Turniri od 12.02 – 18.02.

ABN Amro World Tennis Tournamentt, Rotterdam, Netherlands, ATP 500, 1.996.245, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) AUGER-ALIASSIME, Felix (CAN, WC) 6-2 3-6 7-5
TROICKI, Viktor (SRB) STRUFF, Jan-Lennard (GER) 1-6 7-6(5) 6-2
2. kolo TROICKI, Viktor (SRB) BERDYCH, Tomas (CZE, 6) 1-6 2-6
KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) DIMITROV, Grigor (BUL, 2) 6-7(4) 5-7
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
RUBLEV, Andrey (RUS)
KRAJINOVIĆ, Filip (SRB)/
DŽUMHUR, Damir (BIH)
3-6 3-6
1/4 finale KRAJINOVIĆ, Filip (SRB)/
DŽUMHUR, Damir (BIH)
MARACH, Oliver (AUT)/
PAVIĆ, Mate (CRO)(2)
1-6 1-6
ARGENTINA OPEN, Buenos Aires, Argentina, ATP 250, $648.180, šljaka
ATP Satnica  ATP forum
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB) BAGNIS, Facundo (ARG, Q) 7-6(4) 6-1
2. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB) MONFILS, Gael (FRA) 4-6 3-6
Dubl
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB)/(PR)
HAIDER-MAURER, Andreas (AUT)
GONZALEZ, Santiago (MEX)/
PERALTA, Julio (CHI)(2)
3-6 6-3 10-5
1/4 finale LAJOVIĆ, Dušan (SRB)/(PR)
HAIDER-MAURER, Andreas (AUT)
DURAN, Guillermo (ARG)/
GONZALEZ, Maximo (ARG)(WC)
7-6(6) 4-6 10-12

QATAR TOTAL OPEN 2018, Doha, Qatar, WTA Premier 5, $?, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) STRYCOVA, Barbora (CZE) 4-6 4-6
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
BONDARENKO, Kateryna (UKR)
KICHENOK, Nadiia (UKR)/
RODIONOVA, Anastasia (AUS)
6-4 1-6 10-8
2. kolo
KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
BONDARENKO, Kateryna (UKR)
CHAN, Hao-Ching (TPE)/
YANG, Zhaoxuan (CHN)(7)
3-6 6-4 10-6
1/4 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
BONDARENKO, Kateryna (UKR)
DABROWSKI, Gabriela (CAN)/
OSTAPENKO, Jelena (LAT)
3-6 4-6

CHENNAI OPEN, Chennai, India, 50.000+H, tvrda podloga
ATP-CH Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/3. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB, 2) slobodan
2/3. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB, 2) PRABODH, Suraj R (IND) 6-3 7-5
3/3. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB, 2) SHANMUGAM, A. Sanjeev (IND) W/O
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) SURESHKUMAR, Manish (IND, WC) 6-4 6-2
2. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) LOPEZ PEREZ, Enrique (ESP, 7) 6-4, ret.
1/4 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB) THOMPSON, Jordan (AUS, 1) 4-6 0-3, ret.
Dubl
1. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB)/
NEDELKO, Ivan (RUS)
ANAND, Kunal (IND)/
BENDRE, Anvit (IND)(WC)
0-2, ret.
PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
ILKEL, Cem (TUR)
GRANOLLERS, Gerard (ESP)/
UCHIYAMA, Yasutaka (JPN)(3)
7-5 6-3
1/4 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
ILKEL, Cem (TUR)
GUNNESWARAN, Prajnesh (IND)/
PRASHANTH, N Vijay Sundar (IND)
6-4 2-6 10-4
1/2 finale PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
ILKEL, Cem (TUR)
RATIWATANA, Sanchai (THA)/
RATIWATANA, Sonchat (THA)(1)
7-6(5) 2-6 10-8
FINALE PETROVIĆ, Danilo (SRB)/
ILKEL, Cem (TUR)
BALAJI, N.Sriram (IND)/
VARDHAN, Vishnu (IND)(2)
6-7(5) 7-5 5-10

