Turniri od 06.02 – 12.02.

ECUADOR OPEN, Quito, Ecuador, ATP 250, €$482.060, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, WC) GIMENO-TRAVER, Daniel (ESP) 4-1, ret
2. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, WC) BELLUCCI, Thomaz (BRA, 4) 6-7(8) 6-7(2)
Dubl
1. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB)/
RAM, Rajeev (USA)
ESCOBAR, Gonzalo (ECU)/
PAZ, Juan Pablo (ARG)(WC)
6-3 3-6 8-10
GARANTI KOZA SOFIA OPEN, Sofia, Bulgaria, ATP 250, €482.060, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 7) AGABIGUN, Sarp (TUR, WC) 6-4 6-2
ZEKIĆ, Miljan (SRB) TSITSIPAS, Stefanos (GRE, 6) 6-4 6-3
KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) MORIYA, Hiroki (JPN, 5) 6-3 6-4
2/2. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 7) MARTERER, Maximilian (GER, 3) 6-7(4) 5-7
ZEKIĆ, Miljan (SRB) STEBE, Cedrik-Marcel (GER, PR) 6-7(4) 0-6
KRAJINOVIĆ, Filip (SRB) BOURGUE, Mathias (FRA, 4) 6-7(7) 4-6
Glavni žreb
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 9) ILKEL, Cem (TUR, WC) 6-3 6-2
TEPAVAC, Marko (SRB, LL) YOUZHNY, Mikhail (RUS) 6-7(2) 4-6
2. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 9) HAASE, Robin (NED) 2-6 6-4 7-6(3)
1/4 finale TROICKI, Viktor (SRB, 9) DIMITROV, Grigor (BUL, 3) 3-6 3-6
Dubl
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB)/
ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)
BRUNSTROM, Johan (SWE)/
SILJESTROM, Andreas (SWE)
6-4 7-6(3)
1/4 finale TROICKI, Viktor (SRB)/
ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)
ROJER, Jean-Julien (NED)/
TECAU, Horia (ROU)(1)
6-4 6-3
1/2 finale TROICKI, Viktor (SRB)/
ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)
FYRSTENBERG, Mariusz (POL)/
KLIZAN, Martin (SVK)
3-6 7-6(5) 10-8
FINALE TROICKI, Viktor (SRB)/
ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)
KUZNETSOV, Andrey (RUS)/
ELGIN, Mikhail (RUS)
6-4 6-4

Euro-Africa Zone, Group 1, Tallinn, Estonia, tvrda podloga
FED 08-11.02. Live score
Pool A: Poland, Austria, Georgia; Pool B: Croatia, Bosnia/Herzegovina, Hungary;
Pool C: Great Britain, Latvia, Portugal, Turkey; Pool D: Bulgaria, Estonia, Israel, SERBIA
POOL D
SRBIJA:  Nina STOJANOVIĆ (126), Ivana JOROVIĆ (148), Dejana RADANOVIĆ (409), Bojana MARINKOVIĆ (618)
IZRAEL: Julia GLUSHKO (193), Deniz KHAZANIUK (249), Maya TAHAN (1212), Shelly KROLITZKY (/)
ESTONIJA: Anett KONTAVEIT (115), Valeria GORLATS (1067), Maileen NUUDI (/), Maria Lota KAUL (/)
BUGARSKA: Elitsa KOSTOVA (132), Isabella SHINIKOVA (134), Viktoriya TOMOVA (150), Sesil KARATANTCHEVA (209)
Sreda SRBIJA 2-1 ESTONIJA
16:30 Ivana JOROVIĆ Valeria GORLATS 6-0 6-3
18:00 Nina STOJANOVIĆ Anett KONTAVEIT 2-6 5-7
20:00 Ivana JOROVIĆ/
Nina STOJANOVIĆ
Anett KONTAVEIT/
Maileen NUUDI
6-4 1-6 7-5
Četvrtak SRBIJA 2-1 BUGARSKA
Ivana JOROVIĆ Viktoriya TOMOVA 6-1 6-1
Nina STOJANOVIĆ Isabella SHINIKOVA 6-2 6-2
Dejana RADANOVIĆ/
Bojana MARINKOVIĆ
Sesil KARATANTCHEVA/
Elitsa KOSTOVA
1-6 3-6
Petak SRBIJA 2-1 IZRAEL
Ivana JOROVIĆ Maya TAHAN 6-1 6-0
Nina STOJANOVIĆ Deniz KHAZANIUK 4-6 2-6
Ivana JOROVIĆ/
Nina STOJANOVIĆ
Deniz KHAZANIUK/
Maya TAHAN
W/O
POOL D: Srbija 3:0, Bugarska 1:1, Izrael 1:2, Estonija 0:2
POOL A: Poljska 2:0, Austrija 1:1, Gruzija 0:2
 Pobednici grupa (A-D, B-C) boriće se u mini plej ofu iz kojeg će pobednici obezbediti plasman u baraž za borbu za ulazak u Svetsku B grupu za 2018. godinu.
SRBIJA:  Nina STOJANOVIĆ (126), Ivana JOROVIĆ (148), Dejana RADANOVIĆ (409), Bojana MARINKOVIĆ (618)
POLJSKA: Magda LINETTE (96), Katarzyna PITER (212), Paula KANIA (268), Magdalena FRECH (279)
Subota SRBIJA 2-1 POLJSKA
Ivana JOROVIĆ Katarzyna PITER 6-2 4-6 6-4
Nina STOJANOVIĆ Magda LINETTE 2-6 1-6
Nina STOJANOVIĆ/
Ivana JOROVIĆ
Magda LINETTE/
Katarzyna PITER
4-6 6-4 6-1
SRBIJA se plasirala u baraž za ulazak u Svetsku B grupu.
Baraž je 22-23.04. 2017.

