Turniri od 02.05 – 08.05.

MUTUA MADRID OPEN, Madrid, Spain, Masters, ATP1000, $4.771.360, šljaka
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2 kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 7) MUNAR, Jaume (ESP, WC) 7-5 6-2
2/2 kolo LAJOVIĆ, Dušan (SRB, 7) GIRALDO, Santiago (COL) 4-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 1) slobodan
TROICKI, Viktor (SRB) KUZNETSOV, Andrey (RUS) 4-6 4-6
2. kolo ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 1) ČORIĆ, Borna (CRO) 6-2 6-4
3. kolo ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 1) BAUTISTA AGUT, Roberto (ESP, 15) 6-2 6-1
1/4 finale ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 1) RAONIĆ, Miloš (CAN, 11) 6-3 6-4
1/2 finale ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 1) NISHIKORI, Kei (JPN, 6) 6-4 7-6(4)
FINALE ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 1) MURRAY, Andy (GBR, 2) 6-2 3-6 6-3
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
PEYA, Aleksander (AUT)(7)
slobodni
TROICKI, Viktor (SRB)/
FOGNINI, Fabio (ITA)
KUBOT, Lukasz (POL)/
MATKOWSKI, Marcin (POL)
1-6 7-5 9-11
2. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
PEYA, Aleksander (AUT)(7)
BHUPATHI, Mahesh (IND)/
MARTIN, Fabrice (FRA)(WC)
6-3 4-6 10-6
1/4 finale ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
PEYA, Aleksander (AUT)(7)
ROJER, Jean-Julien (NED)/
TECAU, Horia (ROU)(3)
6-7(5) 6-7(2)

Mutua Madrid Open, Madrid, Spain, Premier, $4.771.360, šljaka
WTA Satnica WTA forum
Glavni žreb
1. kolo JANKOVIĆ, Jelena (SRB) CIRSTEA, Sorana (ROU, WC) 4-6 3-6
IVANOVIĆ, Ana (SRB) SINIAKOVA, Katerina (CZE, Q) 6-3 3-6 6-4
2. kolo IVANOVIĆ, Ana (SRB) CHIRICO, Louisa (USA, Q) 7-5 1-6 3-6

Karshi, Uzbekistan, $50.000+H, tvrda podloga
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) TSOY, Pavel (UZB, WC) 6-1 6-3
TEPAVAC, Marko (SRB) YANG, Tsung-Hua (TPE) 6-3 6-1
2. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) SELA, Dudi (ISR, 1) 1-6 2-6
TEPAVAC, Marko (SRB) BEGA, Alessandro (ITA) 7-5 6-4
1/4 finale TEPAVAC, Marko (SRB) KHACHANOV, Karen (RUS, 2) 7-6(5) 6-4
1/2 finale TEPAVAC, Marko (SRB) IVASHKA, Ilya (BLR) 6-4 3-6 7-5
FINALE TEPAVAC, Marko (SRB) SELA, Dudi (ISR, 1) 2-6 6-3 7-6(4)
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
TEPAVAC, Marko (SRB)
METREVELI, Aleksandre (GEO)/
POPKO, Dmitry (KAZ)
6-3 2-6 8-10
Circolo Tennis Garden Roma, Rome, Italy, €42.500+H, šljaka
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB, 5) UNGUR, Adrian (ROU) 3-6 6-0 6-3
2. kolo KRAJINOVIĆ, Filip (SRB, 5) NAGAL, Sumit (IND, Q) 5-7 6-3 6-2
1/4 finale KRAJINOVIĆ, Filip (SRB, 5) PELLEGRINO, Andrea (ITA, WC) 6-3 2-6 6-4
1/2 finale KRAJINOVIĆ, Filip (SRB, 5) VESELY, Jiri (CZE, 1) 6-3 6-4
FINALE KRAJINOVIĆ, Filip (SRB, 5) EDMUND, Kyle (GBR, 2) 6-7(2) 0-6

