Turniri od 02.01 – 08.01.

QATAR EXXONMOBIL OPEN, Doha, Qatar, ATP 250, $1.237.190, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 2) STRUFF, Jan-Lennard (GER) 7-6(1) 6-3
2. kolo ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 2) ZEBALLOS, Horacio (ARG) 6-3 6-4
1/4 finale ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 2) STEPANEK, Radek (CZE, Q) 6-3 6-3
1/2 finale ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 2) VERDASCO, Fernando (ESP) 4-6 7-6(7) 6-3
FINALE ĐOKOVIĆ, Novak (SRB, 2) MURRAY, Andy (GBR, 1) 6-3 5-7 6-4
Dubl
1. kolo ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MARRERO, David (ESP)
FYRSTENBERG, Mariusz (POL)/
MURRAY, Andy (GBR)
6-2 6-4
1/4 finale ZIMONJIĆ, Nenad (SRB)/
MARRERO, David (ESP)
MURRAY, Jamie (GBR)/
SOARES, Bruno (BRA)/(1)
5-7 6-4 4-10
BRISBANE INTERNATIONAL, Brisbane, Australia, ATP 250, €$437.380, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB) NISHIOKA, Yoshihito (JPN, Q) 6-4 7-5
2. kolo TROICKI, Viktor (SRB) WAWRINKA, Stan (SUI, 2) 6-7(5) 4-6
Dubl
1. kolo TROICKI, Viktor (SRB)/
ZVEREV, Mischa (GER)
GROTH, Sam (AUS)/(WC)
GUCCIONE, Chris (AUS)
1-6 6-3 8-10
AIRCEL CHENNAI OPEN, Chennai, India, ATP 250, €$447.480, tvrda podloga
ATP Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/2. kolo ZEKIĆ, Miljan (SRB) CHUNG, Hyeon (KOR, 1) 1-6 3-6
Glavni žreb
1. kolo LAJOVIĆ, Dušan  (SRB) DUTRA SILVA, Rogerio (BRA) 6-7(2) 6-4 6-7(3)

SHENZHEN OPEN, Shenzhen, China, WTA International, €$626.750, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) TIG, Patricia Maria (ROU, 3) 6-7(3) 6-3 6-4
2/2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) BOGDAN, Ana (ROU, 7) 6-7(5) 6-4 6-4
Glavni žreb
1. kolo JANKOVIĆ, Jelena (SRB) HALEP, Simona (ROU, 2) 1-6 6-3 3-6 
STOJANOVIĆ, Nina (SRB) BABOS, Timea (HUN, 5) 1-6 7-5 6-2
2. kolo STOJANOVIĆ, Nina (SRB) JABEUR, Ons (TUN, Q) 4-6 6-3 6-3
1/4 finale  STOJANOVIĆ, Nina (SRB) SINIAKOVA, Katerina (CZE) 3-6 4-6
Dubl
1. kolo JANKOVIĆ, Jelena (SRB)/
SINIAKOVA, Katerina (CZE)
BACSINSZKY, Timea (SUI)/
KONTA, Johanna (GBR)
7-6(7) 6-3
STOJANOVIĆ, Nina (SRB)/
Lin ZHU, Lin (CHN)
HLAVACKOVA, Andrea (CZE)/
PENG, Shuai (CHN)(2)
4-6 5-7
1/4 finale JANKOVIĆ, Jelena (SRB)/
SINIAKOVA, Katerina (CZE)
HLAVACKOVA, Andrea (CZE)/
PENG, Shuai (CHN)(2)
3-6 3-6
BRISBANE INTERNATIONAL, Brisbane, Australia, WTA Premier, €$890.100, tvrda podloga
WTA Satnica WTA forum
Kvalifikacije
1/3. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) DODIN, Oceane (FRA, 2) 7-5 7-5
2/3. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) CABRERA, Lizette (AUS) 6-4 7-5
3/3. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB) SCHIAVONE, Francesca (ITA, 7) 6-1 6-2 
Glavni žreb
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB, Q) BARTY, Ashleigh (AUS, WC) 2-6 2-6
Dubl
1. kolo KRUNIĆ, Aleksandra (SRB)/
KALASHNIKOVA, Oksana (GEO)
FALCONI, Irina (USA)/
ROGERS, Shelby (USA)
6-2 4-6 8-10

