Troicki poražen, Verdasko ide u polufinale

Viktor Troicki doživeo je prvi poraz nakon povratka na teniske terene. On je u četvrtfinalu turnira u Gštadu poražen od Fernanda Verdaska. Španac je nakon 125 minuta pobedio 6-4, 6-7(7), 6-1.

Danas je Verdasko dva puta izlazio na teren, najpre da dovrši treći set u meču drugog kola, a nakon što ga je dobio igrao je protiv Viktora.

Jedan brejk bio je dovoljan Špancu da uvodni set reši u svoju korist, obzirom da svoj početni udarac nije izgubio nijednom. Na krilima tog rezultata došao je do brejka i na startu drugog seta, ali onda se rasplamsala borba na šljaci Gštada, pa je set morao biti odlučen u taj brejku. Ni 4-0 nije bilo dovoljno Verdasku, Troicki je napeti taj brejk posle šesnaest poena rešio u svoju korist i odveo meč u odlučujući set.

Izgledalo je da se Viktor previše istrošio u taj brejku, pa je Španac odmah stigao do 3-0, a novim brejkom i do 5-0. Uspeo je Viktor da se upiše na semafor, spasivši meč loptu, ali je vinerom iz forhend paralelle u narednom gemu Španac iskoristio treću meč loptu i prošao u polufinale.

On će za finale igrati protiv Pabla Anduhara.

Viktor nema za čim da žali, na povratničkom turniru odigrao je tri dobra meča i zabeležio dve pobede protiv top 100 igrača. Troickog sada očekuje čelendžer u Italiji, a ne ATP turnir u Kicbilu, za koji je rekao da su mu organizatori dodelili specijalnu pozivnicu za učešće, pa će preko čelendžera pokušati da osvoji nove poene i napreduje na listi.