Turniri od 21.04 – 27.04.

Barcelona, Spain, ATP500, šljaka
Satnica
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
NESTOR, Daniel (CAN) (5)
CABAL, Juan Sebastian (COL)/
FARAH, Robert (COL)
6-7(3) 7-6(5) 10-8
1/4 finale ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
NESTOR, Daniel (CAN) (5)
BOPANNA, Rohan (IND)/
QURESHI, Aisam-Ul-Haq (PAK)
6-7(7) 7-5 10-7
1/2 finale ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
NESTOR, Daniel (CAN) (5)
DODIG, Ivan (CRO)/
MELO, Marcelo (BRA)   (3)
6-4 6-4
FINALE ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
NESTOR, Daniel (CAN, 5)
HUTA GALUNG, Jesse (NED)/
ROBERT, Stephane (FRA)  (LL)
3-6 3-6

Stuttgart, Germany, $ 710,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MIRČIĆ, Teodora (SRB) H2H LIM, Alize (FRA) 6-1 6-7(3) 5-7
Glavni žreb
1. kolo JANKOVIĆ, Jelena (SRB, 5) H2H BARTHEL, Mona (GER, LL) 2-6 7-6(8) 6-3
IVANOVIĆ, Ana (SRB, 9) H2H LISICKI, Sabine (GER) 6-1 6-3
2. kolo JANKOVIĆ, Jelena (SRB, 5) H2H PENNETTA, Flavia (ITA) 3-6 6-2 6-3
IVANOVIĆ, Ana (SRB, 9) H2H GOERGES, Julia (GER, WC) 1-6 6-2 6-3
1/4 finale JANKOVIĆ, Jelena (SRB, 5) H2H KLEYBANOVA, Alisa (RUS) 6-4 6-3
IVANOVIĆ, Ana (SRB, 9) H2H KUZNETSOVA, Svetlana (RUS) 6-3 2-6 6-4
1/2 finale IVANOVIĆ, Ana (SRB, 9) H2H JANKOVIĆ, Jelena (SRB, 5) 6-3 7-5
FINALE IVANOVIĆ, Ana (SRB, 9) H2H SHARAPOVA, Maria (RUS, 6) 6-3 4-6 1-6
Dubl
1. kolo JANKOVIĆ, Jelena (SRB)/
KLEYBANOVA, Alisa (RUS)
KALASHNIKOVA, Oksana (GEO)/
OLARU, Raluca (ROU)
6-3 6-0
MIRČIĆ, Teodora (SRB)/
THORPE, Laura (FRA)
DABROWSKI, Gabriela (CAN)/
ROSOLSKA, Alicja (POL)
5-7 6-3 10-8
1/4 finale JANKOVIĆ, Jelena (SRB)/
KLEYBANOVA, Alisa (RUS)
MARCINKEVICA, Diana (LAT)/
SASNOVICH, Aliaksandra (BLR)
6-3 6-0
MIRČIĆ, Teodora (SRB)/
THORPE, Laura (FRA)
ERRANI, Sara (ITA)/
VINCI, Roberta (ITA, 1)
2-6 2-6
1/2 finale JANKOVIĆ, Jelena (SRB)/
KLEYBANOVA, Alisa (RUS)
ERRANI, Sara (ITA)/
VINCI, Roberta (ITA, 1)
3-6 3-6
Marrakesh, Morocco, $250,000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB, 4) TORRO-FLOR, Maria-Teresa (ESP) 2-6 2-6

Savannah, United States, $50,000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo BOZOLJAC, Ilija (SRB) KING, Evan (USA, WC) 6-3 3-6 4-6
KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) MCGEE, James (IRL) 6-3 6-4
2. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) MELZER, Gerard (AUT, 8) 6-3 6-4
1/4 finale KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) BOGOMOLOV JR., Alex (USA, 4) 6-3 6-4
1/2 finale KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) SOCK, Jack (USA, 2) 6-3 4-6 4-6
Dubl
1. kolo BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
VENUS, Michael (NZL)
CERRETANI, James (USA)/
SILJESTROM, Andreas (SWE)
6-4 7-6(4)
1/4 finale BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
VENUS, Michael (NZL)
MONROE, Nicholas (USA)/
SOCK, Jack (USA, 2)
6-4 6-4
1/2 finale BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
VENUS, Michael (NZL)
JUNAID, Rameez (AUT)/
SHAMASDIN, Adil (CAN, 4)
7-6 5-7 10-6
FINALE BOZOLJAC, Ilija (SRB)/
VENUS, Michael (NZL)
BAGNIS, Facundo (ARG)/
