Turniri od 04.05 – 10.05.

Mutua Madrid Open, Madrid, Spain, ATP1000, 4.185.405, šljaka
Satnica
Kvalifikacije (2-3.05.)
1/2. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, WC) POSPISIL, Vasek (CAN, 3) 6-2 6-4
2/2. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, WC) KOKKINAKIS, Thanasi (AUS, 12) 3-6 6-4 6-7(4)
Glavni žreb (3-10.05.) Finala/rekordi
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB) MONFILS, Gael (FRA, 13) 2-6 0-6
Dubl (3-10.05.)
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MATKOWSKI, Marcin (POL) (5)
slobodni
TROICKI, Viktor (SRB)/
ČILIĆ, Marin (CRO)
GIRALDO, Santiago (COL)/
LIPSKY, Scott (USA)
6-4 6-2
2. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MATKOWSKI, Marcin (POL) (5)
DIMITROV, Grigor (BUL)/
MELZER, Jurgen (AUT)
6-3 7-6(7)
TROICKI, Viktor (SRB)/
ČILIĆ, Marin (CRO)
ROJER, Jean-Julien (NED)/
TECAU, Horia (ROU) (4)
6-4 2-6 10-7
1/4 finale ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MATKOWSKI, Marcin (POL) (5)
TROICKI, Viktor (SRB)/
ČILIĆ, Marin (CRO)
6-4 6-7(4) 13-11
1/2 finale ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MATKOWSKI, Marcin (POL) (5)
LOPEZ, Feliciano (ESP)/
MIRNYI, Max (BLR) (WC)
6-3 6-7(5) 10-7
FINALE ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MATKOWSKI, Marcin (POL) (5)
BOPANNA, Rohan (IND)/
MERGEA, Florin (ROU)
2-6 7-6(5) 9-11

Mutua Madrid Open, Madrid, Spain, Premier, €4.185.405, šljaka
Satnica
Kvalifikacije (1-2.05.)
1/2. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB, 6) SORRIBES TORMO, Sara (ESP, WC) 7-5 7-6(4)
2/2. kolo JOVANOVSKI, Bojana (SRB, 6) DUQUE-MARINO, Mariana (COL) 3-6 3-6
Glavni žreb (2-9.05.)
1. kolo IVANOVIĆ, Ana (SRB, 7) DULGHERU, Alexandra (ROU, WC) 2-6 7-6(1) 4-0, ret.
2. kolo IVANOVIĆ, Ana (SRB, 7) SVITOLINA, Elina (UKR) 6-3 6-4
3. kolo IVANOVIĆ, Ana (SRB, 7) SUAREZ NAVARRO, Carla (ESP, 10) 5-7 6-1 4-6

Aix en Provence, France, 64.000+H, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB, 5) MARTI, Yann (SUI, Q) 3-6 3-6
Karshi, Uzbekistan, $50.000+H, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) FAYZIEV, Sanjar (UZB, WC) 6-4 6-2
KRSTIN, Peđa (SRB) BHAMBRI, Yuki (IND, 8) 6-4 4-6 3-6
2. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) GABASHVILI, Teymuraz (RUS, 1) 4-6 3-6
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
ŠETKIĆ, Aldin (BIH)
KLEIN, Brydan (GBR)/
ROELOFSE, Ruan (RSA)
6-7(4) 1-6

BLUESUN CRO CIRCUIT, Bol, Croatia, $10.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo ČONKIĆ, Petar (SRB) BRKIĆ, Tomislav (BIH, 1) 3-6 4-6
ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) KHUNARIKOV, Ruslan (RUS, WC) 6-2 6-1
2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) SOLOVIEV, Nikolai (RUS, Q) 4-6 6-0 6-3
1/4 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) INZERILLO, Jerome (FRA, 8) 6-2 6-3
1/2 finale ZEKIĆ, Miljan (SRB, 4) ŠAFRANEK, Vaclav (CZE, 7) 4-6 6-0 1-6
Soho Square F17 Men’s Future, Sharm El Sheikh, Egypt, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 1) TUTU, Marshall (GBR) 6-3 6-2
2. kolo TEPAVAC, Marko (SRB, 1) HOSSAM, Karim (EGY) 6-2 6-1
1/4 finale TEPAVAC, Marko (SRB, 1) EVANS, Daniel (GBR, 8) 1-6 6-3 3-6