Kunal Patel San Francisco Open, San Francisco, United States, €$100.000, tvrda podloga
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) KUKUSHKIN, Mikhail (KAZ, 3) 6-7(3) 2-6
Hungarian Challenger Open, Budapest, Hungary, €$64.000, tvrda podloga
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ĐERE, Laslo (SRB) VATUTIN, Alexey (RUS, Q) 3-6 0-4, ret.

Egypt Men’s Futures, Sharm El Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB) NUMAJIRI, Keisuke (JPN, LL) 7-5 7-6(3)
2. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB) ESHMADE, Nathan (AUS, Q) 6-3 6-2
1/4 finale VUČIĆ, Ilija (SRB) LUETJEN, Jonas (GER, 8) 4-6 7-6(5) 3-6
Dubl
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB)/(1)
MAAMOUN, Karim Mohamed (EGY)
HOANG, Antoine (FRA)/
SAKHAROV, Gleb (FRA)
7-5 6-2
1/4 finale VUČIĆ, Ilija (SRB)/(1)
MAAMOUN, Karim Mohamed (EGY)
SALABA, Libor (CZE)/
ZHANG, Zhizhen (CHN)
4-6 7-6(2) 5-10
Hammamet Open, Hammamet, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo DABIĆ, Miloš (SRB) BEUMER, Boris (NED) 2-6 0-6
MARKOVIĆ, Goran (SRB, 9) NOCE, Gabriele Maria (ITA) 6-4 5-7 6-2
2/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 9) LABNA, Ramy (EGY) 6-0 6-4
3/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 9) CHAIX, Louis (FRA, 5, WC) 4-6 3-6
Dubl
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
ALEKSEENKO, Gleb (UKR)
RODRIGUEZ, Cristian (COL)/
DI MEO, Giulio (ITA)(WC)
2-6 2-6
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, tvrda podloga

Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MARKOVIĆ, Vitomir (SRB) KELLOU, Arslan (USA) 6-2 6-1
2/3. kolo MARKOVIĆ, Vitomir (SRB) AVIDZBA, Alen (RUS, 7) 1-6 1-6

