
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Bojana (SRB) Q  – KRIVOSHAPOV, Katya (ISR)  Q 7-6 6-3
2. kolo PETROVIĆ, Bojana (SRB) Q  – PATIUK, Valeria (ISR) 4 P.B. predala
Timisoara, Romania, $10,000, šljaka
Kvalifikacije
1. kolo BOGICEVIC, Marija (SRB) LAZIC, Marina (SRB) 4-6 6-3 0-6
STOJANOVIC, Marta (SRB) TIEL, Elke (NED) 0-6 1-6
UZELAC, Tijana (SRB) BURRONE, Elena (ITA) WC 5-7 5-7
STEPANOVIC, Milica (SRB) CONSTANTIN, Lorena (ROU) 1-6 1-6
KLIMEK, Tamara (SRB) KYRYLOVA, Anastasiya (UKR) WC 3-6 3-6
PAVLOVIC, Katarina (SRB) IONESCU, Simona (ROU) 1-6 1-6
2. kolo BAUER, Elizabeta (SRB) 1 TROCAN, Andreea Maria (ROU) 6-1 6-2
STAMENKOVIC, Dunja (SRB) 2 ENE, Cristina (ROU) 1-6 4-6
RADOJKOVIC, Isidora (SRB) GHEORGHE, Lorena (ROU) 6-7(5) 3-6
LAZIC, Marina (SRB) ISTRATE, Andreea (ROU) 6-0 6-1
3. kolo BAUER, Elizabeta (SRB) 1 LAZIC, Marina (SRB) 4-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo LAZIC, Marina (SRB)  Q  – VAN RIET, Lisanne (NED) 4-6 3-6
MIRCIC, Teodora (SRB)  2  – DAMASCHIN, Alexandra (ROU) 6-3 6-2
BAUER, Elizabeta (SRB)  LL  – PAYET, Pauline (FRA) 6-2 6-1
2. kolo MIRCIC, Teodora (SRB)  2  – ADAMESCU, Cristina (ROU) 6-1 6-3
BAUER, Elizabeta (SRB)  LL  – THOLEY, Lea (FRA) Q 5-7 3-6
1/4 finale MIRCIC, Teodora (SRB)  2  – MALOVA, Viktoria (SVK)  Q 4-6 3-6
Sumter, SC, USA, $10,000, tvrda podloga
Kvalifikacije
2. kolo LUKIC, Vojislava (SRB) BLAJKEVITCH, Khristina (CAN) 6-0 6-2
3. kolo LUKIC, Vojislava (SRB) KITAGAWA, Rio (JPN) 13 6-2 6-1
4. kolo LUKIC, Vojislava (SRB) ADDISON, Breaunna (USA) 6-2 6-3
Glavni žreb
1. kolo LUKIC, Vojislava (SRB) Q STARR, Denise (USA) Q 6-3 7-5
2. kolo LUKIC, Vojislava (SRB) Q DUVAL, Victoria (USA) 4-6 4-6

Sobota, Poland, $15000, šljaka
Glavni žreb
1. kolo PASHANSKI, Boris (SRB) 6  – SERRANO, Sebastian (COL) 6-0 5-7 6-0
2. kolo PASHANSKI, Boris (SRB) 6  – UZHYLOVSKY, Vladimir (UKR) Q 4-6 3-6
Getxo, Spain, $10000, šljaka
Glavni žreb
1. kolo DJOKOVIC, Marko (SRB)  – PEREZ SANZ, David (ESP) 6-1 4-6 1-6
Mersin, Turkey, $10000, šljaka
Glavni žreb
1. kolo CACIC, Nikola (SRB)  2  – IGOSHIN, Alexander (RUS) LL 6-3 6-3
