Viktor Troicki u drugom kolu RG

Viktor Troicki savladao je u prvom kolu Rolan Garosa Jevgenija Donskoja iz Rusije rezultatom 3-0 (7-6, 6-4, 6-0), a duel je trajao dva časa i 20 minuta.

Meč nije dobro počeo za Troickog koji je izgubio prva tri gema, ali je uspeo da se vrati u meč i da izjednači na 3-3.

Rus je u osmom gemu imao još četiri brejk lopte, još jednu i u dvanaestom gemu, ali je pobednik ovog seta rešen u taj-brejku. Posle šest odigranih poena bilo je 3-3, ali je Troicki dobio tri od naredna četiri poena, stekao dve set lopte i iskoristio odmah prvu za vođstvo od 1-0 u setovima.

Donskoj je u drugom setu propustio osam brejk lopti, a Troicki je svoju prvu i jedinu pretvorio u vođstvo od 2-0.

Nakon toga usledio je potpuni pad u igri ruskog tenisera, koji nije osvojio ni gem u trećem setu, a ukupno je osvojio devet poena u ovom delu igre.

Troicki će u sledećem kolu igrati protiv Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije koji je napravio iznenađenje i savladao 31. nosioca Žila Simona iz Francuske posle preokreta sa 3-1 (1-6, 6-2, 6-4, 6-1).