CHALLENGER BNP PARIBAS De Nouvelle, Noumea, New Caledonia, $75,000+H, tvrda podloga
Satnica ATP forum
Kvalifikacije
1/1.kolo KRSTIN, Peđa (SRB, 1) BRUCHARD, William (CAL, WC) 6-0 6-0
Glavni žreb
1. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, Q) BLASCO, Alexander (CAL, WC) 6-0 6-0
MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) GHEM, Andre (BRA) 6-3 6-3
2. kolo KRSTIN, Peđa (SRB, Q) DE SCHEPPER, Kenny (FRA, 5) 6-4 4-6 5-7
MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) HALYS, Quentin (FRA, 4) 6-2 4-6 7-6(5)
1/4 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) BOURGUE, Mathias (FRA, 8) 3-6 7-6(3) 7-5
1/2 finale MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) CARBALLES BAENA, Roberto (ESP, 2) 6-4 6-4
FINALE MILOJEVIĆ, Nikola (SRB) MANNARINO, Adrian (FRA, 1) 3-6 5-7
Dubl
1. kolo MILOJEVIĆ, Nikola (SRB)/
KRSTIN, Peđa (SRB)
CLEZAR, Guilherme (BRA)/
GHEM, Andre (BRA)(4)
6-7(3) 1-6
City of Onkaparinga Tennis Challenger, Happy Valley, Australia, $75.000, tvrda podloga
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo TEPAVAC, Marko (SRB) GOJOWCZYK, Peter (GER) 4-6 4-6
ĐERE, Laslo (SRB) DE LOORE, Joris (BEL) 2-6 3-6
Dubl
1. kolo TEPAVAC, Marko (SRB)/
ĐERE, Laslo (SRB)
KING, Darian (BAR)/
KUDLA, Denis (USA)
4-6 4-6
Wind Energy Holding Bangkok Open, Bangkok, Thailand, €$50,000+H, tvrda podloga
Satnica ATP forum
Glavni žreb
1. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, 5) ZOPP, Jurgen (EST, Q) 6-4 6-1
2. kolo TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, 5) STEBE, Cedrik-Marcel (GER, PR) 6-2 6-3
1/4 finale TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, 5) MERTENS, Yannick (BEL) 6-2 6-4
1/2 finale TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, 5) SUGITA, Yuichi (JPN, 1) 6-1 7-6(8)
FINALE TIPSAREVIĆ, Janko (SRB, 5) KAVČIČ, Blaž (SLO) 6-3 7-6(1)

USC LOS ANGELES PRO FUTURES, Los Angeles, CA, USA, $25.000, tvrda podloga
Satnica
Kvalifikacije
1/3. kolo MLADENOVIĆ, Rajko (SRB, 13) COZBINOV, Alexander (MDA) 3-6 4-6 
NIKOLIĆ, Miloš (SRB, 10) ANGUS, Jordan (GBR) 1-6 2-6 

Ove nedelje nema naših predstavnica

* Na juniorskim ITF turnirima pratimo rezultate GLAVNOG ŽREBA singla i od ČETVRTFINALA dubla