Egypt Men’s Futures, Sharm El Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MARTINOVIĆ, Aleksa (SRB) VAN METER, Joseph W. (USA) 2-6 6-2 6-7(4)
Glavni žreb
1. kolo KATIĆ, Dejan (SRB) STRUVAY, Eduardo (COL) 6-1 6-0
2. kolo KATIĆ, Dejan (SRB) PIROS, Zsombor (HUN, 7) 1-6 6-7(3)
Dubl
1. kolo KATIĆ, Dejan (SRB)/
HIRSCHMUELLER, Christian (GER)
JOMBY, Tom (FRA)/
MUSIALEK, Alexis (FRA)
3-6 6-7(5)
F-5 MURCIA, Murcia, Spain, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) CORTES ALCARAZ, Aaron (ESP, Q) 7-5 5-7 6-3
2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) MORONI, Gian Marco (ITA) 4-6 6-1 6-3
1/4 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) VEGA H., David (ESP, WC) 6-2 6-2
1/2 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) ESTEVE LOBATO, Eduard (ESP) 7-5 6-2
FINALE ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) GIMENO-TRAVER, Daniel (ESP, 7) 6-4 3-6 6-3
Dubl
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB)/
MORONI, Gian Marco (ITA)
EREMIN, Edoardo (ITA)/
LICCIARDI, Pietro (ITA)
6-3 6-2
1/4 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB)/
MORONI, Gian Marco (ITA)
RUSSI, Eduardo (BRA)/(3)
VILELLA MARTINEZ, Mario (ESP)
4-6 3-6
Jerba Open 2018, Jerba, Tunisia, $15.000, tvrda podloga

Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 6) slobodan
VUČIĆ, Ilija (SRB, 10) slobodan
2/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 6) FRINZI, Mattia (ITA) 6-1 2-6 3-6
VUČIĆ, Ilija (SRB, 10) LAMBERTI, Edoardo (ITA) 5-7 7-5 6-0
3/3. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB, 10) SCHROLL, Philipp (AUT) 6-7(3) 5-7
Glavni žreb
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB, LL) MARTINEAU, Matteo (FRA, Q) 3-6 5-7
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo SPASIĆ, Sreten (SRB) SAKAI, Yuto (JPN) 1-6 0-6

Soho Square Egypt F5 Women’s Future, Sharm el Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo SAMARDŽIĆ, Lidija (SRB) slobodna
SABLJAREVIĆ, Sofija (SRB) KIMMELMANN, Julia (GER) 0-6 0-6
2/3. kolo SAMARDŽIĆ, Lidija (SRB) PEROVA, Maryya (RUS) 3-6 0-6
Glavni žreb
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) ZHENG, Qinwen (CHN, Q) 0-6 2-6
Dubl
1. kolo MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
SCHOLSEN, Helene (BEL)(3)
BERANKOVA, Karolina (CZE)/
PARRIZAS-DIAZ, Nuria (ESP)
6-1 7-5
1/4 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
SCHOLSEN, Helene (BEL)(3)
PIANGERELLI, Anastasia (ITA)/
SZLAVIKOVICS, Szabina (HUN)
6-1 6-1
1/2 finale MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)/
SCHOLSEN, Helene (BEL)(3)
MORGINA, Anna (RUS)/
SOLOVYEVA, Valeria (RUS)(2)
2-6 6-4 6-10
Hammamet Open, Hammamet, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 3) SOFRADŽIJA, Adma (SWE, WC) 6-2 6-4
2. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 3) SIREIX, Camille (FRA, WC) 6-2 6-2
1/4 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB, 3) YUDANOV, Marina (SWE) 6-4 6-3
1/2 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB, 3) EKLUND, Mia Nicole (FIN, 7) 6-3 6-4
FINALE KOSTIĆ, Natalija (SRB, 3) ROSCA, Andreea A. (ROU, 4) 2-6 4-6
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB, WC) SEZER, Melis (TUR) 2-6 3-6

