Troicki zaustavljen u drugom kolu RG

Viktor Troicki eliminisan je u drugom kolu Rolan Garosa.

Troicki – Basilašvili 0:3 (6-7(3), 6-7(2), 6-7(6))

Nikoloz Basilašvili iz Gruzije bio je bolji od Troickog nakon tri neizvesna seta, koja su završena u taj-brejku.

U prvom setu viđena je velika borba. Troicki je dva puta stizao prednost brejka i uspeo da se domogne odlučujućeg gema. Ipak, Gruzin je u taj-brejku pokazao stabilniju igru i poveo sa 1-0.

U drugom delu igre nije bilo brejka do rezultata 4-3 za Basilašvilija, a potom su serveri naglo popustili. Troicki je ponovo prvi pretrpeo brejk. Srpski teniser je potom spasao set loptu na servis protivnika, vratio brejk, pa spašavao još jednu na svoj servis. Drugi reket Srbije nekako se domogao taj-brejka, međutim ponovo je popustio kada je bilo najvažnije i teniser iz Gruzije je stekao dva velika seta prednosti.

I u trećem setu Troicki je morao da juri rezultat, i ponovo je uspeo da dostigne Basilašvilija i dogurao do taj-brejka. Nažalost, još jedanput je viđen isti scenario, Gruzin je imao više živaca i u neizvesnoj završnici nadjačao našeg tenisera i izborio plasman u treće kolo.

Basilašvili će u narednoj rundi igrati sa četvrtim nosiocem, špancem Rafaelom Nadalom.