53rd Coffee Bowl, San José, Costa Rica, G1, tvrda podloga
Satnica
JUNIORKE
Glavni žreb
1. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 13) FORDHAM, Dakota (USA) 6-0 6-0
2. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 13) RIVERA CORADO, María (GUA) 6-1 7-6(0)
3. kolo VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 13) DOUGLAS, Ellie (USA, 1) 7-5 6-3
1/4 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB, 13) BLACK, Hurricane Tyra (USA, 6) 1-6 3-6
Dubl
1/4 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
ISAEVA, Anhzelika (RUS, 6)
BLACK, Hurricane Tyra (USA)/
RADOVCIC, Lulu (SUI, 3)
6-4 5-7 10-8
1/2 finale VUKOVIĆ, Draginja (SRB)/
ISAEVA, Anhzelika (RUS, 6)
DOUGLAS, Ellie (USA)/
MOSSMER, Nicole (USA, 2)
6-2 6-7(4) 9-11
Belgrade Open 2017, Beograd, Srbija, G4, šljaka
Satnica
JUNIORI
Kvalifikacije
1/3. kolo: Nemanja SUBANOVIĆ (WC), Stefan SUVAJAC, Luka TODOROVIĆ (WC), Luka MARKOVIĆ, Veljko BLAGOJEVIĆ, Stefan ŽIVKOVIĆ, Viktor STOJANOVIĆ, Lazar LEŠEVIĆ;
2/3. kolo: Mihajlo DROBNJAKOVIĆ, Luka JANKOVIĆ, Andrej KALENIĆ, Miroslav CVJETAN;
3/3. kolo: Goran ŽIVOTIĆ (WC), Stefan LATINOVIĆ (8), Marko PAVLOVIĆ;
Glavni žreb
1. kolo DIMITRIJEVIĆ, Nikola (SRB, Q) KRANIĆ, Karlo (CRO, 1) 2-6 2-6
RAJIĆ, Dušan (SRB, WC) GERASIMOSKI, Mario (MKD, LL) 6-0 6-3
DROBNJAKOVIĆ, Pavle (SRB) LIUCCI, Francesco (ITA, 3) 2-6 3-6
ŽARKOVIĆ, Bodin (SRB, WC) MARKOVSKI, Obrad (MKD) 6-1 6-1
BUĆAN, Aleksa (SRB, WC) CRESPI, Nicolo (ITA, 5) 6-1 6-3
GAŽO, Stefan (SRB, Q) MIRANDA CISNEROS, Jose Joaquin (ESP) 6-3 6-3
DOBRNJAC, Vanja (SRB, WC) VEJNOVIĆ, Marko (SWE, 8) 6-3 7-6(4)
STOJANOVIĆ, Luka (SRB, Q) KALENDER, Admir (CRO) 0-6 2-6
DABIĆ, Miloš (SRB) DICA, Nini Gabriel (ROU, 2) 6-4 6-2
2. kolo RAJIĆ, Dušan (SRB, WC) MRŠIĆ, Luka (AUT) 2-6 6-4 6-2
ŽARKOVIĆ, Bodin (SRB, WC) GEORGESCU, Matei Adrian (ROU, 7) 2-6 6-3 7-5
BUĆAN, Aleksa (SRB, WC) ELDIYAR UULU, Erbol (RUS) 6-1 6-1
DOBRNJAC, Vanja (SRB, WC) KALENDER, Admir (CRO) 4-6 3-6
DABIĆ, Miloš (SRB) GRAZIANI, Edoardo (ITA, Q) 2-6 6-0 6-0
GAŽO, Stefan (SRB, Q) KUCBEL, Filip (SVK) 6-3 2-6 5-7
1/4 finale RAJIĆ, Dušan (SRB, WC) KRANIĆ, Karlo (CRO, 1) 3-6 6-4 1-6
ŽARKOVIĆ, Bodin (SRB, WC) LIUCCI, Francesco (ITA, 3) 1-6 2-6
BUĆAN, Aleksa (SRB, WC) KUCBEL, Filip (SVK) 6-3 6-1
DABIĆ, Miloš (SRB) KALENDER, Admir (CRO) 3-6 7-5 6-1
1/2 finale BUĆAN, Aleksa (SRB, WC) DABIĆ, Miloš (SRB) 5-7 3-6
FINALE DABIĆ, Miloš (SRB) KRANIĆ, Karlo (CRO, 1) 1-6 7-6(7) 1-6
Dubl
1/4 finale GAŽO, Stefan (SRB)/
STOJANOVIĆ, Luka (SRB)
DICA, Nini Gabriel (ROU)/
KRANIĆ, Karlo (CRO)(1)
2-6 3-6
DOBRNJAC, Vanja (SRB, WC)/
ŠUBANOVIĆ, Nemanja (SRB, WC)
HERMAN, Louis (BEL)/(3)
KALENDER, Admir (CRO)
6-3 5-7 5-10
JUNIORKE
Kvalifikacije
1/3. kolo: Anđela TODOROVIĆ, Tamara ERAKOVIĆ, Iva JANKOVIĆ, Katarina DUKIĆ, Sofija SAVIĆ, Tamara MARTINOVIĆ, Teodora VUJIČIĆ, Tijana SVITLICA, Simona MAKSIMOVIĆ
2/3. kolo: Mija LJUBIĆ, Stefana TOPO (WC), Jelena KOVAČ