BOGOMOLOV JR., Alex (RUS)
7-5 6-2
Santos, Brazil, $ 40,000+H, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo ĆIRIĆ, Nikola (SRB) HANAYAMA, Renan (BRA, WC) 6-0 6-0
2/3. kolo ĆIRIĆ, Nikola (SRB) HOCEVAR, Ricardo (BRA, 1) 6-3 6-7(4) 7-6(3)
3/3. kolo ĆIRIĆ, Nikola (SRB) SEMRAJC, Janez (SLO, 6) 1-6 0-6
Dubl
1. kolo TOŠIĆ, Goran (SRB)/
ĆIRIĆ, Nikola (SRB)
BEHAR, Ariel (URU)/
SOUTO, David (VEN)
4-6 5-7

Angers, France, $ 15,000 +H, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB) DEVIATIAROV, Marat (UKR) 7-6(5) 6-3
ZEKIĆ, Miljan (SRB, 5) KAPAS, Andriej (POL) 6-7(3) 3-6
2. kolo ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB) JACQ, Gregoire (FRA) 6-4 6-2
1/4 finale ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB) AUTHOM, Maxime (BEL, 1, WC) 1-6 4-6
Dubl
1. kolo ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB)/
ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4)
CREPATTE, Baptiste (FRA)/
MASSE, Valentin (FRA)
6-2 4-6 11-9
1/4 finale ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB)/
ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4)
COMMIN, Cedrick (FRA)/
LAMASINE, Tristan (FRA)
1-6 7-6(2) 10-6
1/2 finale ZLATANOVIĆ, Arsenije (SRB)/
ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4)
KAPAS, Andriej (POL)/
KONIUSZ, Blazej (POL, 2)
3-6 3-6
Sharm El Sheikh, Egypt, $ 10,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo ANTONIĆ, Dejan (SRB) slobodan
2/2. kolo ANTONIĆ, Dejan (SRB) PETERSEN, Bjoern (GER) 0-6 0-6
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 2) PETERSEN, Bjoern (GER, Q) 6-3 6-2
VUČIĆ, Ilija (SRB) YUKSEL, Anil (TUR) 6-1 6-1
2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB, 2) GENNARO, Dante (ARG) 7-5 1-6 4-6
VUČIĆ, Ilija (SRB) TAWEEL, Issam Haitham (SYR, 6) 5-7 6-2 5-7
Dubl
1. kolo ANTONIĆ, Dejan (SRB)/
GUDOZHNIKOV, Nikita (RUS, WC)
SOBOLTA, Igor (UKR)/
SURCHENKO, Dmitry (RUS)
0-6 0-6
PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB)
KOCYLA, Arkadiusz (POL)/
TAWEEL, Issam Haitham (SYR, 2)
6-0 6-1
1/4 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB)
SOBOLTA, Igor (UKR)/
SURCHENKO, Dmitry (RUS)
6-1 7-5
1/2 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB)
GENNARO, Dante (ARG)/
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
6-2 6-1
FINALE PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB)
SALABA, Libor (CZE)/
STATZBERGER, Thomas (AUT, 1)
7-5 6-3
Heraklion, Greece, $ 10,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo ĐOKOVIĆ, Đorđe (SRB, 6) slobodan
2/2. kolo ĐOKOVIĆ, Đorđe (SRB, 6) ARAVIS, Andreas (CYP) 6-4 6-3
Glavni žreb
1. kolo KATIĆ, Dejan (SRB, 8) MASUR, Daniel (GER) 6-2 6-2
ĐOKOVIĆ, Đorđe (SRB, Q) REZNIK, Oran (ISR, Q) 2-6 5-7
2. kolo KATIĆ, Dejan (SRB, 8) MEUFFELS, Alban (NED) 6-0 6-4
1/4 finale KATIĆ, Dejan (SRB, 8) KONECNY, Michal (CZE, 1) W/O
Dubl
1. kolo ĐOKOVIĆ, Đorđe (SRB)/
KUZMANOV, Dimitar (BUL)
DAVYDOV, Ivan (RUS)/
DYAKONOV, Sergey (RUS)
6-3 1-6 10-5
KATIĆ, Dejan (SRB)/
REZNIK, Oran (ISR)
BARERRE, Gregoire (FRA)/
ROUSSET, Elie (FRA)
4-6 6-3 10-12
1/4 finale ĐOKOVIĆ, Đorđe (SRB)/
KUZMANOV, Dimitar (BUL)