DAYAK TENNIS CHAMPIONSHIP, Abuja, Nigeria, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB, 1) slobodan
2/2. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB, 1) MYBURGH, Johannes (RSA) 6-2 6-1
Glavni žreb
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB, Q) VORSTER, Tucker (RSA, 3) 5-7 6-2 6-3
2. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB, Q) SOOD, Chandril (IND) 6-1 6-3
1/4 finale VUČIĆ, Ilija (SRB, Q) PEL, David (NED, Q) 6-3 5-7 7-5
1/2 finale VUČIĆ, Ilija (SRB, Q) SAFWAT, Mohamed (EGY, 2) 7-5 4-6 6-4
FINALE VUČIĆ, Ilija (SRB, Q) VAN DER DUIM, Antal (NED, 4) 4-6 2-6
Dubl
1. kolo VUČIĆ, Ilija (SRB)/(2)
MAAMOUN, Karim Mohamed (EGY)
ILOPUTA, Ikechukwu (NGR)/
MOHAMMED, Mohammed (NGR)(WC)
6-4 6-3
1/4 finale VUČIĆ, Ilija (SRB)/(2)
MAAMOUN, Karim Mohamed (EGY)
FYNN, Mark (ZIM)/
TAWEEL, Issam Haitham (EGY)
6-3 6-2
1/2 finale VUČIĆ, Ilija (SRB)/(2)
MAAMOUN, Karim Mohamed (EGY)
PEL, David (NED)/(3)
VAN DER DUIM, Antal (NED)
4-6 2-6
CROCIRCUIT power by LUKAS SPORT, Bol, Croatia, $10.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo BJELICA, Ivan (SRB, 8) JASIKA, Omar (AUS, Q) 4-6 2-6
Dubl
1. kolo BJELICA, Ivan (SRB)/(2)
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
CONSTANTINOVICI, Robert (NED)/
WILLEKES MACSONALD, Robert (NED)
6-2 6-0
1/4 finale BJELICA, Ivan (SRB)/(2)
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
FANCUTT, Thomas (AUS)/
NOLAN, Daniel (AUS)
6-4 4-6 10-5
1/2 finale BJELICA, Ivan (SRB)/(2)
DRAGANJA, Tomislav (CRO)
GRIEKSPOOR, Tallon (NED)/
SIMON, Tobias (GER)(4)
0-6 5-7
Naturtex Open, Szeged, Hungary, $10.000, šljaka

Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo DRINIĆ, Milan (SRB, 11) slobodan
RADENKOVIĆ, Miloš (SRB) ROGOVEANU, Sergiu (ROU) 6-4 1-6 2-6
DASKALOVIĆ, Aleksa (SRB) TORONYI, Erik (HUN) 5-7 7-6(5) 0-5, predaja
2/3. kolo DRINIĆ, Milan (SRB, 11) KHRUSTALEV, Nazar (RUS) 6-0 6-2
3/3. kolo DRINIĆ, Milan (SRB, 11) MICK, Peter (SVK) 6-2 3-0, predaja
Glavni žreb
1. kolo JANDRIĆ, Darko (SRB) EJUPOVIĆ, Elmar (GER) 2-6 1-6
ILIĆ, Luka (SRB, 7) KATIĆ, Dejan (SRB) 6-4 7-5
DRINIĆ, Milan (SRB, Q) KOTORMAN, Akos (HUN, WC) 3-6 6-2 7-5
2. kolo DRINIĆ, Milan (SRB, Q) KOPRIVA, Vit (CZE) 3-6 3-6
ILIĆ, Luka (SRB, 7) VALKUSZ, Mate (HUN, WC) 0-6 1-6
Dubl
1. kolo ILIĆ, Luka (SRB)/
JANDRIĆ, Darko (SRB)
slobodni
KATIĆ, Dejan (SRB)/
ROGANOVIĆ, Stefan (SRB)
BALLA, Peter (HUN)/
KISANTAL, Dominik (HUN)
6-4 2-6 8-10
1/4 finale ILIĆ, Luka (SRB)/
JANDRIĆ, Darko (SRB)
FILIPENKO, Viktor (HUN)/
PETRENKO, Anatoliy (UKR)
6-3 6-2
1/2 finale ILIĆ, Luka (SRB)/
JANDRIĆ, Darko (SRB)
CORNEA, Vicotr Vlad (ROU)/
KOLAR, Zdenek (CZE)(2)
4-6 5-7
FUTURES CT LLEIDA, Lleida, Spain, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/4. kolo STOJADINOVIĆ, Nikola (SRB) ALVAREZ, Adria (ESP) 0-6 0-6
Glavni žreb
1. kolo MILOVIĆ, Željko (SRB) CORREIA PASSOS DO CARMO, Jordan (BRA, Q) 6-2 6-0
2. kolo MILOVIĆ, Željko (SRB) RAMANATHAN, Ramkumar (IND, 1) 0-6 1-6
TAMPA USTA MEN’S PRO CIRCUIT FUTURES, Tampa, FL, USA, $10.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo KECMANOVIC, Miomir (SRB) ESCOBAR, Gonzalo (ECU, 6) 6-4 6-0
2. kolo KECMANOVIC, Miomir (SRB) PASHA, Nathan (USA) 6-3 6-3
1/4 finale KECMANOVIC, Miomir (SRB) BESTER, Philip (CAN, 3) 5-7 3-6
Dubl
1. kolo KECMANOVIC, Miomir (SRB)/
LUETJEN, Jonas (GER)
PERVUN, Kirill (RUS)/
VALENTI, John (USA)
6-0 6-0
1/4 finale KECMANOVIC, Miomir (SRB)/
LUETJEN, Jonas (GER)
BARROSO CAMPOS, Alberto (ESP)/
THEILER, Alex (CHI)
6-1 6-3
1/2 finale KECMANOVIC, Miomir (SRB)/
LUETJEN, Jonas (GER)
JENKINS, Jarmere (USA)/
PASHA, Nathan (USA)
 5-7 6-1 10-8
FINALE KECMANOVIC, Miomir (SRB)/
LUETJEN, Jonas (GER)
ESCOBAR, Gonzalo (ECU)/
QUIROZ, Roberto (ECU)(3)
4-6 6-7(4)

