Turniri od 18.04 – 24.04.

BARCELONA OPEN BANCSABADELL, Barcelona, Spain, ATP500, 2.152.690, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 10) MENENDEZ-MACEIRAS, Adrian (ESP) 6-4 6-4
2/2. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 10) CACHIN, Pedro (ARG) 1-6 2-6
Glavni žreb
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 8) slobodan
2. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 8) FUCSOVICS, Marton (HUN, Q)  6-4 1-6 6-0
3. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 8) FOGNINI, Fabio (ITA, 12) 3-6 2-6
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
ROGER-VASSELIN, Edouard (FRA)
LOPEZ, Feliciano (FRA)/
LOPEZ, Marc (ESP)
2-6 6-3 7-10
TROICKI, Viktor (SRB)/
PAIRE, Benoit (FRA)
BRYAN, Bob (USA)/
BRYAN, Mike (USA)(2)
2-6 1-6
BRD NASTASE TIRIAC TROPHY, Bucharest, Romania, ATP250, 463.520, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB)  KAMKE, Tobias (GER, 5) 3-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB) POUILLIE, Lucas (FRA) 3-6 4-6

PORSCHE TENNIS GRAND PRIX, Stuttgart, Germany, Premier, $693.900, šljaka
WTA Satnica WTA forum
Glavni žreb
1. kolo IVANOVIĆ, Ana (SRB) WITTHOEFT, Carina (GER, Q) 7-6(3) 6-0
2. kolo IVANOVIĆ, Ana (SRB) PLISKOVA, Karolina (CZE) 4-6 2-6
TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP, Istanbul, Turkey, International, $226.750, šljaka
WTA Satnica WTA forum
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) SEVASTOVA, Anastasija (LAT) 0-6 0-6

Nanjing, China, $50.000+H, šljaka
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) BAI, Yan (CHN) 6-3 4-6 7-6(3)
1/4 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB) BERANKIS, Ricardas (LTU, 1) 6-7(3) 4-6
ATP CHALLENGER TORINO, Turin, Italy, 42.500+H, šljaka
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ĐERE, Laslo (SRB) ZOPP, Jurgen (EST) 7-5 6-2
2. kolo ĐERE, Laslo (SRB) MEKTIĆ, Nikola (CRO, Q)  6-4 6-2
1/4 finale ĐERE, Laslo (SRB) EREMIN, Edoardo (ITA, WC) 6-3 6-3
1/2 finale ĐERE, Laslo (SRB) ELIAS, Gastao (POR, 3) 3-6 2-6

Shymkent Open, Shymkent, Kazakhstan, $25.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4) KUSHAKOV, Alexandr (UKR, Q) 6-2 6-7(4) 6-0
2. kolo JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4) SHAKHNUBARYAN, Artur (RUS, Q) 6-0 6-2
1/4 finale JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4) ZUKAS,  Matias (ARG) 6-1 6-2
1/2 finale JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4) POPKO, Dmitry (KAZ, 1) 7-5 7-5
FINALE JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4) DUBARENCO, Maxim (BLR, 5) 3-6 6-7(4)
Dubl
1. kolo JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4)/
DUBARENCO, Maxim (BLR)(4)
ABIYEV, Kuatbek (KAZ)/
LOMAKIN, Grigoriy (KAZ)(WC)
6-2 6-2
1/4 finale JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4)/
DUBARENCO, Maxim (BLR)(4)
ELISTRATOV, Evgeny (RUS)/
KOZYUKOV, Vitaly (RUS)
6-2 6-7(6) 10-5
1/2 finale JANKOVIĆ, Miki (SRB, 4)/
DUBARENCO, Maxim (BLR)(4)
FAYZIEV, Sanjar (UZB)/
VASILEVSKI, Andrei (BLR)(1)
5-7 2-6
TOMBIM ABUJA OPEN, Abuja, Nigeria, $25.000+H, tvrda podloga

