Troicki preko Hiralda do četvrtfinala

Srpski teniser Viktor Troicki savladao je prvi put u karijeri Santijaga Hiralda i tako se plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Akapulku. Viktor je sa 6-3, 6-4 savladao Kolumbijca i za plasman u polufinale boriće se sa Kevinom Andersonom (4. nosilac), koji je eliminisao Amerikanca Džonsona. Plasman među najboljih osam na turniru Viktora vodi u prvih 40 na ATP listi.

2015 Sydney International - Day 6

Naš teniser je meč otvorio brejkom, ali je Hiraldo odmah uzvratio istom merom za 1-1. Novu priliku da oduzme servis protivniku Troicki je imao u petom gemu, ali se Kolumbijac spasio. Kako je meč odmicao Viktor je bio sve agresivniji pa je sa dva nova brejka u finišu stavio tačku na prvi set za 35 minuta.

U drugom delu igre protivnik prvi stiže do brejka, ali naš teniser odmah pravi ribrejk pa ne dozvoljava Kolumbijcu da se odlepi. Potom su teniseri bili sigurni kod svog servisa, sve do rezutata 5-4 kada je Hiraldo servirao za opstanak na meču. Tu je srpski teniser izvršio pritisak, stigao je do meč lopte koju propušta, ali drugu već koristi za pobedu u dva seta nakon 79 minuta tenisa.