2. kolo CACIC, Nikola (SRB)  2  – GASPAR MURTA, Andre (POR)  Q 6-3 6-2
1/4 finale CACIC, Nikola (SRB)  2  – KINDLMANN, Dieter (GER)  8 6-3 6-2
1/2 finale CACIC, Nikola (SRB)  2  – HELLER, Peter (GER) 4-6 7-6(2) 5-7
Puebla, Mexico, $10000, tvrda podloga
Glavni žreb
1. kolo TEMUNOVIC, Bojan (SRB)  – GONZALEZ, Wilfredo (GUA) Q 6-0 5-7 6-3 
2. kolo TEMUNOVIC, Bojan (SRB) LETCHER, Chris (AUS) 5 5-7 1-6
Prijedor, Bosnia/Herzegovina, $10000, šljaka
Kvalifikacije
1. kolo DALJEV, Pavle (SRB) RANDJELOVIC, Ivan (BIH) WC 6-1 3-6 6-4
ZAFIROVIC, Djordje (SRB) PERIC, Karlo (CRO) 6-2 6-0
LAZIC, Nemanja (SRB) MACANOVIC, Dario (BIH) 4-6 6-2 6-2
PERIC, Nebojsa (SRB) SICHEZ, Romain (FRA) 1-6 2-6
TRECAKOV, Strahinja (SRB) RADANOVIC, Goran (BIH) WC 5-7 7-6(0) 6-2
RISTIC, Stefan (SRB) CERANIC, Oliver (AUS) 7-6(4) 6-1
PETRONIJEVIC, Uros (SRB) CVETKOVIC, Dusan (SRB) 6-2 6-3
TOMIC, Petar (SRB) 15 BILIC, Ante (CRO) 1-6 6-7(5)
2. kolo ZDRAVKOVIC, Bojan (SRB) 10 SABANOV, Matej (CRO) 6-4 3-6 4-6
DALJEV, Pavle (SRB) MESAROS, Kristijan (CRO)  1 2-6 2-6
ZAFIROVIC, Djordje (SRB) GODRY, Levente (HUN) 2 2-6 1-6
LAZIC, Nemanja (SRB) KHOTULEV, Stepan (RUS) 3 1-6 0-6
TRECAKOV, Strahinja (SRB) DELIC, Mate (CRO) 5 2-6 1-6
RISTIC, Stefan (SRB) SABANOV, Ivan (CRO) 12 1-6 2-6
PETRONIJEVIC, Uros (SRB) NAGY, Peter (HUN) 9 3-6 7-6(5) 2-6
Glavni žreb
1. kolo BJELICA, Ivan (SRB)  6  – PUC, Borut (CRO) 6-1 6-2
PETROVIC, Danilo (SRB)  – SETKIC, Aldin (BIH) 8 6-1 6-0
ZEKIC, Miljan (SRB) 2  – VEGER, Filip (CRO) 6-2 4-6 7-5
2. kolo BJELICA, Ivan (SRB)  6  – HORANSKY, Filip (SVK) 7-5 7-6(5)
ZEKIC, Miljan (SRB) 2  – TERNAR, Tomislav (SLO) 0-6 6-2 6-2
1/4 finale BJELICA, Ivan (SRB)  6  – BAŠIĆ, Mirza (BIH)  1 2-6 5-7
ZEKIC, Miljan (SRB) 2  – BRKIĆ, Tomislav (BIH) 5 4-6 6-3 5-7
Sofia, Bulgaria, $10000, šljaka
Kvalifikacije
1. kolo RADIVOJEVIC, Milos (SRB)  – GORANOV, Georgi (BUL) 6-1 6-0
JEVTIC, Slobodan (SRB)  – PETROV, Vilian (BUL) 6-3 6-1
RAJIC, Marko (SRB) 6  – HALACHEV, Dinko (BUL) 2-6 2-6
JOVANOVIC, Ognjen (SRB)  – KUZIN, Pavel (UKR) 7-5 7-5
2. kolo RADIVOJEVIC, Milos (SRB)  – CIUMAC, Andrei (MDA)  1 1-6 0-6
JEVTIC, Slobodan (SRB)  – MICOV, Stefan (MKD) 5 3-6 4-6
