Titula i finale za Marka Tepavca u Egiptu

Marko Tepavac imao je dve uspešne nedelje na turnirima u Šarm El Šeiku, u Egiptu. Srpski teniser igrao je jedno finale, a onda je nedelju dana kasnije osvojio titulu. Oba turnira su 10k kategorije (fond 10.000 dolara).
Marko Tepavac Egipat (Sarm el Seikh) 2015 titula br 6
Na oba turnira, Marko je u finalu imao istog protivnika. To je bio portugalski teniser Frederiko Fereira Silva. I na oba turnira srpski teniser bio je postavljen za 3. nosioca.

U prvom finalu bio je bolji Silva, koji je bio postavljen za 1. nosioca. Portugalac je slavio u dva seta – 7-5, 6-3.
Silva je u prvom setu poveo 4-2, pa je Tepavac preokrenuo na 5-4 gde nije iskoristio dve set lopte na servis protivnika, a u narednom gemu je ispustio 40-0 na svoj servis, čime je ujedno prelomljen i set, jer je Silva nakon toga bez problema odservirao za 7-5. U drugom setu je brejkom u prvom i poslednjem gemu portugalski teniser došao do 6-3 i titule.

SOHO SQUARE EGYPT F37 MEN’S FUTURE, Sharm El Sheikh, Egypt, $10.000, tvrda podloga:
Glavni žreb:
1. kolo:
Marko Tepavac (SRB, 3) – Harrison Lombe (AUS, Q, bez ATP renkinga) 3-6, 6-3, 6-2

Marko Tepavac (SRB, 3) – Frederico Ferreira Silva (POR, 1, ATP 297) 5-7, 3-6

Nedelju dana kasnije, Silva je bio postavljen za 2. nosioca, i rezultat je bio obrnut – 7-6 (5), 6-1 za srpskog tenisera.
U prvom setu se vodila velika borba. Tepavac je spasio 5 brejk lopti u šestom gemu, od čega tri vezane, a zatim još dve u osmom gemu. Set je rešen u taj brejku, u kom je Srbin bio za nijansu bolji i slavio sa 7-5.
Drugi set je bio u znaku srpskog tenisera. Osvojio je prvi i poslednja tri gema u setu, prepustivši između samo jedan Portugalcu, za konačnih 6-1.

1/2 finale.
Marko Tepavac (SRB, 3) – Mohamed Safwat (EGY, 1, ATP 221) 7-6(3), 7-6(1)
FINALE:
Marko Tepavac (SRB, 3) – Frederico Ferreira Silva (POR, 2, ATP 331) 7-6(5), 6-1

Ako se dodaju ova dva finala iz Egipta, Tepavac je do sada igrao devet finala u karijeri od čega šest u ovoj sezoni. Sedam od tih devet finala igrana su u Šarm El Šeiku. Titula iz Egipta je šesta titula u karijeri za Tepavca, a četvrta ove sezone. Sve četiri titule iz ove sezone Marko je osvojio u Šarm El Šeiku, a preostale dve je osvojio u Iranu (Kiš) i Srbiji (Sombor).

Tepavac se trenutno nalazi na 381. mestu ATP liste, a dobri rezultati sa ovih turnira doneće mu renking karijere, jer će se naći 346. mesta na listi koja izlazi za dve nedelje.

I ove nedelje Marko nastavlja da igra u Egiptu. Postavljen je za trećeg nosioca kao i na prethodnim turnirima, a protivnik u prvom kolu biće mu kvalifikant Denis Milčenko iz Ukrajine (bez ATP renkinga).