MEEHAN, Harry (GBR)/
PAUFFLEY, Neil (GBR, 3)
3-6 1-6
Kish, Iran, $ 10,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 6) slobodan
2/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 6) SOURI, Omid (IRI) 3-6 4-6
Dubl
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
KINCAID, Joel (USA)
MUSIALEK, Alexis (FRA)/  (3)
VIBERT, Francois Arthur (FRA)
6-2 2-6 7-10
Santa Margherita Di Pula, Italy, $ 10,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo BARČOT, Petar (SRB) GHIO, Filippo (ITA) 5-7 3-6

Seoul, Korea, Rep, $ 50,000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, JE) MURRAY, Samantha (GBR) 6-4 6-3
2. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB, JE) DOI, Misaki (JPN, 2) 7-5 4-6 2-6
Istanbul, Turkey, $ 50,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo KAČAR, Marina (SRB) MAROZOVA, Lidziya (BLR) 4-6 7-5 6-2
RADOSAVLJEVIĆ, Teodora (SRB) FROLOVA, Anastasia (RUS) 3-6 5-7
2/3. kolo KAČAR, Marina (SRB) DOROSHINA, Olga (RUS, 1) 6-2 0-6 6-2
3/3. kolo KAČAR, Marina (SRB) HERMOSO, Ximena (MEX, 8) 6-2 5-7 3-6
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, 3) KREJCIKOVA, Barbora (CZE, JE) 5-7 6-2 7-6(5)
2. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, 3) DIATCHENKO, Vitalia (RUS, SR) 2-6 1-6
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KRAJIČEK, Michaella (NED, 1)
GJORCHESKA, Lina (MKD)/
TOMOVA, Viktoriya (BUL)
6-2 6-4
1/4 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KRAJIČEK, Michaella (NED, 1)
SIROTKINA, Marta (RUS)/
VRLJIC, Ana (CRO)
6-2 7-5
1/2 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KRAJIČEK, Michaella (NED, 1)
BOEV, Michaela (BEL)/
MAROZAVA, Lidziya (BLR)
6-4 6-2
FINALE KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KRAJIČEK, Michaella (NED, 1)
KREJSOVA, Petra (CZE)/
SMITKOVA, Tereza (CZE)
6-1 6-7(2) 9-11
Charlottesville, VA, USA, $ 50,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB) SCHOLL, Chiara (USA) 0-6 3-6
Dubl
1. kolo ČUROVIĆ, Tamara (SRB)/
ABAZA, Jan (USA)
ABANDA, Francoise (CAN)/
HSU, Chieh-Yu (USA)
4-6 6-4 6-10
Chiasso, Switzerland, $ 25,000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 15) slobodna
2/3. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 15) GUIDETTI, Giulia (ITA) 6-2 6-4
3/3. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 15) REMONDINA, Anna-Giulia (ITA, 4) 1-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 1) LUZ, Barbara (POR, Q) 6-4 6-4
JOKIĆ, Katarina (SRB, WC) VON DEICHMANN, Kathinka (LIE, Q) 5-7 6-2 6-1
2. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 1) SHKUDUN, Anna (UKR) 6-2 6-4
JOKIĆ, Katarina (SRB, WC) JANI, Reka-Luca (HUN, 7) 4-6 6-2 6-4
1/4 finale JOKIĆ, Katarina (SRB, WC) RUS, Arantxa (NED, 4) 4-6 2-6
JAKŠIĆ, Jovana (SRB, 1) SADIKOVIC, Amra (SUI) 2-6 6-4 3-6
Namangan, Uzbekistan, $ 25,000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB) ABDURAIMOVA, Nigina (UZB, 4) 1-6 4-6
Sharm El Sheikh, Egypt, $ 10,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo SELAKOVIĆ, Nevena (SRB) slobodna
PAVLOVIĆ, Katarina (SRB) KITAGAWA, Rio (JPN) 0-4 predala P.K.
