Troicki ubedljivo do osmine finala

Superioran je bio Viktor Troicki na startu turnira u Beču. Naš teniser je nakon uspešnih kvalifikacija zabeležio pobedu i u gavnom žrebu Sa 6-0, 6-3. Savladao je Estrelju Burgosa za samo 56 minuta igre.

2014 China Open - Day 6

Koliko je srpski teniser bio impresivan u prvom setu govori podatak da je izgubio samo jedan poen kada je servirao, a tri napravljena brejka bila su dovoljna za osvajanje seta sa 6-0. U drugoj deonici Burgos je zaigrao malo bolje, uspeo  da osvoji nekoliko gemova, ali mu to nije pomoglo da izbegdne poraz. Drugi set naš teniser osvaja sa 6-3 napravivši jedan brejk.

Sledeći protivnik Troickom biće bolji iz meča Lukaš Rosol – Lukaš Lacko. Ukoliko ovde napravi odličan rezultat naš teniser bi mogao da uđe u najbojih 100 gde se polako i približava.