3/3. kolo: Teodora MITROVIĆ, Dejana MILENKOVIĆ (WC), Jovana SAMOČETA (5)
Glavni žreb
1. kolo BABIĆ, Jovana (SRB, Q) RADIŠIĆ, Nika (SLO, 1) 4-6 2-6
JOCOVIĆ, Anđela (SRB, Q) PANNARALE, Francescamaria (ITA) 4-6 2-6
MILENKOVIĆ, Dejana (SRB, LL) BRAGA, Alexandra Diana (ROU, WC) 3-6 0-6
RISTIĆ, Teodora (SRB, 7) SKROBONJA, Anđela (SRB) 6-4 3-6 1-6
STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB) NOVAC, Izabela Gabriela (ROU, 4) 4-6 6-4 3-6
JOKSOVIĆ, Doroteja (SRB) JANKO, Leonarda (CRO) 3-6 0-6
VUJOVIĆ, Milica (SRB) SKOROKHODOVA, Ielyzaveta (UKR) 5-7 1-6
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) SOLOMATINA, Arina (RUS, 6) 6-1 7-6(2)
GEMOVIĆ, Elena (SRB, 8) CIUCA, Alessia Beatrice (ROU) 7-6(4) 6-2
MARKOVIĆ, Vera (SRB, Q) CONDE MONFORT, Laia (ESP) 3-6 6-3 6-0
MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, WC) MILATOVA, Sofia (SVK) 6-3 7-5
SAMOČETA, Jovana (SRB, LL) KRZNARIĆ, Noa (CRO, 3) 1-6 1-6
LEKO, Marija (SRB, WC) PRISACARIU, Andreea (ROU, 5) 3-6 0-6
KOJČIĆ, Emilija (SRB, Q) ZADORI, Reka (HUN) 1-6 3-6
MIJATOVIĆ, Mia (SRB, WC) BERBEROVIĆ, Nefisa (BIH) 1-6 2-6
BOJOVIĆ, Jana (SRB, 2) BORODULINA, Victoria (RUS) 6-2 6-2
2. kolo SKROBONJA, Anđela (SRB) BRAGA, Alexandra Diana (ROU, WC) 6-1 6-1
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) SKOROKHODOVA, Ielyzaveta (UKR) 6-2 5-7 6-3
GEMOVIĆ, Elena (SRB, 8) MARKOVIĆ, Vera (SRB, Q) 3-6 0-6
BOJOVIĆ, Jana (SRB, 2) BERBEROVIĆ, Nefisa (BIH) 1-6 2-6
MILOVANOVIĆ, Elena (SRB, WC) KRZNARIĆ, Noa (CRO, 3) 6-2 3-6 3-6
1/4 finale SKROBONJA, Anđela (SRB) RADIŠIĆ, Nika (SLO, 1) 3-6 6-4 3-6
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) JANKO, Leonarda (CRO) 6-2 4-6 7-6(4)
MARKOVIĆ, Vera (SRB, Q) KRZNARIĆ, Noa (CRO, 3) 2-6 4-6
1/2 finale ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) RADIŠIĆ, Nika (SLO, 1) 6-4 6-2
FINALE ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB) KRZNARIĆ, Noa (CRO, 3) 2-6 3-6
Dubl
1/4 finale BOJOVIĆ, Jana (SRB)/
BERBEROVIC, Nefisa (BIH)(1)
BORODULINA, Victoria (RUS)/
SKOROKHODOVA, Ielyzaveta (UKR)
7-5 6-3
SKROBONJA, Anđela (SRB)/
STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB, 3)
KOJČIĆ, Emilija (SRB)/
CONDE MONFORT, Lisa (ESP)
6-2 6-7(4) 10-8
LEKO, Marija (SRB)/
GHAOUI, Yasmeen (LIB)
CIUCA, Alessia Beatrice (ROU)/
JANKO, Leonarda (CRO)(4)
0-6 1-6
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB)/
RISTIĆ, Teodora (SRB)
PANNARALE, Francescamaria (ITA)/
ZADORI, Reka (HUN)
6-1 4-6 10-8
1/2 finale BOJOVIĆ, Jana (SRB)/
BERBEROVIC, Nefisa (BIH)(1)
SKROBONJA, Anđela (SRB)/
STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB, 3)
2-6 2-6
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB)/
RISTIĆ, Teodora (SRB)
CIUCA, Alessia Beatrice (ROU)/
JANKO, Leonarda (CRO)(4)
0-6 6-2 10-8
FINALE SKROBONJA, Anđela (SRB)/
STANKOVIĆ, Aleksandra (SRB, 3)
ĐAKOVIĆ, Mihaela (SRB)/
RISTIĆ, Teodora (SRB)
5-7 6-7(2)