$100,000 Anning, China, $100.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) ZHANG, Shuai (CHN, 1, WC) 6-4 6-4
2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) MOORE, Jessica (AUS) 6-7(2) 6-7(3)
Dubl
1. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
NAYDENOVA, Aleksandrina (BUL)
WANG, Yan (CHN)/
XUN, Fang Ying (CHN)
6-0 6-3
1/4 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
NAYDENOVA, Aleksandrina (BUL)
HAN, Xinyun (CHN)/
MOORE, Jessica (AUS)(3)
7-6(8) 4-6 10-6
1/2 finale STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
NAYDENOVA, Aleksandrina (BUL)
WONGTEANCHAI, Varatchaya (THA)/
YANG, Zhaoxuan (CHN)(2)
4-6 7-5 10-12
ENGIE OPEN DE CAGNES-SUR-MER ALPES MARITIMES, Cagner Sur Mer, France, $100.000, šljaka
Satnica
Glavni žreb
1. kolo JOROVIĆ, Ivana (SRB) PARMENTIER, Pauline (FRA, 3) 1-6 2-6
KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) SAEZ KARRA, Olga (ESP, Q) 3-6 6-2 6-2
2. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) LINETTE, Magda (POL, 4) 3-6 4-6
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KNOLL, Xenia (SUI)(3)
CAVALLE-REIMERS, Yvonne (ESP)/
SAEZ LARRA, Olga (ESP)
W/O
1/4 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KNOLL, Xenia (SUI)(3)
HESSE, Amandine (FRA)/
MINELLA, Mandy (LUX)
6-3 6-2
1/2 finale KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KNOLL, Xenia (SUI)(3)
BUA, Tatiana (ARG)/
KLEMENSCHITS, Sandra (AUT)
6-1 6-0
FINALE KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KNOLL, Xenia (SUI)(3)
MITU, Andreea (ROU)/
SCHUURS, Demi (NED)(4)
4-6 5-7
CROCIRCUIT power by LUKAS SPORT, Bol, Croatia, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MIJATOVIC, Mia (SRB) slobodna
STEVANOVIC, Anamarija (SRB) GRACHOVA, Alisa (UKR) 6-1 6-3
SAMARDZIC, Lidija (SRB) SLAVICA, Lana (CRO) 1-6 2-6
OSTOJIC, Kristina (SRB) JEZIDZIC, Tea (CRO) 6-0 6-4
2/3. kolo MIJATOVIC, Mia (SRB) MCINTYRE, Danielle (AUS) 6-4 6-4
STEVANOVIC, Anamarija (SRB) PREBERŠAK, Polona (SLO, 2) 3-6 1-6
OSTOJIC, Kristina (SRB) CZARNIK, Paulina (POL, 4) 3-6 1-6
3/3. kolo MIJATOVIC, Mia (SRB) MAŠIĆ, Laura (CRO) 3-6 2-6
Glavni žreb
1. kolo NOVČIĆ, Anđela (SRB, WC) FEDORYSHYN, Anastasiya (UKR) 6-7(9) 2-6
Dubl
1. kolo NOVČIĆ, Anđela (SRB)/(WC)
HOMUTOVA, Anastasija (LAT)
CORREA, Mariana (ECU)/
POPOVIĆ, Ivana (AUS)(WC)
6-3 6-3
1/4 finale NOVČIĆ, Anđela (SRB)/(WC)
HOMUTOVA, Anastasija (LAT)
IVANOVA, Dasha (USA)/
KREJSOVA, Petra (CZE)(1)
0-6 4-6
II.Gyor Open, Gyor, Hungary, $10.000, šljaka
Satnica
Kvalifikacije
1/2. kolo MILETIĆ, Kristina (SRB, 5) slobodna
2/2. kolo MILETIĆ, Kristina (SRB, 5) SZABO, Klaudia (HUN) 6-3 6-2
Glavni žreb
1. kolo DOLONC, Vesna (SRB) NAGY, Adrienn (HUN, WC) 6-2 7-5
RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) POTOČNIK, Nina (SLO) 6-0 6-3
MILETIĆ, Kristina (SRB, Q) KOLB, Nadiya (UKR, Q) 2-6 2-6
2. kolo DOLONC, Vesna (SRB) KILNAROVA, Monika (CZE, Q) 6-0 7-5
RADANOVIĆ, Dejana (SRB, 5) HORACKOVA, Gabriela (CZE, Q) 3-6 6-7(5)
1/4 finale DOLONC, Vesna (SRB) STOLMAR, Rebeka (HUN) 6-2 7-5
1/2 finale DOLONC, Vesna (SRB) BEKEFI, Bianka (HUN, SE) 6-4 6-3
FINALE DOLONC, Vesna (SRB) SHOSHYNA, Anastasiya (UKR) 6-3 7-5