JOVANOVIC, Ognjen (SRB)  – PAMMINGER, David (AUT) 2-6 4-6
Glavni žreb
1. kolo ZLATANOVIC, Arsenije (SRB)  – HALACHEV, Dinko (BUL) Q 6-1 6-3
2. kolo ZLATANOVIC, Arsenije (SRB)  – DEARI, Shendrit (MKD) 6-4 6-0
1/4 finale ZLATANOVIC, Arsenije (SRB)  – TOSIC, Goran (MNE) 4 6-3 4-6 1-6

53 TROFEO BONFIGLIO, MILAN, ITALY, GA, ŠLJAKA
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo DJOKOVIC, Djordje (SRB) WC  – POLLANEN, Herkko (FIN) 6-4 1-6 0-1, predao
DJERE, Laslo (SRB)  – THOMPSON, Jordan (AUS) 6-3 6-3
MILOJEVIC, Nikola (SRB) 5  – NDAYISHIMIYE, Hassan (BDI) 6-3 6-4
KRSTIN, Pedja (SRB)  – ANDRIENKO, Fedor (RUS)  Q 6-0 6-4
2. kolo DJERE, Laslo (SRB)  – COPPEJANS, Kimmer (BEL)  4 7-5 4-6 6-3
MILOJEVIC, Nikola (SRB) 5  – MACCARI, Federico (ITA)  WC 2-6 7-6(1) 4-6
KRSTIN, Pedja (SRB)  – COUACAUD, Enzo (FRA) 6-2 7-6(5)
3. kolo DJERE, Laslo (SRB)  – SILVA, Frederico Ferreira (POR)  14 7-5 6-2
KRSTIN, Pedja (SRB)  – KRUEGER, Mitchell (USA) 7 3-6 2-6
1/4 finale DJERE, Laslo (SRB)  – ISMAILOV, Temur (UZB) 0-6 4-6
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1. kolo JANKOVIC, Violeta (SRB) 16  – FERRANDO, Cristiana (ITA) 2-6 1-6
MONTENEGRO OPEN, NIKSIC, MONTENEGRO, G4, ŠLJAKA
DEČACI
Kvalifikacije
1. kolo ĐUKIĆ, Aleksa (SRB) A KORZENIEWSKI, Bartosz (POL) 2-6 5-7
SUČEVIĆ, Luka (SRB) WC GUGIĆ, Marko (CRO) WC 6-7(5) 6-4 6-1
VITOŠEVIĆ, Luka (SRB) DAMJANOVIĆ, Petar (MNE) A 6-1 4-6 6-0
ALEKSIĆ, Aleksa (SRB) WC LONČAREVIĆ, Branko (CRO) 1-6 1-6
2. kolo RAKIĆ, Strahinja (SRB) 7 FLAVELL, William (GBR) 6-1 7-5
SUČEVIĆ, Luka (SRB) WC ROGAN, Pavle (MNE)  2 2-6 1-6
VITOŠEVIĆ, Luka (SRB) MODICA, SACHA (GBR) 3 6-4 5-7 6-2
3. kolo RAKIĆ, Strahinja (SRB) 7 KRALJEVIC, Filip (CRO) 1 7-6(5) 3-6 3-6
VITOŠEVIĆ, Luka (SRB) MISE, Marin (CRO) 3-6 7-6(3) 6-3
Glavni žreb
1. kolo VITOŠEVIĆ, Luka (SRB)  Q RAKOTOMALALA, Mandresy (FRA) 7-5 6-2
STIPCIC, Filip (SRB) SLOBODKINS, Arkadijs (LAT) 4 4-6 3-6
PJEVCEVIC, Petar (SRB) BABIC, Zvonimir (CRO) 4-6 4-6
JAKOVLJEVIC, Srdjan (SRB) WC SHCHERBA, VITALII (UKR) 6-3 3-6 7-6(5)
RAKIC, Strahinja (SRB) LL KRALJEVIC, Filip (CRO) 2-6 3-6
MARKOVIC, Goran (SRB) 2 DAUBIGNEY, Baptiste (FRA) 7-5 7-6(6)