2/2. kolo SELAKOVIĆ, Nevena (SRB) PRADOVA, Martina (CZE, 2) 6-1 2-6 6-3
Glavni žreb
1. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB) MORI, Yuka (JPN) 1-6 6-2 5-7
SELAKOVIĆ, Nevena (SRB) MELICHARKOVA, Tereza (CZE, Q) 6-1 6-0
2. kolo SELAKOVIĆ, Nevena (SRB) KONIG, Pia (AUT, 6) 6-2 7-5
1/4 finale SELAKOVIĆ, Nevena (SRB) CADAR, Elena-Teodora (ROU, 4) 5-7 4-6
Dubl
1. kolo SELAKOVIĆ, Nevena (SRB)/
BAMBURAC, Sabrina (GBR)
BOGOSLAVETS, Anna (UKR)/
NEKHOROSHIKH, Vitaliya (RUS)
6-1 6-2
1/4 finale SELAKOVIĆ, Nevena (SRB)/
BAMBURAC, Sabrina (GBR)
DONG, Xiaorong (CHN)/
KONIG, Pia (AUT, 3)
7-6(5) 6-3
1/2 finale SELAKOVIĆ, Nevena (SRB)/
BAMBURAC, Sabrina (GBR)
MORI, Yuka (JPN)/
SILVA, Eden (GBR, 2)
3-6 6-2 3-10
Heraklion, Greece, $ 10,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo DUKIĆ, Dajana (SRB) slobodna
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) RAKOČEVIĆ, Julia (GER) 6-0 6-0
2/2. kolo DUKIĆ, Dajana (SRB) BROULEAU, Lou (FRA) 2-6 1-6
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) BACQUIE, Alice (FRA, 8) 1-6 3-6
Dubl
1. kolo DUKIĆ, Dajana (SRB)/
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)
AMBAYE, Alpha (FRA)/
AMBAYE, Mir (FRA)
6-2 6-7(4) 10-3
1/4 finale DUKIĆ, Dajana (SRB)/
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)
FRLICKA, Michaela (GER)/
ULVEFELDT, Malin (SWE, 4)
5-7 0-6
Antalya, Turkey, $ 10,000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo KRNJAJA, Milica (SRB) PRENKO, Anastasiya (TKM) 0-6 0-6

Beaulieu Sur Mer, France, G1, šljaka
Livescore Satnica
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB, 5) slobodan
2. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB, 5) CANNELL, Joel (GBR) 7-6(5) 6-4
3. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB, 5) KRALJEVIC, Filip (CRO) 2-6 2-6
Dubl
1. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB/  (8)
HANNESTAD, Benjamin (DEN)
slobodni
2. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB/   (8)
HANNESTAD, Benjamin (DEN)
NIKLES, Johan (SUI)/
TSITSIPAS, Stefanos (GRE)
4-6 7-6(3) 8-10
Piestany, Slovak Republic, G2, šljaka
Satnica
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo GRBIĆ, Filip (SRB) MARKO, Michal (SVK) 3-6 2-6
VUKIĆEVIĆ, Dušan (SRB) ORLITA, Daniel (CZE, WC) 5-7 4-6
Dubl
1. kolo GRBIĆ, Filip (SRB)/
VUKIĆEVIĆ, Dušan (SRB)
KAPSHUK, Artem (UKR)/
KHRUSTALEV, Nazar (RUS)
7-5 6-3
2. kolo GRBIĆ, Filip (SRB)/
VUKIĆEVIĆ, Dušan (SRB)
KILANI, Majed (TUN)/
SCOTT, Harrison (CAN, 1)
2-6 6-1 10-8
1/4 finale GRBIĆ, Filip (SRB)/
VUKIĆEVIĆ, Dušan (SRB)
TERCZYNSKI, Mateusz (POL)/
VALERO, Luis (COL) (4)
3-6 6-4 3-10
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1/3. kolo MAŠIĆ, Mila (SRB) ODRASKOVA, Michaela (SVK) predala O.M.