Satnica
Glavni žreb
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB) OTU, Thomas (NGR, WC) 6-1 6-7(4) 6-3 
2. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB) TYURNEV, Evgeny (RUS, 6) 6-3 6-2
1/4 finale VUČIĆ, Ilija (SRB) PEREZ SANZ, David (ESP, 1) 2-6 2-6
Dubl
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB)/(2)
MARGAROLI, Luca (ITA)
MICHAEL, Moses (NGR)/
MUGABE, Duncan (UGA)
6-4 3-6 9-11
8th Hellenic Zeus ITF Pro Circuit, Heraklion, Greece, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/4. kolo NIKOLIĆ, Miloš (SRB) MUDGE, Robbie (USA) 6-4 6-3
2/4. kolo NIKOLIĆ, Miloš (SRB) ADDISON, Aaron (AUS, 11) 6-7(3) 4-6
Gellért Open, Szeged, Hungary, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo DASKALOVIĆ, Aleksa (SRB) HAJEK, Petr (CZE) 4-6 1-6
DRINIĆ, Milan (SRB) ERLER, Alexander (AUT) 6-2 5-7 0-6
VOJINOVIĆ, Lazar (SRB) TURCU, Mihnea Lorin Stefan (ROU) 6-4 4-6 7-6(5)
RAJIĆ, Dušan (SRB) PETRENKO, Anatoliy (UKR) 6-3 6-7(2) 6-3
2/3. kolo VOJINOVIĆ, Lazar (SRB) WOJNAR, Bartosz (POL, 15) 1-6 0-6
RAJIĆ, Dušan (SRB) FRUNZA, Nicolae (ROU, 6) 2-6 3-6 
Glavni žreb
1. kolo ILIĆ, Luka (SRB) GIGOUNON, Germain (BEL, 1) 3-6 0-6
ČAČIĆ, Nikola (SRB, PR) ŠABANOV, Ivan (CRO, Q) 4-6 2-6
BJELICA, Ivan (SRB) NEJEDLY, Pavel (CZE) 1-6 7-6(6) 6-1
2. kolo BJELICA, Ivan (SRB)  QUINZI, Gianluigi (ITA, 6) 1-6 0-6
Dubl
1. kolo ČAČIĆ, Nikola (SRB)/
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
ANAGNASTOPOL, Vicotr Mugurel (ROU)/
GRIGORIU, Patrick (ROU)
6-3 6-7(3) 6-2
BJELICA, Ivan (SRB)/
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
MAJCHRZAK, Kamil (POL)/
PANFIL, Grzegorz (POL)(4)
7-6(8) 6-2
ILIĆ, Luka (SRB)/
FILIPENKO, Viktor (HUN)
KISGYORGY, Gergely (HUN)/
SZINTAI, David (HUN)(WC)
 2-6 3-6
1/4 finale ČAČIĆ, Nikola (SRB)/
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
RADINSKI, Aljaž (SLO)/
TERNAR, Tomislav (SLO)
4-6 6-7(3)
BJELICA, Ivan (SRB)/
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
BORSOS, Gabor (HUN)/
GODRY, Levente (HUN)
6-1 7-6(5)
1/2 finale BJELICA, Ivan (SRB)/
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
MIEDLER, Lucas (AUT)/
QUINZI, Gianluigi (ITA
4-6 2-6
3rd Qatar ITF Futures 2016, Doha, Qatar, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MARINKOVIĆ, Dušan (SRB) KHOMICH, Aleksei (BLR, 9) 0-6 2-6
WILSON CUP, Antalya, Turkey, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB) MAHENDRU, Tanishq (IND, WC) 6-0 6-0
2. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB) GABB, Richard (GBR, 4) 1-6 3-6
Dubl
1. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB)/
HIRSCHMUELLER, Christian (GER)
BOGAERT, Dennis (BEL)/
JOHNS, Collin (USA)
6-2 6-2
1/4 finale ČONKIĆ, Petar (SRB)/
HIRSCHMUELLER, Christian (GER)
BLUMENBERG, Alex (BRA)/
MOGEVICIUS, Lukas (LTU)(3)
2-6 2-6
EAGLE LANDING TENNIS CLASSIC, Orange Park, FL, USA, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/4. kolo ĐURĐEVIĆ, Blagoje (SRB) LOMBARDO, Nicolas (USA) 0-6 1-6
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, JE) KOROLEV, Evgeny (RUS, Q) 6-1 6-4
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, JE) NEVOLO, Dennis (USA, 8) 6-3 6-0
1/4 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, JE) KING, Evan (USA, 1) 6-4 4-6 6-4
1/2 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, JE) DACIEK, Patrick (USA, WC) 6-3 6-2
FINALE KECMANOVIĆ, Miomir (SRB, JE) SHAPOVALOV, Denis (CAN, 5) 5-7 6-2 6-7(6)

