Titule za Nataliju Popović i Olgu Danilović

16-godišnja srpska teniserka, Natalija Popović, osvojila je prvu singl titulu u konkurenciji do 18 godina na turniru u Sloveniji (Domžale, G4). Natalija je sa 7-6(4), 6-4 u finalu biila bolja od Marine Černišove iz Ukrajine.

Ovo je bilo prvo finale singla za Nataliju u konkurenciji do 18 godina, a do sada je igrala dva finala dubla, ali je oba puta poražena. Oba finala igrala je u avgustu prošle godine na turnirima u Makedoniji (Skoplje), jedno sa srpskom teniserkom Anđelom Šebrek, a drugo sa Monikom Belovuković iz Australije.
Natalija je trenutno 522. juniorka sveta, a bodovi osvojeni na ovom turniru obezbediće joj ulazak među 400 najboljih.natalija popovic

Natalija Popović (SRB, 8) – Marina Černišova (UKR) 7-6(4), 6-4

14-godišnja srpska teniserka Olga Danilović i njena vršnjakinja iz Hrvatske, Iva Zelić, pobednice su turnira četvrte kategorije u Sloveniji (Domžale) u konkurenciji za devojčice do 18 godina. Srpsko-hrvatska kombinacija je u finalu sa 6-3, 3-6, 10-6 bila bolja od domaćih teniserki, Tine Cvetković i Nike Radišić.

Ovo je bilo treće finale dubla u konkurenciji do 18 godina za Olgu, i treća titula, a igrale je i jedno finale singla gde je takođe bila uspešna. Prethodne dve dubl titule osvojila je na turnirima u Makedoniji (Skoplje, G5, 2014) sa Katarinom Marinković iz Makedonije i u Srbiji (Beograd, G5, 2015) sa Andom Karanušić iz Hrvatske, a jedinu singl titulu osvojila je u avgustu prošle godine na turniru u Makedoniji (Skoplje, G5).

U singlu, Olga je kao prvi nosilac poražena u trećem kolu od kasnije finalistkinje, Marine Černišove iz Ukrajine sa 6-0, 6-7(6), 4-6. Mlada srpska teniserka je u tom meču vodila sa 6-0, 5-3 i u taj brejku je imala dve vezane meč lopte, ali je nažalost poražena.Olga je trenutno 296. juniorka sveta do 18 godina, a bodovi osvojeni na ovom turniru doneće joj renking karijere jer će se od ponedeljka naći negde oko 257. mesta.olga danilovic20. SLOVENIAN JUNIOR OPEN 2015, Domžale, Slovenia, G4, šljaka:

Danilović/Zelić (SRB,CRO) – Cvetković/Radišić (SLO,SLO) 6-3, 3-6, 10-6

Srbija je imala svoje predstavnike i na juniorskom turniru u Bugarskoj (Sofija, G5, šljaka). Što se dečaka tiče najzapaženiji rezultat ostvario je Aleksa Petrović koji je kao 4. nosilac stigao do polufinala gde je poražen od drugog favorita, Kanađanina Donskog sa 7-6, 6-2. Konstantin Kirovski je na istom turniru uspeo da prođe do četvrtfinala, ali je onda izgubio u veoma tesnom i neizvesnom meču od Grka Iliopolusa u taj-brejku trećeg seta. U dublu, srpski tandem Petrović/Kirovski (2. nosioci) izgubili su u četvrtfinalu od Bugara Andreeva i Valčeva sa 2-6, 6-4, 12-14.

Kod juniorki na istom turniru u Bugarskoj, čak šest srpskih teniserki bilo je u glavnom žrebu. Kristina Miletić je napravila veoma dobar rezultat plasmanom u polufinale gde je izgubila od prvog nosioca, Bugarke Vaneve sa 2-0, dok su ostale poražene u prvom i drugom kolu. U dublu, srpski tandem Kristina Miletić/Hristina Đokić izgubio je u polufinalu od trećih nosilaca sa 6-0, 6-3.

Na juniorskom turniru u Slovačkoj (Žilina, G4, šljaka) Boris Butulija nije opravdao ulogu 4. nosioca, jer je poražen u 3. kolu od Filipa Kucbela iz Slovačke u tri seta.