Titula za Ivanu Jorović u Istanbulu

Konačno, Ivana Jorović stigla je do novog trofeja. Nakon skoro godinu dana od najveće titule u karijeri – turnira 50k kategorije, Ivana je danas osvojila svoj prvi trofej kategorije 25k.

U finalu turnira u Istanbulu, bivša prva juniorka sveta igrala je protiv još jedne mlade teniserke,  Jane Fet iz Hrvatske. Ivana je slavila u dva seta, rezultatom 6-3, 7-5.
Ivana Jorovic Istanbul (Turska) 2015 titula

Izvor: Media Portal

Do druge najveće titule u karijeri, ukupno šeste na ITF turnirima, Ivana Jorović došla je bez izgubljenog seta. Zanimljivo je da je pet od šest titula osvojila upravo krajem oktobra, početkom novembra.

Ivanin najbolji rezultat u sezoni do ove nedelje bilo je po jedno četvrtfinale na turnirima 25, 50 i 75k kategorije. Trenutno šesti reket Srbije obezbedila je napredak za preko 50 mesta sa aktuelnog 272. na 218. mesto WTA listi. Prethodni najbolji plasman bio je 252. mesto. Na žalost, iako je na pragu top 200, i samim tim blizu kvalifikacija za Australijan Open, to će verovatno biti kratkog veka. Ivanu za par nedelja čeka odbrana titule u Nju Delhiju od prošle godine, i ako je ne odbrani, naćiće se van 300 najboljih na listi.

Naredni turnir na kome će učestvovati Ivana Jorović biće turnir u Belorusiji (Minsk, $25.000) od 9. novembra.

Ivana Jorović (SRB) – Jana Fet (CRO, WTA 236) 6-3, 7-5

Pored Ivane Jorović, na ovom turniru je učestvovala i 16-godišnja srpska tensierka Boba Kotlica, kojoj su organizatori ovog turnira dodelili vajld kartu za učešće u glavnom žrebu. Boba se nije proslavila, jer je izgubila svih 12 odigranih gemova u meču od Isabele Šinikove iz Bugarske (WTA 331). Kotlici je ovo treći nastup ove godine u glavnom žrebu turnira nagradnog fonda 25.000 dolara pa će za dve nedelje dobiti renking na WTA listi, jer se za poraz u prvom kolu turnira ovog nagradnog fonda dobija jedan poen za WTA listu, a ona je obezbedila tri, koja su joj dovoljna za renking.