Hardee’s Pro Classic, Dothan, AL, USA, $50.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo ERIĆ, Doroteja (SRB, 4) NEEL, Ingrid (USA) 6-1 7-6(4)
2/3. kolo ERIĆ, Doroteja (SRB, 4) SCHMIDT, Mara (USA, WC) 7-6(3) 6-1
3/3. kolo ERIĆ, Doroteja (SRB, 4) KINGSLEY, Raveena (USA, 7) 0-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) PETERSON, Rebecca (SWE, 2) 3-6 1-6
Dubl
1. kolo JAKŠIĆ, Jovana (SRB) IANCHUK, Elizaveta (UKR)/
IANCHUK, Olga (UKR)
5-7 6-3 4-10
8th Hellenic Zeus ITF Pro Circuit, Heraklion, Greece, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo SABLJAREVIĆ, Teodora (SRB) UBEROI, Nikita (USA) 0-6 0-6
SABLJAREVIĆ, Sofija (SRB) MACKEY, Ashley (USA) 3-6 0-6
Glavni žreb
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) GILCHRIST, Nadja (USA, 4) 6-7(3) 4-6
Dubl
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
ŠIPEK, Natalija (SLO)
IVANOVA, Dasha (USA)/
PERPER, Alexandra (MDA)(4)
6-7(1) 6-4 10-6 
1/4 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
ŠIPEK, Natalija (SLO)
DYNKA, Sandra (CAN)/
KORDOLAIMI, Eleni (GRE)
7-5 6-1
1/2 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
ŠIPEK, Natalija (SLO)
SAVINYKH, Valeria (RUS)/
SOTNIKOVA, Alyona (UKR)(2)
2-6 2-6
Hammamet Open, Hammamet, Tunisia, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo TOMIĆ, Tamara (SRB) slobodna
2/2. kolo TOMIĆ, Tamara (SRB) WULCAN, Paulina (SWE) 7-6(5) 7-5
Glavni žreb
1. kolo TOMIĆ, Tamara (SRB) STEUR, Julyette Maria Josephine (GER) 2-6 3-6
KOSTIC, Natalija (SRB, WC) SAMIR, Sandra (EGY. WC) 4-6 7-6(4) 7-6(6)
2. kolo KOSTIC, Natalija (SRB, WC) STEUR, Julyette Maria Josephine (GER) 7-6(3) 6-1
1/4 finale KOSTIC, Natalija (SRB, WC) MORATELLI, Angelica (ITA, 6) 3-6 5-7
Dubl
1. kolo KOSTIC, Natalija (SRB)/
EVTIMOVA, Dia (BUL)
ORLOVA, Natalia (RUS)/
STEUR, Jyliette Maria Josephine (GER)
6-0 6-2
1/4 finale KOSTIC, Natalija (SRB)/
EVTIMOVA, Dia (BUL)
NIEDMERS, Nora (GER)/
WERNER, Caroline (GER)
6-3 4-6 10-4
1/2 finale KOSTIC, Natalija (SRB)/
EVTIMOVA, Dia (BUL)
IBBOU, Ines (ALG)/
JANUSKOVA, Petra (CAN)
6-7(2) 1-6