Soho Square Egypt Women’s Future, Sharm El Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo SPASOJEVIĆ, Tijana (SRB, 4) slobodna
2/3. kolo SPASOJEVIĆ, Tijana (SRB, 4) KALVA, Bhuvana (IND) 6-4 4-6 6-4
3/3. kolo SPASOJEVIĆ, Tijana (SRB, 4) PORZIO, Giulia (ITA) 6-2 6-2
Glavni žreb
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB) RUSHITI, Arlinda (SUI, Q) 2-6 6-1 6-1
SPASOJEVIĆ, Tijana (SRB, Q) STEUR, Julyette M.J. (GER, 8) 0-6 1-6
2. kolo BONIĆ, Barbara (SRB) STEUR, Julyette M.J. (GER, 8) 6-3 3-6 6-7(5)
Dubl
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB)/(3)
SEKULIĆ, Sarah Renecca (GER)
AKIYAMA, Minami (JPN)/
SPIEGELMAN, Adi (ISR)
6-2 6-1
1/4 finale BONIĆ, Barbara (SRB)/(3)
SEKULIĆ, Sarah Renecca (GER)
PIETROIU, Ioana Diana (ROU)/
ZDUNIAK, Alicja (POL)
7-5 7-6(6)
1/2 finale BONIĆ, Barbara (SRB)/(3)
SEKULIĆ, Sarah Renecca (GER)
NJUKI, Brenda (SWE)/
SZUPPER, Marlies (AUT)
3-6 7-5 6-10
Empire Women’s Indoor 2017, Trnava, Slovakia, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MAŠIĆ, Mila (SRB, WC) KOPLOVA, Tereza (CZE) 6-7(6) 2-6
STEVANOVIĆ, Anamarija (SRB) slobodna
TRIČKOVIĆ, Jovana (SRB) SKACELOVA, Stepanka (CZE) 3-6 1-6
PANTELIĆ, Anastassia (SRB) JARUSKOVA, Timea (SVK) 1-6 1-6
2/3. kolo STEVANOVIĆ, Anamarija (SRB) HUSAK, Regina (NED) 0-6 2-6
Dubl
1. kolo TRIČKOVIĆ, Jovana (SRB)/
TRICKOVIC, Katarina (AUT)
KOBERLINGOVA, Veronika (SVK)/
SIMOVA, Tatiana (SVK)(WC)
1-6 4-6
Rafa Nadal Academy by Movistar Womens I, Manacor (Mallorca), Spain, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo GANČEV, Tara (SRB) slobodna
2/3. kolo GANČEV, Tara (SRB) MEDVEDEVA, Daniella (RUS) 5-7 0-6
Dubl
1. kolo GANČEV, Tara (SRB)/
RYSHCHINA, Maria (RUS) (WC)
EMBREE, Lauren (USA)/
GUARACHI, Alexa (CHI)
W/O
Hammamet Open, Hammamet, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MARKOVIĆ, Bojana (SRB, 1) slobodna
ČUBRANOVIĆ, Milica (SRB) AVVANTAGGIATI, Vittoria (ITA) 6-2 6-1
2/2. kolo MARKOVIĆ, Bojana (SRB, 1) CESCHI, Gloria (ITA) 6-1 6-1
ČUBRANOVIĆ, Milica (SRB) LENE, Emma (FRA, 8) 6-1 5-7 4-6
Glavni žreb
1. kolo MARKOVIĆ, Bojana (SRB, Q) LENE, Emma (FRA, Q) 6-1 4-6 7-5
MIJATOVIĆ, Mia (SRB, WC) GARCIA-PEREZ, Georgina (ESP, 2) 0-6 0-6
2. kolo MARKOVIĆ, Bojana (SRB, Q) NEFEDOVA, Anastasia (USA) 6-1 2-6 1-6
Dubl
1. kolo ČUBRANOVIĆ, Milica (SRB)/
CULA, Andreea (ROU)(WC)
BACHER, Valentine (FRA)/
GIRARD, Emmanuelle (FRA)
2-6 2-6
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MILETIĆ, Kristina (SRB, 6) slobodna
2/2. kolo MILETIĆ, Kristina (SRB, 6) CRESCENZI, Giulia (ITA) 4-6 5-7