2/3. kolo MAŠIĆ, Mila (SRB) SCHNEIDER, Amnda (SUI, 5) 4-6 6-4 6-1
3/3. kolo MAŠIĆ, Mila (SRB) STLOUKALOVA, Katerina (CZE, 8) 2-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo JOVIĆ, Nikolina (SRB, 11) slobodna
2. kolo JOVIĆ, Nikolina (SRB, 11) STLOUKALOVA, Katerina (CZE, Q) 4-6 6-0 6-0
3. kolo JOVIĆ, Nikolina (SRB, 11) STRESNAKOVA, Katerina (SVK, 7) 6-1 6-4
1/4 finale JOVIĆ, Nikolina (SRB, 11) VONDROUSOVA, Marketa (CZE, 2) 4-6 0-6
Dubl
1. kolo JOVIĆ, Nikolina (SRB)/
BASIC, Martina (CRO, 6)
slobodne
2. kolo JOVIĆ, Nikolina (SRB)/
BASIC, Martina (CRO, 6)
PALCATOVA, Barbora (SVK)/
PAVLICKOVA, Timea (SVK)
JN/BM predale
Haskovo, Bulgaria, G3, šljaka
Satnica
DEČACI
Kvalifikacije
1/3. kolo MARKOVIĆ, Vitomir (SRB, WC) VEJVARA, Lukas (CZE) 1-6 2-6
Glavni žreb
1. kolo MILIĆEVIĆ, Stefan (SRB) CHUMAK, Vladyslav (UKR) 6-3 6-2
2. kolo MILIĆEVIĆ, Stefan (SRB) THOMSON, Bjorn (IRL, 7) 1-6 6-2 6-4
1/4 finale MILIĆEVIĆ, Stefan (SRB) MADARAS, Dragos Nicolae (ROU) 5-7 4-6
Dubl
1. kolo MILIĆEVIĆ, Stefan (SRB)/
RAISMA, Kenneth (EST)
DEMBEK, Michal (POL)/
LOCK, Courtney John (ZIM, 4)
6-4 4-6 12-10
1/4 finale MILIĆEVIĆ, Stefan (SRB)/
RAISMA, Kenneth (EST)
MANDA, Calin (ROU)/
PAVEL, Bogdan (ROU)
W/O
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1/3. kolo ČUBRANOVIĆ, Milica (SRB) VALEVA, Vaskrezia (BUL, WC) 6-1 6-1
MARJANOVIĆ, Nina (SRB, 8) LYUBOMIROVA, Melina (BUL) 6-3 6-3
2/3. kolo ČUBRANOVIĆ, Milica (SRB) STOJANOVSKA, Tanja (MKD, 2) 3-6 6-1 4-6
MARJANOVIĆ, Nina (SRB, 8) BULGARU, Miriam Bianca (ROU) 6-3 5-7 6-4
3/3. kolo MARJANOVIĆ, Nina (SRB, 8) ZAVATSKA, Katarina (UKR) 6-3 1-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo MARJANOVIĆ, Nina (SRB, LL) FEDORYSHYN. Anastasiya (UKR, 4) 3-6 6-2 3-6
Port of Spain, Trinidad & Tobago, G4, tvrda podloga
Satnica
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 13) slobodan
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 13) KING, Ajani (BAR) 6-1 6-1
3. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 13) ALESHCHEV, Alexey (RUS, 4) 6-6(0) Ret.
