Tomaš Berdih osvojio Šendžen

Češki teniser Tomaš Berdih osvojio je turnir ATP250 serije u kineskom Šendženu.

Tomaš Berdih, ŠENDŽEN 2015

Čeh je u finalu savladao Giljerma Garsiju Lopeeza, u dva seta – 6-3, 7-6(7) za 1 sat i 48 minuta.

Berdih je u drugom setu imao brejk zaostatka, potom je spasao i set loptu u taj brejku, ali je ipak u dva seta ostvario trijumf.

“Poslednja tri dana su bila veoma naporna, pogotovo psihički, trudio sam se da ostanem fokusiran. Uspeo sam u tome i  ponosan sam zbog toga, jer uslovi nisu bili ni malo laki.”- rekao je Čeh

Finalni meč u Šendženu pomeren je za ponedeljak popodne, po evropskom vremenu, jer su zbog kiše oba polufinala bila odigrana u nedelju.

Ovo je billo 28. finale u karijeri za Berdiha, a 11. titula. Ove sezone je prethodno učestvovao u tri finala, i u sva tri izgubio.
Špancu je ovo bilo 9. finale u karijeri, a ostao je na 5 titula, od kojih je 3 osvojio ove sezone.