Troicki izbacio Čilića, sa Nadalom u finalu Štutgarta

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u finale turnira u Štutgartu pošto je bio bolji od Marina Čilića sa 2-1 (6-3, 6-7, 7-6). Protivnik Viktoru Troickom u finalu biće Rafael Nadal, koji je savladao Gaela Monfisa. Naš teniser i Španac su igrali četiri puta i sve četiri pobede upisao je Nadal. Ipak, poslednji susret je bio pre pet godina. Viktor je ove sezone igrao finale Sidneja i osvojio je titulu, pa se nadamo da će se trend nastaviti. Od ponedeljka će ući među 25 najboljih na svetu.

viktor troicki

Drugi reket Srbije već na samom početku prvog seta napravio je brejk, da bi potom u gemu u kojem je servirao spasio četiri brejk lopte. Ista situacija se dogodila i na sledećem servis gemu srpskog tenisera koji je ponovo odbio sve napada Hravata. Do kraja seta Troicki više nije imao problema na svoj servis, a iskoristio je treću set loptu i došao do vođstva od 1-0.

U narednom setu je viđena znatno veća borba, a jedine brejk lopte imao je Hrvat, ali nekada 12. igrač sveta ponovo je odoleo, pa se otišlo u taj-brejk. Čilić je bio potpuno dominantan i stigao do izjednačenja.

Sredinom trećeg seta igrači su razmenili brejkove, najpre je Čilić oduzeo servis, ali je Troicki munjevito reagovao i uzvratio istom merom. Do kraja susreta više nije bilo brejkova pa se o pobedniku odlučivalo u taj-brejku. Za razliku od prethodnog seta, naš as je sada bio znatno bolji i 13. gem odlučujućeg seta dobio rezultatom 7-2.