1/4 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 13) SUAREZ RIVAS, Jesus Santiago (MEX, 7) 6-1 6-2
1/2 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 13) MORENO, Lucas (CHI, 5) 6-3 6-2
FINALE KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, 13) CAREY, Rasheed (BAH, 2) 5-7 6-1 7-6(1)
Dubl
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB)/
GOMES, Gui (USA, 6)
slobodni
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB)/
GOMES, Gui (USA, 6)
GABAY, Jake (USA)/
KOZLOV, Boris (USA)
6-2 6-3
1/4 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB)/
GOMES, Gui (USA, 6)
MORENO, Agustin (MEX)/
VAN SLYKE, Jack (CAN, 1)
6-4 6-2
1/2 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB)/
GOMES, Gui (USA, 6)
PENCHYNA CARDENAS, Gerardo (MEX)/ SUAREZ RIVAS, Jesus Santiago (MEX)   (3) 6-0 5-7 10-7
FINALE KECMANOVIĆ, Miomir (SRB)/
GOMES, Gui (USA, 6)
ALESHCHEV, Alexey (RUS)/
MORENO, Lucas (CHI, 2)
W/O
DEVOJČICE
Glavni žreb
1. kolo KOZAROV, Katarina (SRB) LOPES, Melena (BAR) 6-1 6-1
2. kolo KOZAROV, Katarina (SRB) DEAN, Jenna (USA, Q) 6-4 6-3
1/4 finale KOZAROV, Katarina (SRB) BOURGUIGNON, Madison (USA, 1) K.K. odustala
Dubl
1. kolo KOZAROV, Katarina (SRB)/
DAS, Nandini (IND, 1)
BOURGUIGNON, Madison (USA)/
GOLDBERG, Julia (USA)
6-2 6-1
1/4 finale KOZAROV, Katarina (SRB)/
DAS, Nandini (IND, 1)
DA SILVA FICK, Gabriella (AUS)/
MAJERLE, McKenzie (USA)
7-5 6-3
1/2 finale KOZAROV, Katarina (SRB)/
DAS, Nandini (IND, 1)
DEAN, Ashley (USA)/
DEAN, Jenna (USA)
KK/DN odustale

Budapest, Hungary, G2, U16
Satnica
DEČACI
Kvalifikacije
1/2. kolo PETROVIĆ, Aleksa (SRB) slobodan
2/2. kolo PETROVIĆ, Aleksa (SRB) KISGECZI, Bence (HUN) 6-0 6-2
Glavni žreb
1. kolo NEDIĆ, Mihailo (SRB) KOTORMAN, Akos (HUN, 5) 2-6 2-6
POPOVIĆ, Nemanja (SRB) ZELJENKA, Martin (HUN) 0-6 0-6
PETROVIĆ, Aleksa (SRB, Q) BALASSA, Balazs (HUN) 6-4 6-1
2. kolo PETROVIĆ, Aleksa (SRB, Q) PIROS, Zsombor (HUN, 7) 4-6 6-7(2)
Dubl
1. kolo PETROVIĆ, Aleksa (SRB)/
POPOVIĆ, Nemanja (SRB)
BALASSA, Balazs (HUN)/
SOHA, Lenard (HUN)
1-6 5-7
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1/1. kolo POLOVINA, Jelena (SRB) KOVACS, Kinga (HUN, WC) 6-4 6-4
Glavni žreb
1. kolo BOJOVIĆ, Jana (SRB, 4) CSEREKLEI, Petra (HUN, WC) 6-0 6-0
MEJIĆ, Mila (SRB) ABRAHAM, Vivien (HUN) 6-2 6-4
POLOVINA, Jelena (SRB, Q) SZALAI, Reka (HUN, Q) 4-6 3-6
