Troicki i Đere izgubili na startu Indijan Velsa

Srpski teniseri Viktor Troicki i Laslo Đere nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo prvog mastersa u sezoni.

Troicki je kao 68. teniser sveta u prvom kolu igrao protiv tri mesta bolje plasiranog Mađara Martona Fučoviča.

Rezultat je bio 7-6, 6-1 u korist mađarskog tenisera, koji je tako zakazao duel sa trećim teniserom sveta Marinom Čilićem iz Hrvatske.

Viktor je imao svoje šanse, kada je servirao za osvajanje prvog seta pri rezultatu 5-4 ali je tada izgubio svoj servis. Potom se otišlo u taj-brejk koji je Fučovič ubedljivom igrom osvojio rezultatom 7-3. U drugom setu nije bilo dileme oko pobednika pošto je naš teniser potpuno stao, dok je Mađar igrao sve bolje i tako sa samo jednim izgubljenim gemo stigao do pobede.

Kao i Troicki, i Laslo Đere je poražen u dva seta od Tima Smičeka iz SAD.

Domaći teniser, koji je do glavnog žreba stigao kroz dva kola kvalifikacija, rutinski je slavio rezultatom 6-3, 6-2.

U prvom setu Laslo je izgubio svoj servis u četvrtom gemu što je Smičeku bilo dovoljno da do kraja seta sačuva tu prednost. Bolji početak drugog seta imao je Đere koji je osvojio prva dva gema ali je potom izgubio preostalih šest za poraz u prvom kolu.

Protivnik Amerikanca u drugom kolu biće Filip Kolšrajber iz Nemačke, koji je kao 31. nosilac bio slobodan na startu turnira.