Troicki nemoćan protiv Monfisa

Viktor TroickiViktor Troicki poražen je već na startu mastersa u Madridu. Nerešiva enigma za srpskog tenisera bio je Gael Monfis koji je slavio u dva seta 6-2, 6-0 za samo 60 minuta igre. U celom meču naš teniser nije imao nijednu brejk priliku, a takođe je loše i servirao. Protivnik Monfisu u 2. kolu biće pobednik meča Kližan – Granoljers.

Monfis je fantastično odigrao prvi set, servis ga je sjajno služio, imao je čak 83% osvojenih poena na prvi udarac. Francuz je uspeo da već u trećem gemu stigne do brejka i povede sa 2-1. Zatim je igrao sve sigurnije kako je set odmicao, pa je u sedmom gemu duplirao prednost brejka, a onda i u narednom okončao prvi deo igre rezultatom 6-2.

Gael je bio izuzetno fokusiran i u nastavku, sjajno je kontrolisao igru sa osnovne linije i odmah u uvodnom gemu oduzeo servis Viktoru, da bi potom u trećem novim brejkom stigao do prednosti od 3-0. Monfis nije do kraja susreta popuštao, pa je novim brejkom priveo duel kraju sa ubedljivih 6-0.