2. kolo BOJOVIĆ, Jana (SRB, 4) WEISS, Jana (AUT) 6-3 6-4
MEJIĆ, Mila (SRB) ARANYI, Agnes Anna (HUN) 2-6 6-7(2)
1/4 finale BOJOVIĆ, Jana (SRB, 4) KOLAROVSKA, Eva (SVK) 6-2 6-0
1/2 finale BOJOVIĆ, Jana (SRB, 4) MESZAROS, Friderika Lotti (HUN, 1) 2-6 3-6
Dubl
1. kolo BOJOVIĆ, Jana (SRB)/
MEJIĆ, Mila (SRB, 2)
slobodne
1/4 finale BOJOVIĆ, Jana (SRB)/
MEJIĆ, Mila (SRB, 2)
BODNAR, Veronika (HUN)/
CSEREKLEI, Petra (HUN)
6-4 6-4
1/2 finale BOJOVIĆ, Jana (SRB)/
MEJIĆ, Mila (SRB, 2)
ARANYI, Agnes Anna (HUN)/
LUKACS, Livia (HUN, 4)
6-4 7-6(3)
FINALE BOJOVIĆ, Jana (SRB)/
MEJIĆ, Mila (SRB, 2)
FURAK, Csenge (HUN)/
MESZAROS, Friderika Lotti (HUN, 1)
3-6 2-6
Brno, Czech Republic, G2, U16
Satnica
DEČACI
Kvalifikacije
1/3. kolo ANDREJIĆ, Stefan (SRB) slobodan
2/3. kolo ANDREJIĆ, Stefan (SRB) TRCKA, Daniel (CZE, 10) 6-4 4-6 7-5
3/3. kolo ANDREJIĆ, Stefan (SRB) FAHRMEIER, Florian (GER, 7) 6-3 3-6 6-2
Glavni žreb
1. kolo ANDREJIĆ, Stefan (SRB, Q) EISANZAPF, Tom (GER) 4-6 1-6
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1/3. kolo PERIĆ, Dijana (SRB) slobodna
2/3. kolo PERIĆ, Dijana (SRB) slobodna
3/3. kolo PERIĆ, Dijana (SRB) MIKULENKOVA, Alice (CZE) 1-6 2-6
Glavni žreb
1. kolo MOSKOVLJEVIĆ, Jasmina (SRB) LOOS, Julia (GER) 6-1 6-3
PERIĆ, Dijana (SRB, LL) ZHARIKOVA, Irina (UKR) 4-6 7-6(4) 1-6
2. kolo MOSKOVLJEVIĆ, Jasmina (SRB) MARIKOVA, Adriana (CZE, 13) 2-6 2-6
Tirana, Albania, G3, U16
Satnica
DEČACI
Kvalifikacije
1/2. kolo RADENKOVIĆ, Miloš (SRB, 1, WC) slobodan
2/2. kolo RADENKOVIĆ, Miloš (SRB, 1, WC) PECORELLA, Andrea (ITA) 5-7 4-6
Glavni žreb
1. kolo PETROV, Kosta (SRB, 5) KELAIDIS, Carlos (SUI, WC) 2-6 5-7
DASKALOVIĆ, Aleksa (SRB) BARON, Damiano (ITA) 5-7 0-6
Dubl
1. kolo DASKALOVIĆ, Aleksa (SRB)/
SCHOUTEN, Len (NED)
BARON, Damjano (ITA)/
BOCCAFRESCA, Diego (ITA)
6-2 7-6(2) 
1/4 finale DASKALOVIĆ, Aleksa (SRB)/
SCHOUTEN, Len (NED)
KELAIDIS, Carlos (SUI)/
LAZARIDIS, Konstantinos (GRE)
3-6 5-7
DEVOJČICE
Glavni žreb
1. kolo KOJČIĆ, Emilija (SRB, A) BARKMAN, Natasha (AUS, A) 6-0 6-1
ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB, WC) SEPMAN, Hella Linda (EST) 6-2 6-3
SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 3) VITALE, Bianca (ITA) 6-4 7-6(4)
PETROVIĆ, Milica (SRB) KHALITURINA, Valentina (RUS, 8) 2-6 6-4 0-6
LJUBIĆ, Mija (SRB) CURCCI, Ariela (ITA) 2-6 1-6