2. kolo VITOŠEVIĆ, Luka (SRB)  Q SAVELJIC, Igor (MNE)  7 6-3 1-6 2-6
JAKOVLJEVIC, Srdjan (SRB) WC WALKOW, Szymon (POL) 3 3-6 4-6
MARKOVIC, Goran (SRB) 2 JANEZIC, Dorian Tomaz (SLO) 6-2 6-1
1/4 finale MARKOVIC, Goran (SRB) 2 MAJCHRZAK, Kamil (POL) 6 5-7 1-6
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) SARAN, Selma (BIH) A 6-1 6-3
MEDAREVIĆ, Marjana (SRB) LABAN, Anđela (MNE) 6-0 6-2
RELJIĆ, Aleksandra (SRB) KALEZIĆ, Nina (MNE) 6-1 7-5
BABUNSKI, Vanja (SRB) A ŠLJUKIĆ, Milica (MNE) 6-3 6-1
2. kolo KUZMANOVIĆ, Petra (SRB) 2 HEINOVA, Simona (CZE) 0-6 1-6
AĆIMOVIĆ, Marijana (SRB) 7 MEDAREVIĆ, Marjana (SRB) 6-4 6-7(5) 6-4
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) KHODUN, Daria (UKR) 1 3-6 7-5 6-3
RELJIĆ, Aleksandra (SRB) MELICHARKOVA, Tereza (CZE) 4 6-0 6-1
BABUNSKI, Vanja (SRB) A SUNJIC, Margita (CRO) 5 2-6 2-6
3. kolo AĆIMOVIĆ, Marijana (SRB) 7 BASIC, Martina (CRO) 1-6 0-6
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) KOLODZIEJOVA, Miriam (CZE) 6 3-6 3-6
RELJIĆ, Aleksandra (SRB) SUNJIC, Margita (CRO) 5 0-6 2-6
Glavni žreb
1. kolo RADANOVIC, Dejana (SRB) VERSTER, Nelise (RSA) 6-0 6-2
MARINKOVIC, Bojana (SRB) LL KOLODZIEJOVA, Miriam (CZE) Q 4-6 0-6
ACIMOVIC, Marijana (SRB) LL GRIGORIU, MADALINA (ROU) 5-7 1-6
DUKIC, Dajana (SRB) GRIFFIN, Alannah (GBR) 5 3-6 1-4 predala
MITROVIC, Sara (SRB) YUZEFOVICH, Polina (RUS) 2-6 2-6
RADOSAVLJEVIC, Teodora (SRB) 4 SLAVICA, Lana (CRO) 5-7 0-3 predala
JOVIC, Nikolina (SRB) CVJETKOVIC, Dajana (BIH) 6-2 6-4
NOVAKOVIC, Milica (SRB) WC BASIC, Martina (CRO) Q 0-6 2-6
2. kolo RADANOVIC, Dejana (SRB) BABIC, Vladica (MNE)  1 6-4 4-6 1-6
JOVIC, Nikolina (SRB) FRAPOLLI, Chiara (SUI) 8 6-0 6-1
1/4 finale JOVIC, Nikolina (SRB) DART, Harriet (GBR)  2 6-4 6-2
1/2 JOVIC, Nikolina (SRB) SLAVICA, Lana (CRO) 3-6 3-6
5th EUROPE TENNIS CENTRE CUP, BUDAPEST, HUNGARY, G4, ŠLJAKA
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo ANTONIC, Dejan (SRB) WC  – KMETKO, Tomas (SVK) 0-6 2-6
DEVOJČICE
Glavni žreb
1. kolo DZINIC, Jelena (SRB) 6  – REICHEL, Lena (AUT) 6-4 6-2
2. kolo DZINIC, Jelena (SRB) 6  – BONDAR, Anna (HUN)  WC 1-6 2-6