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

GD Tennis Cup I, Antalya, Turkey, G4, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo KOVAČ, Adam (SRB) BENEDICT, Leon (AUT, Q) 6-3 3-6 2-6
IVIĆ, Stefan (SRB) COSKUN, Beske Eser (TUR) 6-1 7-6(6)
ESKIĆ, Relja (SRB) CELIK, Mert (TUR) 3-6 4-6
2. kolo IVIĆ, Stefan (SRB) TABACCO, Fausto (ITA) 3-6 2-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, 8) GISCLON, Charlotte (FRA) 6-2 7-5
JOCOVIĆ, Anđela (SRB, 9) BRAGA, Alexandra D. (ROU) 6-4 4-6 6-4
2. kolo MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, 8) BABKOVA, Arina (RUS) 7-5 6-1
JOCOVIĆ, Anđela (SRB, 9) IATCENKO, Polina (RUS, Q) 2-6 6-3 6-7(1)
3. kolo MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, 8) SEPKEN, Selin Lidya (TUR, 10) 7-5 6-3
1/4 finale MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, 8) TREVISAN, Federica (ITA) 7-6(4) 6-4
1/2 finale MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, 8) MANU, Carmen R. (ROU, 1) 6-4 6-3
FINALE MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, 8) AKBAS, Basak (TUR, 2) 6-2 6-2

Toyota Cup U16, Siauliai, Lithuania, U16, C2, akrilna podloga
Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo PALEČEK, Nikol (SRB, 4) VITKEVICIUTE, Evelina (LTU) 6-0 6-2
2. kolo PALEČEK, Nikol (SRB, 4) FILISTOVICH, Aryna (BLR, Q) 1-6 6-4 6-2
1/4 finale PALEČEK, Nikol (SRB, 4) VINDIGA, Alisa (LAT, Q) 3-6 6-4 6-4
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB, 4) PAUKSTYTE, Patricia (LTU, 8) 2-6 5-7
Dubl
1/2 finale PALEČEK, Nikol (SRB)/(3)
TIKHONKO, Michelle (USA)
AVETISYAN, Yeva (ARM)/
RUTLAUKA, Sabine (LAT)(1)
6-3 7-6(5)
FINALE PALEČEK, Nikol (SRB)/(3)
TIKHONKO, Michelle (USA)
BUBELYTE, Klaudija (LTU)/
PAUKSTYTE, Patricija (LTU)
5-7 7-5 9-11
2018 TENNIS EUROPE WINTER CUPS, Rakovnik, Czech Republic, U14, FINALE, tvrda podloga
16-18.2. Satnica
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Finalisti: Belorusija, Rusija (1), Češka (2), Poljska, SRBIJA, Švajcarska (3),
Velika Britanija (4), Švedska
SRBIJA G14: Fatma IDRIZOVIĆ, Lola RADIVOJEVIĆ, Lea RUPNJAK
1/4 finale SRBIJA G14 V. BRITANIJA G14 0-3
Lola RADIVOJEVIĆ Andrea PINEDA 0-6 2-6
Lea RUPNJAK Matilda MUTAVDŽIĆ 5-7 2-6
Fatma IDRIZOVIĆ/
Lola RADIVOJEVIĆ
Andrea PINEDA/
Eva SHAW
0-6 3-6
5-8. mesto SRBIJA G14 BELORUSIJA G14 0-3
Lea RUPNJAK  – Aliona FALEI 1-6 3-6
Fatma IDRIZOVIĆ Evialina FASKEVICH 7-6(1) 2-6 5-7
Fatma IDRIZOVIĆ/
Lola RADIVOJEVIĆ
Aliona FALEI/
Hanna TSITAVETS
1-6 6-3 4-10
7-8. mesto SRBIJA G14 ŠVAJCARSKA G14 1-2
Lola RADIVOJEVIĆ Celine NAEF 3-6 1-6
Fatma IDRIZOVIĆ Chelsea FONTENEL 6-3 6-1
Fatma IDRIZOVIĆ/
Lea RUPNJAK
Karolina KOZAKOVA/
Celine NAEF
5-7 5-7
SRBIJA G14 je zauzela 8. mesto.