Titula za Del Potra i povratak u top 5

Huan Martin Del Potro, TOKIO 2013Nakon čak tri godine, povrede, povratka, sumnji i problema, Argentinac Huan Martin Del Potro  ponovo će se naći među 5 najboljih tenisera sveta na ATP listi.

Argentinac je u finalu turnira ATP500 serije bio bolji od Kanađanina Miloša Raonića, u dva tesna seta, rezultatom 7-6(5) 7-5.

Prema očekivanjima, nismo videli mnogo brejk lopti, a jedine prilike u prvom setu imao je Raonić. Ipak, Delpo je u sedmom gemu spasao tri brejk šanse, pa se ubrzo ušlo u taj brejk.

Kanađanin je bolje počeo, poveo je sa 2:0, ali je Del Potro preokrenuo i poveo sa 1-0 u setovima.

U drugom setu gemovi su tekli brzo, a Raonić je u 11. gemu popustio pod pritiskom – spasao je dve od tri brejk prilike, ali na trećoj je Delpo napravio brejk i u sledećem gemu je rutinski došao do pobede.

(IZVOR:B92)

Ovo je Del potru  16. titula i 22 finala, 3 od 4 ove godine,a Raonić, prošlogodišnji finalista,  će ostati na 5 titula iz 10 finala.
Takođe, ovim trijumfom Del potro se prinližio kvalifikaciji za Završni Masters, gde je u trci je šesti.