Troicki posle velike borbe prošao u 2. kolo

Viktor Troicki imao je poteškoća na startu turnira u Delrej Biču, ali je na kraju prošao u osminu finala. Srpski teniser je sa 6-7(3), 7-5, 6-1 savladao Stefana Robera i u sledećem kolu igraće sa svojim dubl partnerom Bernardom Tomićem.

Francuski veteran je bolje otvorio duel i u petom gemu stigao do brejka, ali je Viktor vrlo brzo imao odgovor, ito u osmom gemu, kada je poravnao rezultat na 4-4. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pa je odluka pala u taj-brejku, gde se bolje snašao Francuz, koji je sve vreme vodio i iskoristio prvu set loptu.

rsz_viktor_troicki

U drugom setu nastavljena je tesna i neizvesna borba. Troicki je prvi zadao udarac, poveo sa 4-3, ali je njegov rival odmah uzvratio ribrejkom. Prelomni detalj seta, a ispostaviće se i meča odigrao se u 11. gemu kada je naš teniser još jednom oduzeo servis rivalu i u narednom stavio tačku na drugi set 7-5.

Od tog momenta je na terenu postojao samo srpski igrač, koji je sa tri brejka, za samo dvadeset minuta, rešio pitanje pobednika osvojivši treći set sa 6-1. Meč je trajao sat i 52 minuta, a Viktor je kao osmi nosilac imao dosta problema sa francuskim teniserom.

Troicki je upravo sa Tomićem bio uspešan i na startu turnira u dubl konkurenciji. Oni su posle tri seta, rezultatom 6-7(10), 6-2, 10-7 savladali četvrte nosioce australijance Grota i Gućonea i obezbedili četvrfinale.