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

21e Tournoi ITF Junior de Beaulieu-sur-Mer, Beaulieu Sur Mer, France, G1, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/2. kolo BUTULIJA, Boris (SRB) GADOIN, Jules (FRA, WC) 6-1 3-6 6-7(5)
ITF Junior De Saint-Francois, Saint-François, Guadeloupe, G5, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB) MACIAS, Gabriela (COL, Q) 4-6 6-7(4)
Dubl
1. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB)/
GECSEK, Fanni (HUN)
LANDRES, Melissa (GUD)/
LAPORAL, Angie (GUD)(WC)
6-2 6-2
1/4 finale DRAŽIĆ, Katarina (SRB)/
GECSEK, Fanni (HUN)
DEAN, Jenna (USA)/
ROCH, Anaelle (USA)(2)
3-6 4-6 
38th Slovakia Cup 2016, Piestany, Slovakia, G2, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo DABIĆ, Miloš (SRB, 2) TREFNY, Martin (CZE, WC) 2-6 7-6(4) 2-6
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB) RICHTEROVA, Sarka (CZE) 6-1 6-0
ŠEBREK, Anđela (SRB, 4) slobodna  
2/3. kolo ŠEBREK, Anđela (SRB, 4) WOJCIKOVA, Viktorie (CZE, WC) 4-6 6-0 6-1
SKROBONJA, Anđela (SRB) PRIBYLOVA, Veronika (CZE, 11, WC) 6-4 6-4
3/3. kolo ŠEBREK, Anđela (SRB, 4)  NIKOLOVOVA, Vanesa (CZE, 10) 6-4 2-6 1-6
SKROBONJA, Anđela (SRB) PETROVICKA, Kiara (SVK, 3) 6-2 6-3
Glavni žreb
1. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB, Q)  MAYEROVA, Andrea (SVK, Q) 6-4 7-5
2. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB, Q) JUVAN, Kaja (SLO, 2) 1-6 1-6
Dubl
1. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB)/
TALBI, Shalimar (BLR)
BAYERLOVA, Michaela (CZE)/
PROCHAZKOVA, Lucie (CZE)
7-6(8) 6-7(1) 7-10
Tunisia ITF/CAT Junior, El Menzah, Tunisia, G3, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB) slobodna
2/3. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB) MEGDICHE, Jihane (TUN) 6-0 6-1
3/3. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB) CIOFFI, Viola (ITA) 6-3 6-1
Glavni žreb
1. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB, Q) POPOVA, Kateryna (UKR) 0-6 1-6
VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 3) NIHALANI, Sabhyata (IND) 6-4 6-3
2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 3) AZIZ, Oumaima (MAR) 7-5 6-2
1/4 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 3) AVOMO ELLA, Celestine (GAB, 7) 3-6 6-2 6-3
1/2 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 3) BECHRI, Chiraz (TUN, 2) 3-6 5-7
Dubl
1. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
TETERINA, Svetlana (SWE)
METTRAUX, Marie (SUI)/
VULPIO, Julio (FRA)
6-2 5-7 10-7
  VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
KARUNARATNE, Adithya (SRI)(2)
BOY, Amelie (MRI)/
LENNON, Zara (MRI)
1-6 6-7(4)
1/4 finale SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
TETERINA, Svetlana (SWE)
ALHUSSEIN ABDEL AZIZ, Lamis (EGY)/
RAMIREZ, Miranda (USA)(1)
6-7(6) 1-6
Kenana Cup 2016, Haskovo, Bulgaria, G2, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 4) YORDANOV, Alexandar (BUL, WC) 6-1 6-0
2/3. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 4)  TOMESCU , Dan Alexandru (ROU) 6-1 6-2 
3/3. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 4) FETISLEAM, Edris (ROU, 8) 7-6(4) 6-1
Glavni žreb
1. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, Q) OSORIO, Guilherme Wojciechowski (BRA) 1-6 2-6