* Na juniorskim TE turnirima pratimo rezultate od ČETVRTFINALA singla i POLUFINALA dubla

O1 Properties Christmas Cup 2017, Khimki, Russia, U14, C1, akrilna podloga
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Glavni žreb
3. kolo: Mateja Janićijević (11)
1/4 finale MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB, 1) RAZVOZOV, Sawa (RUS, WC) 6-0 6-2
1/2 finale MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB, 1) SAFONOV, Aristarkh (RUS) 6-2 6-3
FINALE MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB, 1) GOROKHOV, Mikhail (RUS, 5) 3-6 6-4 4-6
Dubl
1/2 finale MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB)/
JANIĆIJEVIĆ, Mateja (SRB)(1)
BOJARSKI, Alan (POL)/
KUSIEWICZ, Piotr (POL)(6)
6-4 1-6 10-7
FINALE MEĐEDOVIĆ, Hamad (SRB)/
JANIĆIJEVIĆ, Mateja (SRB)(1)
DZIMISTARISHVILI, Tsotne (GEO)/
TURRIZIANI ALVAREZ, Alejandro (ESP)(3)
5-7 2-6
BOŽIĆNI TURNIR 2017, Beograd, Srbija, U14, C3, šljaka
Satnica
DEČACI DO 14 GODINA
Kvalifikacije
1/2. kolo: Aleksa Gajić, Bogdan Bukarica, Miloš Dašić; 2/2. kolo: Haralampije Toskić (10), Veljko Krstić, Stefan Malbaša, Leon Nikolić;
Glavni žreb
1. kolo: Marko Jovanović (WC), Petar Bašić Palković (WC), Luka Kurtović (Q), Nikola Jovanović (Q), Mihailo Savić (Q), Lazar Danić (Q), Vanja Vojinović; 2. kolo: Petar Teodorović;
1/4 finale JOVANOVIĆ, Luka (SRB, 1) BONAIUTI, Giuseppe (ITA) 7-5 6-0
SABO RAC, Oliver (SRB, 5) PENEV, Ivan (BUL) 7-5 2-6 7-5
1/2 finale JOVANOVIĆ, Luka (SRB, 1) KRIVOKAPIĆ, Aleksa (MNE, 6) 6-7(3) 6-3 1-6
SABO RAC, Oliver (SRB, 5) JOVANOVIĆ, Petar (MNE, 8) 7-5 6-2
FINALE SABO RAC, Oliver (SRB, 5) KRIVOKAPIĆ, Aleksa (MNE, 6) 3-6 2-6
DEVOJČICE DO 14 GODINA
Kvalifikacije
1/2. kolo: Anja Petković, Teodora Milošević (WC), Dorotea Milosavljević, Milica Radunović, Iva Šepa; 2/2. kolo: Laura Dukić (3), Teodora Gutić, Teodora Stefanović
Glavni žreb
1.kolo: Mia Marjanović (WC), Fatma Idrizović, Kristina Stamenković (Q), Natalija Senić (WC), Anđela Lopičić (6), Elena Ivanović (Q) 2.kolo: Iva Divac, Anamarija Kovačević (Q), Senka Deletić (WC), Doroteja Petrović (Q)
1/4 finale KOLAREVIĆ, Nevena (SRB)  – KOZLIKOVA, Inez Maria (SVK, 3) 3-6 4-6
MARJANOVIĆ,  Jelena (SRB) GRUSZCZYNSKA, Rozalia (POL, 5) 5-7 6-4 3-6
Dubl
1/2 finale KOLAREVIĆ, Nevena (SRB, WC)/
SENIĆ, Natalija (SRB)
LOPIČIĆ, Anđela (SRB)/
KOTLIKOVA, Inez Maria (SVK)(2)
6-0 3-6 9-11
KOVAČEVIĆ, Anamarija (SRB)/
MARJANOVIĆ, Mia (SRB)(WC)
GRUSZCZYNSKA, Rozalia (POL)/
MOLCHANOVA, Olga (UKR)(1)
1-6 6-3 2-10
FINALE LOPIČIĆ, Anđela (SRB)/
KOTLIKOVA, Inez Maria (SVK)(2)
GRUSZCZYNSKA, Rozalia (POL)/
MOLCHANOVA, Olga (UKR)(1)
6-4 6-1
, Pirogovskiy, Russia, U12, C3, akrilna podloga
Satnica
DEČACI DO 12 GODINA
Glavni žreb
1/4 finale ĐURIĆ, Branko (SRB) LAGUTIN, Pavel (RUS) 6-4 6-2
1/2 finale ĐURIĆ, Branko (SRB) BANKOU, Mikalai (BLR) 6-0 6-0
FINALE ĐURIĆ, Branko (SRB) NASRIDINOV, Amirkhamza (RUS) 6-1 4-6 6-1