Open GDF SUEZ de Cagnes-sur-Mer Alpes-Maritimes, Cagnes-sur-Mer, France, $100.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo ERIĆ, Doroteja (SRB) MUHAMMAD, Asia (USA, 5) 6-3 2-6 6-4
2/3. kolo ERIĆ, Doroteja (SRB) KORPATSCH, Tamara (GER) 1-6 4-6
Empire Slovak Open 2015, Trnava, Slovakia, $100.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, 2) VORAČOVA, Renata (CZE) 7-5 6-0
2. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, 2) VANKOVA, Katerina (CZE) 7-6(6) 6-0
1/4 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, 2) ALLERTOVA, Denisa (CZE) 3-6 1-6
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
MARTIĆ, Petra (CRO) (4)
DZALAMIDZE, Natela (RUS)/
PIRAZHENKA, Sviatlana (BLR)
7-6(2) 4-6 10-4
1/4 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
MARTIĆ, Petra (CRO) (4)
GALFI, Dalma (HUN)/ (WC)
KASATKINA, Darya (RUS)
4-6 6-3 10-1
1/2 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
MARTIĆ, Petra (CRO) (4)
MIHALIKOVA, Tereza (SVK)/(WC)
SCHMIEDLOVA, Kristina (SVK)
6-2 7-6(2)
FINALE KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
MARTIĆ, Petra (CRO) (4)
BEYGELZIMER, Yuliya (UKR)/(3)
GASPARYAN, Margarita (RUS)
3-6 2-6
Nana Trophy (4th edition), Tunis, Tunisia, $50.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo KAČAR, Marina (SRB) BEN ABDALLAH, Yasmine (TUN) 6-0 6-0
2/3. kolo KAČAR, Marina (SRB) KONIG, Pia (AUT, 5) 2-6 6-4 6-7(3)
Internacional de Tenis Femenil ITSON 2015, Obregon, Mexico, $15.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo LUKIĆ, Vojislava (SRB, 4) IVANOVA, Dasha (USA) 7-6(6) 6-3
2. kolo LUKIĆ, Vojislava (SRB, 4) GUZMAN, Adriana (MEX) 6-3 6-3
1/4 finale LUKIĆ, Vojislava (SRB, 4) NEFFA DE LOS RIOS, Ana Paula (PAR, 8) 6-2 6-2
1/2 finale LUKIĆ, Vojislava (SRB, 4) ALBANESE, Lauren (USA, 6) 5-7 6-2 6-3
FINALE LUKIĆ, Vojislava (SRB, 4) ZACARIAS, Marcela (MEX, 1) 4-6 7-5 1-2, ret.
BLUESUN CRO CIRCUIT, Bol, Croatia, $10.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB) SMIRNOVA, Anastasia (BEL, WC) 6-0 6-0
MARJANOVIĆ, Nina (SRB, WC) PASHKOVA, Eugeniya (RUS, 8) 1-6 1-6
SPREMO, Milana (SRB) MAGGEN, India (BEL) 6-2 6-1
2. kolo RADANOVIĆ, Dejana (SRB) HOBGARSKI, Katharina (GER) 3-6 5-7
SPREMO, Milana (SRB) GJORCHESKA, Lina (MKD, 2) 2-6 4-6
Dubl
1. kolo SPREMO, Milana (SRB)/
BAŠIĆ, Martina (CRO)
PANTUČKOVA, Gabriela (CZE)/
PANTUČKOVA, Magdalena (CZE)
3-6 6-4 10-3
MARJANOVIĆ, Nina (SRB)/
HOBGARSKI, Katharina (GER) (WC)
ČUK, Pia (SLO)/ (WC)
ZIDANŠEK, Tamara (SLO)
7-6(5) 1-6 5-10
1/4 finale SPREMO, Milana (SRB)/
BAŠIĆ, Martina (CRO)
PASHKOVA, Eugeniya (RUS)/
SHAKOVETS, Christina (GER)(1)
2-6 6-7(5)
Jolie Ville Golf Tournament F17, Sharm El Sheikh, Egypt, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo LUKIĆ, Jelena (SRB) BURILLO ESCORIHUELA, Irene (ESP) 1-6 7-6(2) 6-2
2. kolo LUKIĆ, Jelena (SRB) TATACHAR VENUGOPAL, Dhruthi (IND, 6) 3-6 3-6
MIEDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI – PUSZCZYKOWO CUP 2015, Puszczikowo, Poland, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Glavni žreb
1. kolo BONIĆ, Barbara (SRB, 4) ALVES, Maria-Fernanda (BRA) 0-6 5-7
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB) VISMANE, Daniela (LAT, Q) 6-2 0-6 1-6
Dubl
1/4 finale
BONIĆ, Barbara (SRB)/ (4)
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)
BROZDA, Olga (POL)/
MACIEJEWSKA, Zuzanna (POL)
6-4 6-7(4) 10-7
1/2 finale BONIĆ, Barbara (SRB)/ (4)
MARINKOVIĆ, Bojana (SRB)
ALVES, Maria-Fernanda (BRA)/
ZLOCHOVA, Zuzana (SVK) (1)
1-6 1-6
TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya, Turkey, $10.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo POPIVODA, Mila (SRB) BELOVA, Natalia (RUS) 3-6 6-2 6-2
2/2. kolo POPIVODA, Mila (SRB) VESELOVA, Anastasia (RUS) 3-6 6-0 6-2
Glavni žreb
1. kolo POPIVODA, Mila (SRB, Q) SAIDOVA, Shakhlo (RUS, 6) 6-3 2-6 7-6(5)
2. kolo POPIVODA, Mila (SRB, Q) GHITESCU, Andreea (ROU) 3-6 4-6

