Titula za Dušana u Seulu

Dušan Lajović, Rolan Garos 2013Dušan Lajović osvojio je 9. trofej u karijeri a da nije morao ni da uzme reket u ruke.  Njegov protivnik, Nemac Julijan Rajster predao mu je meč pre izlaska na teren.

Duciju je ovo 3. trofej iz čelendžer kategorije, a 2. iz 3 finala ove godine. Zanimljivo je da je  prethodno finale igrao baš protiv Nemca i izgubio u 3 seta. Prethodno, osvojio je ove godine jak čelendžer 100k kategorije u Italiji, a prošle godine 30k u Uzbekistanu.

Odigrani turnir inače spada u 35k kategoriju čelendžera i održao se u Seulu, Koreji.

Zahvaljujući ovom uspehu, Lajović će od ponedeljka biti 117. teniser sveta, što je za 3 mesta lošije od njegovog plasmana karijere. Takođe srpski teniser je bliži  tome da na Otvorenom prvenstvu Australije bude u glavnom žrebu!