Mediterranee Avenir, Casablanca, Morocco, G1, šljaka
Satnica
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/2 kolo ŠARIĆ , Mila (SRB) CHEMODANOVA, Daria (RUS) 6-3 5-7 6-1
2/2 kolo ŠARIĆ , Mila (SRB) PAVLICIC, Tea (ESP, 5) 1-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 13) slobodna
2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 13) ZUGER, Sina (SUI) 3-6 1-6 
Dubl
1. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
AVOMO ELLA, Celestine (GAB)(5)
slobodne
2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
AVOMO ELLA, Celestine (GAB)(5)
JOHN-BAPTISTE, Lauryn (GBR)/
SCHWARTE, Emelie Luisa (GER)
3-6 6-2 7-10
Panaceo ITF Junior Cup 2016, Villach, Austria, G2, šljaka
Livescore Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo VUKOVIĆ, Jovana (SRB) BOŠKOVIĆ, Lea (CRO, 3) 3-6 3-6
Dubl
1. kolo VUKOVIĆ, Jovana (SRB)/
PLAMBECK, Melissa (USA)
KLANEČEK, Saša (SLO)/
NOVAK, Kristina (SLO)
6-3 6-3
1/4 finale VUKOVIĆ, Jovana (SRB)/
PLAMBECK, Melissa (USA)
HAJKOVA, Klara (CZE)/
PROCHAZKOVA, Tereza (CZE)(3)
6-4 6-3
1/2 finale VUKOVIĆ, Jovana (SRB)/
PLAMBECK, Melissa (USA)
JONES, Francesca (GBR)/
KUBICZ, Katarzyna (POL)
1-6 6-3 6-10