Delray Beach ITF, Delray Beach, FL, USA, G4, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo DRAŽIĆ, Katarina (SRB, 9)
MCLAY, Cassie (USA) 4-6 3-6
23rd International Junior Tournament Citta’ Di Prato, Prato, Italy, G2, šljaka
Livestream Satnica
JUNIORI
Glavni žreb
1. kolo BUTULIJA, Boris (SRB) BERTUCCIOLI, Federico (ITA) 5-7 6-1 5-7
Dubl
1. kolo BUTULIJA, Boris (SRB)/
GOJO, Borna (CRO)
BERRETTINI, Jacopo (ITA)/
WEIS, Alexander (ITA)
3-6 3-6

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

ZENICA OPEN 2015, Zenica, Bosnia and Herzegovina, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
2/2.k.: Đorđe Janaćković (11)
Glavni žreb
1. kolo: Đorđe Janaćković (LL), Luka Stojanović (WC), Miroslav Cvjetan (WC), Mihailo Nedić (Q), David Obradović (WC); 2. kolo: Kosta Petrov (8)
1/4 finale MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 1) DURDEVIĆ, Luka (BIH, 7) 6-1 6-3
RADAN, Đorđe (SRB, Q) GRUBIŠIĆ, Andrej (BIH) 1-6 2-6
1/2 finale MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 1) ŠOŠKIĆ, Luka (CRO, Q) 6-1 6-4
FINALE MILADINOVIĆ, Marko (SRB, 1) GRUBIŠIĆ, Andrej (BIH) 6-1 6-1
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Jelena Dimitrijević (WC), Jovana Gvozdenović, Emilija Kojčić; 2. kolo: Sara Gvozdenović (6)
1/4 finale ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) ANDRIEIEVA, Oleksandra (UKR, 1) 4-6 1-6
MALEŠEVIĆ, Tamara (SRB, 5) TOMIĆ, Laura (BIH, 4) 2-6 3-6
VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 3) BOJIĆ, Milica (BIH, 8) 3-6 1-6
Dubl
1/2 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
RADIŠIĆ, Dragana (BIH) (1)
IZIĆ, Armina (BIH)/
TOPALOVIĆ, Aleksandra (GBR)
7-5 6-0
GVOZDENOVIĆ, Jovana (SRB)/
GVOZDENOVIĆ, Sara (SRB)(3)
ANDRIEIEVA, Oleksandra (UKR)/
GRACHOVA, Alisa (UKR)
3-6 6-4 3-10
FINALE VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
RADIŠIĆ, Dragana (BIH) (1)
ANDRIEIEVA, Oleksandra (UKR)/
GRACHOVA, Alisa (UKR)
6-2 6-1
XIII TORNEIG JOAN MIR “IN MEMORIAM”, Torelló, Spain, U16, C1, tvrda podloga
Satnica
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Nevena Soković (2)
Dubl
1/2 finale SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
BENTES DE OLIVEIRA PINTO, Rita (POR) (2)
KOSTYUK, Marta (UKR)/
SNIGUR, Daria (UKR) (3)
3-6 6-3 11-9
FINALE SOKOVIĆ, Nevena (SRB)/
BENTES DE OLIVEIRA PINTO, Rita (POR) (2)
ARIAS MANJON, Paula (ESP)/
MAYOROVA BAKHTINA, Cristina (ESP)
7-6(3) 2-6 9-11
Bohemia Cafex Cup, Rakovnik, Czech Republic, U14, C1, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Milan Radojković
1/4 finale POPOVIĆ, Mihailo (SRB,7) MADŽAR, Stipan (CRO) 7-6(5) 6-2
1/2 finale POPOVIĆ, Mihailo (SRB,7) SKATOV, Timofey (RUS, 1) 2-6 2-6
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Jovana Tričković (WC); 3. kolo: Anđela Skrobonja (15)
Cungu & Co Open 2015, Ulcinj, Montenegro, U14, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
2/2.kolo: Jovan Poznan
Glavni žreb
1. kolo: Dušan Trunić (WC), Dragutin Mitrić (WC)
2. kolo: Andrija Jevtić, Mihailo Radosavljević, Relja Eskić, Aleksa Marđonović, Maksim Nikolić, Luka Stefanović; 3. kolo: Nikola Jevtić (16), Luka Malobabić (13)
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Tara Gančev (Q), Anđela Vukčević, Iva Poleksić (WC), Tamara Eraković; 3. kolo: Teodora Vujičić (12)
Dubl
1/2 finale VUJIČIĆ, Teodora (SRB)/
ZALUKAR, Sara (CRO) (5)
LYTNEVA, Anna (RUS)/ (2)
MIKHAILOVA, Anna (RUS)
1-2, ret.
FINALE VUJIČIĆ, Teodora (SRB)/
ZALUKAR, Sara (CRO) (5)
BASZAK, Weronika (POL)/(3)
LIKHACHEVA, Sofiia (RUS)
2-6 7-5 10-7
CROATIA CUP, Cakovec, Croatia, U12, C3, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 12 GODINA
Kvalifikacije
1/1.k.: Hristina Ljuba
Glavni žreb
1. kolo: Manuela Žikić (Q); 2. kolo: Laura Dukić (Q)