2. kolo KOJČIĆ, Emilija (SRB, A) BEZUKLADOVA, Sofia (RUS, 7) 1-6 1-6
ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB, WC) PALMA, Livia (ITA, WC) 6-7(3) 6-2 6-0
SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 3) VELKOSKA, Teona (MKD) 6-1 6-3
1/4 finale ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB, WC) PEROVA, Mayya (RUS, WC) 6-1 6-2
SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 3) NUUCI, Maileen (EST) 0-6 2-6
1/2 finale ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB, WC) BEZUKLADOVA, Sofia (RUS, 7) 6-2 6-1
FINALE ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB, WC) MARINKOVIKJ, Katarina (MKD, 2) 4-6 4-6
Dubl
1. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB)
BARKMAN, Natasha (AUS)/
BEZUKLADOVA, Sofia (RUS)
6-2 6-1
PETROVIĆ, Milica (SRB)/
DRAUŠNIK, Marta (CRO)
KRZOVSKA, Darija (MKD)/
VELKOSKA, Teona (MKD)
predale P.M-D.M
KOJČIĆ, Emilija (SRB)/
LJUBIĆ, Mija (SRB)
MICEVA, Teodora (MKD)/
MILKOVA, Rosana (MKD)
6-2 6-3
1/4 finale SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB)
KRZOVSKA, Darija (MKD)/
VELKOSKA, Teona (MKD)
predale K.D-V.T
KOJČIĆ, Emilija (SRB)/
LJUBIĆ, Mija (SRB)
KHALITURINA, Katarina (RUS)/
PETROULA, Danai (GRE, 2)
3-6 6-7(4)
1/2 finale SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
ŽIVKOVIĆ, Isidora (SRB)
MARINKOVIKJ, Katarina (MKD)/
PETRESKA, Bistra (MKD, 1)
6-3 3-6 6-10
Trnava, Slovakia, G2, U14
Satnica
DEVOJČICE
Glavni žreb
1. kolo STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB) FESTENBURG, Veronika Nicoletta (SVK) 6-1 6-0
2. kolo STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB) KNUETTEL Anne (GER) 5-7 6-0 6-1
3. kolo STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB) GRACHEVA, Varvara (RUS, 4) 2-6 1-6
Solin, Croatia, G3, U14
Satnica
DEVOJČICE
Kvalifikacije
1/2. kolo RISTIĆ, Lia (SRB) PAVKOVIĆ, Marina (CRO) predala P.M.
Glavni žreb
1. kolo RISTIĆ, Lia (SRB, Q) ŠIPEK, Lana (CRO, 3) 4-6 6-1 1-6
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, WC) GARCERAN, Irene (ESP) 1-6 1-6
Dubl
1. kolo RISTIĆ, Lia (SRB)/
PERIĆ, Ines (CRO)
HRKAC, Katja (SLO)/
ZEČEVIĆ, Andrea (CRO)
1-6 3-6
Rakovnik, Czech Republic, G3, U12
Satnica
DEČACI
Glavni žreb
1. kolo MARĐONOVIĆ, Aleksa (SRB) KLEBER, Nico (GER) 6-4 1-6 6-4
2. kolo MARĐONOVIĆ, Aleksa (SRB) KUBIK, Kristian (CZE) 1-6 4-6