Titula u Nigeriji za Peđu Krstina

Srpski teniser Peđa Krstin osvojio je prvi ITF turnir ove sezone, u Abudži u Nigeriji, kategorije 25k, odnosno nagradnog fonda 25. 000 dolara.

Nakon lošijeg starta sezone zbog koje je peđa iz top 200 pao čak van 350 najboljih na ATP listi, srpski teniser ponovo ulazi u ritam pobeda. Prošlog meseca igrao je finale čelendžera a sada je osvojio fjučers najjače kategorije.

Na turniru u Abudži bio je postavljen za 4. nosioca a na putu do titule savladao je 1. i 2. U finalu savladao je 1., Kalvina Emerija iz Francuske, sa rutinskih 6-2 6-4. Peđa je  tako prekinuo pobednički niz Francuza, kome je ovo bilo 3. finale u poslednje 3 nedelje, niz od 9 pobeda.

Ovo je za Krstina bilo 18. fjučers finale za pešu, i 12. titula, ored toga igrao je 3 čelendžer finala u karijeri i u jednom slavio.

Peđi će ova titula doneti povratak među 300 najboljih na ATP listi, a srpski teniser ostaje u Nigeriji, na istom mestu, na turniru iste kategorije. Turniri u Abudži igraju se na  otvorenom, na šljaci.