Troicki u tri seta do druge runde Kvinsa

troickiViktor Troicki plasirao se u osminu finala Kvinsa (London, trava, ATP 500 serija). On je u prvom kolu sa 2-1 u setovima eliminisao Francuza Pola Anri Matjea. Meč između Troickog i Matjea trajao je sat vremena i 51 minut, a srpski teniser došao je do druge pobede u tri međusobna duela i plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Londonu.

Prvi set ušao je u taj-brejk nakon što su obojica po dva puta oduzeli servis onog drugog i došli do 6-6. Taj deo meča pripao je Viktoru, koji je slavio sa 7-4 i tako došao do vođstva u setovima. U drugom setu Troicki je posustao, Francuz je koristio prilike, dva puta napravio brejk, a srpskom teniseru prepustio samo jedan gem. Matje je slavio sa 6-1 i došao do izjednačenja u setovima. Do kraja trećeg seta nije moglo da se zaključi ko će biti pobednik. Sigurno su osvajali svoje servis gemove, a tek u desetom gemu Viktor je uspeo da napravi brejk i završi ovaj deo meča u svoju korist 6-4.