KIROVSKI, Konstantin (SRB) COZMA, Daniel (ROU) 4-6 1-6 
Dubl
1. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB)/
PAVEL, Bogdan (ROU)
DANILOV, Savriyan (RUS)/
VYLEGZHANIN, Nikolay (RUS)
3-6 4-6
KIROVSKI, Konstantin (SRB)/
GOJO, Borna (CRO)
COZMA, Daniel (ROU)/
MANOLE, Alexandru Vasile (ROU)
6-4 3-6 13-11
1/4 finale KIROVSKI, Konstantin (SRB)/
GOJO, Borna (CRO)
BASS, Finn (GBR)/
CUYPERS, Seppe (BEL)(1)
4-6 5-7
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo ĐOKIĆ, Hristina (SRB) YOUSEVA, Rozalina (BUL, WC)  2-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo VUKOVIĆ, Jovana (SRB) CRACIUN, Georgia Andreea (ROU, 1) 3-6 6-1 0-6
DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2) YAHE, Derja (BUL, LL) 6-0 6-2
2. kolo DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2) DEMA, Viktoriia (UKR, Q) 6-2 6-1
1/4 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2) AXON, Georgina (GBR, 7) 6-0 6-2
1/2 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2) ANDRIEIEVA, Oleksandra (UKR, Q) 6-2 6-1
FINALE DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2) CRACIUN, Georgia Andreea (ROU, 1) 6-0 6-4
Dubl
1. kolo VUKOVIĆ, Jovana (SRB)/
DEMA, Viktoriia (UKR)
LYSOVA, Milana (KAZ)/
PUPPENDAHL, Linda (GER)
2-6 6-1 4-10
DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2)/
JONES, Francesca (USA)
CADAR, Selma Stefania (ROU)/
OVUNC, Selin (TUR)
5-7 7-5 10-4
1/4 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2)/
JONES, Francesca (USA)
LYSOVA, Milana (KAZ)/
PUPPENDAHL, Linda (GER)
6-2 6-3
1/2 finale DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2)/
JONES, Francesca (USA)
BULGARU, Miriam Bianca (ROU)/
GHIOROAIE, Ilona Georgiana (ROU)
7-5 4-6 10-6
FINALE DANILOVIĆ, Olga (SRB, 2)/
JONES, Francesca (USA)
CHERNYSHOVA, Maryna (UKR)/
YEMELYANENKA, Katsiaryna (BLR)
7-6(4) 6-0

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

Nexon- Tóalmási Kolbász Open, Dunakeszi, Hungary, U16, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Kristijan Juhas (Q)
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Jelena Kovač (Q),  Andjela Vidović (Q)
2. kolo: Aleksandra Stanković (6)
1/4 finale ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 3) KONCZ, Liliana (HUN) 6-4 6-1
1/2 finale ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 3) CORNEANU, Oana Smaranda (ROU, 2) 7-5 6-4
FINALE ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, 3) ZADORI, Reka (HUN, 4) 6-0 3-6 3-6
Tirana Open U16, Tirana, Albania, U16, C3, tvrda podloga
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Aleksa Ćirić (10, WC), Andrija Jevtić (11)
Glavni žreb
1. kolo: Nikola Jevtić
SALONA OPEN, Solin, Croatia, U14, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Petar Teodorović
Trnava Cup U14 2016, Trnava, Slovakia, U14, C2, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Stefan Popović (9)
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Milica Đurić (1)
23 APRIL CUP, Antalya, Turkey, U12, C3, asfalt
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Glavni žreb
3. kolo: Romeo Hadžimehmedović
Moser Cup 2016, Rakovnik, Czech Republic, U12, C3, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 12 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Laura Dukić