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

ZENICA OPEN 2016, Zenica, Bosnia and Herzegovina, U16, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 16 GODINA
Kvalifikacije
2/2. kolo: Andrija Jevtić (2, WC), Kačapor Denijal (9)
Glavni žreb
1. kolo: Relja Eskic, Uroš Todorović (Q), Luka Janković (Q)
2. kolo: Luka Malobabic, Nikola Kijac (7, WC)
1/4 finale JEVTIĆ, Nikola (SRB, 8, Q)
MATIĆ, Mile (CRO, 2) 1-6 5-7
PETROV, Kosta (SRB, 6) KOVAČ, Adam (SRB, WC) 6-3 6-0
1/2 finale PETROV, Kosta (SRB, 6) MATIĆ, Mile (CRO, 2) 0-6 4-6
Dubl
1/2 finale KIJAC, Nikola (SRB)/
KOVAČ, Adam (SRB)
KUSESKI, Mihail (MKD)/
MATIĆ, Mile (CRO)(1)
1-6 3-6
JEVTIĆ, Andrija (SRB)/
JEVTIĆ, Nikola (SRB)(2)
KOVAČEVIĆ, Marko (SLO)/
TOMAC, Maj (SLO)
6-4 3-6 2-10
DEVOJČICE DO 16 GODINA
Glavni žreb
2. kolo: Natalija Đukić
Bohemia Cafex Cup, Rakovnik, Czech Republic, U14, C1, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
1/4 finale JOVIĆ, Viktor (SRB, 5) DEVALD, Borna (CRO, 3) 6-2 7-6(3)
1/2 finale JOVIĆ, Viktor (SRB, 5) PAPOE, Radu Mihai (ROU) 6-7(3) 2-6
14° TORNEO GIOVANILE DI TENNIS UNDER 14 – 12° “MEMORIAL G. CASSANI”, Pavia, Italy, U14, C2, šljaka
Satnica
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Glavni žreb
1. kolo: Andrea Mrvić
Cungu & Co Open 2016, Ulcinj, Montenegro, U14, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Jovan Delić (Q)
2. kolo: Dusan Trunic,  Luka Kurtović (Q), Lazar Danić (WC), Uroš Delić (Q), Ognjen Pavlović (WC)
3. kolo: Marko Jovanovic (8)
1/4 finale POPOVIĆ, Stefan  (SRB, 3) PULJIĆ, Leo (BIH, 12) 6-4 6-1
MARĐONOVIĆ, Aleksa (SRB) KASNIKOWSKI, Maks (POL, 1) 1-6 6-2 6-4
1/2 finale MARĐONOVIĆ, Aleksa (SRB) TOMANOVIĆ, Budimir (MGO, 4) 4-6 1-6
POPOVIĆ, Stefan  (SRB, 3) SOGHOYAN, Artur (ARM, 2) 1-6 5-7
Dubl
1/2 finale MARĐONOVIĆ, Aleksa (SRB)/
POPOVIĆ, Stefan  (SRB)(6)
ERCEG, Lovre (CRO)/(5)
RAIČEVIĆ, Danilo (MGO)
4-6 6-4 4-10
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
1. kolo: Nevena Kolarević (Q), Iva Poleksic (5), Senka Deletić, Kristina Stamenković (WC)
2. kolo: Tara Gančev (WC), Andjela Lopicic (6), Doroteja Petrović (Q)
1/4 finale VUKČEVIĆ, Anđela (SRB) PAUNOVIĆ, Sara (SUI) 1-6 1-6
Dubl
1/2 finale LOPIČIĆ, Anđela (SRB)/
LYTNEVA, Anna (RUS)(2)
CHE, Yuijao (CHN)/
LIU, Qianyu (CHN)
2-6 0-6
Croatia Cup, Čakovec, Croatia, U12, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Kvalifikacije
Glavni žreb
2. kolo: Romeo Hadžimehmedović (Q)

2.5.2016.

2015-2005 TITULE FINALA
Novak Đoković AO (GS), I.Wells, Miami (M), Doha (250)
Viktor Troicki Sydney (250) Sofia (250)
Peđa Krstin San Luis Potosi (CH75k) Puebla (CH100k)
Marko Tepavac Sharm El Sheikh-6, 7, 8, 12 (10k)
Miljan Zekić Hammamet-2, Anning (10k) Anning-2 (10k)
Danilo Petrović Rovinj (10k) Aktobe (25k)
Nikola Milojević Sharm El Sheikh-4 (10k) Sharm El Sheikh-3 (10k)
Laslo Đere Hammamet-6 (10k)
Miki Janković Shykment (25k); Heraklion-2 (10k)
Miomir Kecmanović Orange Park (10k)
Ivana Jorović Croissy-Beaubourg (50k)
Nina Stojanović New Delhi, Karshi (25k)
Vesna Dolonc Macon (10k)

 

G JUNIORI TITULE FINALA
15  Olga Danilović Haskovo (G2) Vinaros (G2)
16  Draginja Vuković Nairobi (G4) Nairobi-2 (G5)

 

G TE 16 TITULE FINALA
15  Mihailo Popović Chambon-sur-Lignon (C2)
15  Kristijan Juhas Dunakeszi (C3)
15  Mihaela Đaković Dunakeszi (C2)
15  Anđela Skrobonja Pančevo (C2)
16  Tamara Malešević Milovice (C2)
16  Andrijana Stoiljković Novi Sad (C2)

 

G TE 14 TITULE FINALA
13  Hamad Međedović Tirana (C3)
14  Goran Životić Beograd (C3)
13  Ana Vilček Vinkovci (C3)

 

G TE 12 TITULE FINALA
12  Luka Jovanović Beograd (C3)
12  Fatma Idrizović Ulcinj (C3)