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

Egypt 2 ITF Junior tournament – G5, Cairo, Egypt, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo PJERANOVIĆ, Strahinja (SRB, Q) ABOU TALEB, Belal (EGY) 3-6 2-6
ŠUNTIĆ, Sabit (SRB) SHOKEIR, Aly (EGY, WC) 6-4 6-2
2. kolo ŠUNTIĆ, Sabit (SRB) FERRARI, Gianmarco (ITA, 6) 1-6 6-4 3-6
Moldova Open, Chisinau, Moldova, G2, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB, Q) OLYANOVSKAYA, Nina (RUS) 0-6 6-3 6-7(2)
47th Banana Bowl, Criciuma, Brazil, G1, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 9) slobodan
2. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 9) TROTTER, James Kent (JPN) 6-2 6-2
3. kolo MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 9) THOMAS, Danny (USA, 8) 6-7(5) 6-2 6-2
1/4 finale MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 9) MEJIA, Nicolas (COL) 6-3 3-6 6-1
1/2 finale MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 9) GRASSI MAZZUCHI, Juan Pablo (ARG, 16) 6-2 6-1
FINALE MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 9) SEYBOTH WILD, Thiago (BRA) 6-3 6-4
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 15) slobodna
2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 15) MA, Lea (USA) 6-3 6-4
3. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 15) JONES, Francesca (GBR, 3) 4-3, ret.
1/4 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 15) OSUIGWE, Whitney (USA, 11) 1-6 2-6
9th Kenya International Junior Championships, Nairobi, Kenya, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo ESKIĆ, Relja (SRB) DEVANSHU, Shah M. (IND) 7-6(3) 6-2
2. kolo ESKIĆ, Relja (SRB) MUSETTI, Lorenzo (ITA, 3) 4-6 2-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo JOKSOVIĆ, Doroteja (SRB, 4) HUTCHINSON, Scarlett (GBR) 6-0 2-6 4-6
SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 6) KITAMBALA, Hoziane (BDI) 7-5 6-1
ŠARIĆ, Mila (SRB) BHATNAGAR , Sonashe (IND) 6-2 6-2
2. kolo SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 6) MAYA THOMPSON, Alessandra (ESP) 6-1 6-3
ŠARIĆ, Mila (SRB) LAGARDE, Tiffany (CAN, 4) 3-6 7-6(5) 5-7
1/4 finale SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 6) ELLIOTT, Olivia (GBR, 2) 6-1 6-3
1/2 finale SOKOVIĆ, Nevena (SRB, 6) JOVANOVIĆ, Anna Maria (FRA, 8) 6-7(3) 6-4 2-6
Dubl
1/4 finale ŠARIĆ, Mila (SRB)/
SOKOVIĆ, Nevena (SRB)(3)
BHATNAGAR, Sonashe (IND)/
SINGH, Sanya (IND)
6-0 6-4
JOKSOVIĆ, Doroteja (SRB)/
LAGARDE, Tiffany (CAN)(2)
BREZANIN, Lana (CRO)/
CARDOSO JOAO, Molwenn (FRA)
6-1 7-6(4)
1/2 finale ŠARIĆ, Mila (SRB)/
SOKOVIĆ, Nevena (SRB)(3)
MARTINS, Destinee (GBR)/
TOPALOVIĆ, Aleksandra (GBR)
6-3 6-3
JOKSOVIĆ, Doroteja (SRB)/
LAGARDE, Tiffany (CAN)(2)
JOVANOVIĆ, Anna Maria (FRA)/
MIALON, Oceane (FRA)(4)
6-4 7-5
FINALE ŠARIĆ, Mila (SRB)/
SOKOVIĆ, Nevena (SRB)(3)
JOKSOVIĆ, Doroteja (SRB)/
LAGARDE, Tiffany (CAN)(2)
W/O
YONEX ITF Hamburg, Hamburg, Germany, G4, tvrda podloga
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo: Andrija PAVLOVIĆ (5)

2017 TENNIS WINTER CUPS by HEAD, Veska, Czech Republic, U12, Final Round, tepih
10-12.02. Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Učestvuju: Belgija, Češka, Estonija, Francuska, Rumunija, Rusija, SRBIJA, Švajcarska
SRBIJA B12: Branko ĐURIĆ, Aleksa PISARIĆ, Zoran LUDOŠKI
1/4 finale SRBIJA B12 1-2 RUSIJA B12
Aleksa PISARIĆ Maxim ZHUKOV 6-4 1-6 5-7
Branko ĐURIĆ Yaroslav DEMIN 6-3 4-6 7-5
Branko ĐURIĆ/
Aleksa PISARIĆ
Yaroslav DEMIN/
Grigory SHEBEKIN
4-6 0-6
5-8. mesto SRBIJA B12 0-3 BELGIJA B12
Zoran LUDOŠKI Gilles Arnaud BAILLY 3-6 2-6
Branko ĐURIĆ Alexander BLOCKX 2-6 3-6
Zoran LUDOŠKI/
Aleksa PISARIĆ
Gilles Arnaud BAILLY/
Andre MEGRABIAN
0-6 6-4 9-11
7-8. mesto SRBIJA B12 3-0 ESTONIJA B12
 Zoran LUDOŠKI  – Oliver OJAKAAR 6-4 6-4
 Branko ĐURIĆ  – Robert RAAG 6-1 6-0
Zoran LUDOŠKI/
Aleksa PISARIĆ
Villem AADAMSOO/
Oliver OJAKAAR
7-5 6-3
SRBIJA B12 je osvojila pretposlednje (7.) mesto.