Turniri od 05.02 – 11.02.

DIEMA XTRA SOFIA OPEN, Sofia, Bulgaria, ATP 250, €561.345, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 6) GULBIS, Ernests (LAT, Q) 6-3 6-7(2) 6-3
ĐERE, Laslo (SRB) KAVČIĆ, Blaž (SLO) 4-6 4-6
2. kolo TROICKI, Viktor (SRB, 6) ISTOMIN, Denis (UZB) 7-6(4) 1-6 7-6(5)
1/4 finale TROICKI, Viktor (SRB, 6) WAWRINKA, Stan (SUI, 1) 1-6 6-7(3)
Dubl
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB)/
ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)
HAASE, Robin (NED)/(4)
MIDDELKOOP, Matwe
4-6 4-6

FED CUP, Europe/Africa Zone Group I, Tallinn, Estonia, tvrda podloga
 7-10.2. Satnica
Pool A: Gruzija, SRBIJA, Bugarska
Pool D: Poljska Turska, Austrija, Letonija,
1. kolo SRBIJA BUGARSKA  2-1
Sreda 9h Olga DANILOVIĆ Isabella SHINIKOVA 6-3 6-7(3) 7-6(6)
Dejana RADANOVIĆ Viktoriya TOMOVA 6-3 6-4
Olga DANILOVIĆ/
Dejana RADANOVIĆ
Petia ARSHINKOVA/
Julia TERZIYSKA
3-6 6-7(6)
2. kolo SRBIJA GRUZIJA 2-1
Petak 09h Olga DANILOVIĆ Sofia SHAPATAVA 6-3 6-0
Dejana RADANOVIĆ Ekaterine GORGODZE 2-6 7-5 6-4
Olga DANILOVIĆ/
Bojana MARINKOVIĆ
Mariam BOLKVADZE/
Sofia SHAPATAVA
7-6(7) 6-7(4) 3-6
SRBIJA je zauzela 1. mesto u grupi (A) i u plejofu se sastaje sa LETONIJOM (D1)
PLAY OF SRBIJA  – LETONIJA 1-2
Subota 09h Olga DANILOVIĆ Anastasija SEVASTOVA 6-2 6-4
Dejana RADANOVIĆ Jelena OSTAPENKO 2-6 1-6
Olga DANILOVIĆ/
Bojana MARINKOVIĆ
Anastasija SEVASTOVA/
Jelena OSTAPENKO
1-6 2-6
SRBIJA nije ušla u plejof za World group II i ostaje u Europe/Africa Group I

KUNAL PATEL SAN FRANCISCO OPEN, San Francisco, CA, USA, $100.000+H, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) SCHNUR, Brayden (CAN, 8) 6-4 7-6(2)
2. kolo KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) ARAGONE, JC (USA, Q) 6-4 7-6(6)
1/4 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) MMOH, Michael (USA, 3) 7-6(3) 6-7(4) 6-1
1/2 finale KECMANOVIĆ, Miomir (SRB) JUNG, Jason (TPE) 6-7(5) 6-4 2-6
SMART FIBRE LAUNCESRON INTERNATIONAL, Launceston, Australia, $75.000+H, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo PETROVIĆ, Danilo (SRB) KING, Kevin (USA, 3) 2-6 5-7
HUNGARIAN CHALLENGER OPEN, Budapest, Hungary, €64.000+H, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/3. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB) MAKK, Peter (HUN, WC) 6-4 7-5
2/3. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB) JANKOVITS, Yannick (FRA, 7) 6-4 6-1
3/3. kolo ĆAĆIĆ, Nikola (SRB) KRAWIETZ, Kevin (GER) 2-6 7-6(5) 6-7(2)
Glavni žreb
1. kolo KRSTIN, Peđa (SRB) GALOVIC, Viktor (CRO, 7) 2-6 0-6
MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 8) SAFRANEK, Vaclav (CZE) 6-3 6-4
2. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 8) BORSOS, Gabor (HUN, WC) 6-1 6-2
1/4 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 8) YMER, Elias (SWE, 4) 7-6(7) 6-3
1/2 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB, 8) POSPISIL, Vasek (CAN, 2) 5-7 6-4 4-6
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
ŠETKIĆ, Aldin (BIH)
GODRY, Levente (HUN)/
NAGY, Peter (HUN)(WC)
2-6 2-6

V ITF PAGUERA PRO CIRCUIT, Paguera (Mallorca), Spain, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo VOJINOVIĆ, Lazar (SRB) HUGOUNENQ , Arthur (FRA) 1-6 4-6
Glavni žreb
1. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 2) FORNELL M., Marc (ESP, Q) 6-0 6-2
2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 2) EREMIN, Edoardo (ITA) 3-6 6-4 5-7
Jerba Open 2018, Jerba, Tunisia, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB, 3) slobodan
JANDRIĆ, Darko (SRB, 9) CASATI, Andrea (ITA) 6-0 6-2
VUČIĆ, Ilija (SRB, 7) ZUK, Kacper (POL) 6-3 3-6 7-6(2)
2/3. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB, 9) KATO, Daiki (JPN, WC) 6-0 6-1
MARKOVIĆ, Goran (SRB, 3) SCHOTT, Hugo (FRA) 6-7(5) 3-6
VUČIĆ, Ilija (SRB, 7) DE VRIND, Brian (NED) 4-6 6-2 6-1
3/3. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB, 9) MARTINEAU, Matteo (FRA, 1) 1-6 3-6
VUČIĆ, Ilija (SRB, 7) FOLLIOT, Quentin (FRA) 2-6 4-6
Dubl
1. kolo MARKOVIĆ, Goran (SRB)/
VUČIĆ, Ilija (SRB)
DISCHINGER, Eduardo (BRA)/
KESTELBOIM, Mariano (ARG)(4)
3-6 6-3 7-10
JANDRIĆ, Darko (SRB)/
DEMBEK, Michal (POL)
DIJKHUIZEN, Marc (NED)/
MITJANA, Leny (FRA)
6-1 0-1, ret.
1/4 finale JANDRIĆ, Darko (SRB)/
DEMBEK, Michal (POL)
SILVA, Caio (BRA)/
TURINI, Thales (BRA)(2)
3-6 2-6
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, šljaka

Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo PAVLOVIĆ, Marko (SRB) GRIGORIU, Patrick (ROU) 0-6 0-6

Smart Fibre Launceston International, Launceston, Australia, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) AOYAMA, Shuko (JPN, Q) 4-6 6-4 6-7(3)
Soho Square Egypt F4 Women’s Future, Sharm El Sheikh, Egypt, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo SABLJAREVIĆ, Sofija (SRB) STEPAN, Constanze (GER) 0-6 3-6
Dubl
1. kolo SABLJAREVIĆ, Sofija (SRB)/
KUZNETSOVA, Varvara (RUS)
BRONZETTI, Lucia (ITA)/
MATTEUCCI, Alice (ITA)(2)
6-2 4-6 10-5
1/4 finale SABLJAREVIĆ, Sofija (SRB)/
KUZNETSOVA, Varvara (RUS)
KONG, Qianxin (CHN)/
LEE, Sarah (USA)
1-6 3-6
Empire Women’s Indoor 2018, Trnava, Slovakia, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo BOJOVIĆ, Jana (SRB) DUDLAKOVA, Dagmar (CZE) 4-6 1-6
Rafa Nadal Academy by Movistar Womens I, Manacor (Mallorca), Spain, $15.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo GANČEV, Tara (SRB) BOENTGEN, Patriccia (GER) 1-6 6-7(1)
Hammamet Open, Hammamet, Tunisia, $15.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) PUIG CABALLERO, Blanca (ESP, Q) 6-0 6-1
2. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) CURMI, Francesca (MLT, WC) 6-3 6-2
1/4 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) BURNETT, Nastassja (ITA) 6-3 6-4
1/2 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB, 4) SIEDLISKA, Natalia (GER, Q) 2-6 4-6
Dubl
1. kolo KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
ABID, Imen (TUN)/
FENDRI, Salima (TUN)
6-0 6-0
1/4 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
HO, Jessica (USA)/
MAETSCHKE, Lisa-Marie (GER)
7-6(4) 6-3
1/2 finale KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
CURMI, Francesca (MLT)/
GENOVESE, Elaine (MLT)
1-6 7-6(2) 10-7
FINALE KOSTIĆ, Natalija (SRB)/
SIMIĆ, Jelena (BIH)(2)
NIEDMERS, Nora (GER)/
SIEDLISKA, Natalia (GER)
6-7(7) 6-0 6-10
GD TENNIS CUP, Antalya, Turkey, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo PANTELIĆ, Anastassia (SRB) NAKAYAMA, Saki (JPN) 5-7 7-5 5-7
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) PIROK, Alexa (HUN, 9) 6-3 6-4
2/3. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) LEE, Eunhye (KOR) 1-6 1-6
Dubl
1. kolo ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB)/
POSPELOVA, Aleksandra (RUS)
BHATIA, Riya (IND)/
TATACHAR V., Dhruthi (IND)
5-7 7-5 7-10

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

10th Kenya International Junior Championships, Nairobi, Kenya, G5, šljaka
Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo DRAGOLJIĆ, Luka (SRB) slobodan
2. kolo DRAGOLJIĆ, Luka (SRB) USAI, Piercarlo (USA, 9) 6-2 6-4
3. kolo DRAGOLJIĆ, Luka (SRB) WOOD, Enrico (ITA) 2-6 0-6
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo GEMOVIĆ, Elena (SRB, 4) slobodna
2. kolo GEMOVIĆ, Elena (SRB, 4) KITAMBALA, Hoziane (BDI) 6-0 6-1
1/4 finale GEMOVIĆ, Elena (SRB, 4) RICCI, Beatrice (ITA) 6-3 6-4
1/2 finale GEMOVIĆ, Elena (SRB, 4) AVOMO ELLA, Celestine (GAB, 1) 5-7 4-6
Dubl
1/4 finale GEMOVIĆ, Elena (SRB)/
BILLON, Zoe (FRA)(4)
ANDRIAMADISON, Finaritra (MAD)/
HUTCHINSON, Scarlett (GBR)
3-6 6-4 7-10
Biotehnos Cup, Chisinau, Moldova, G2, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB) SHCHERBININA, Alina (RUS, WC) 6-7(3) 6-3 6-4
2. kolo MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB) RADUCANU, Emma (GBR, 5) 6-2 0-6 4-6
Dubl
1/4 finale MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB)/
CORNEANU, Oana S. (ROU)
ROGOZINSKA DZIK, Stefania (POL)/
YASAR, Melis (SWE)(3)
7-6(5) 7-5
1/2 finale MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB)/
CORNEANU, Oana S. (ROU)
OLYANOVSKAYA, Nina (RUS)/
OLYANOVSKAYA, Valeriya (RUS)
5-7 5-7

Ove nedelje nema naših predstavnika