Tipsarević bez glavnog žreba Madrida

Janko+Tipsarevic+ATP+Masters+Series+Monte+K3obvb5mC9kxJanko Tipsarević nije uspeo da se izbori za glavni žreb mastersa u Madridu. Poražen je u drugom kolu kvalifikacija od 19-godišnjeg Tanasija Kokinakisa sa 2-1 po setovima 6-3, 4-6, 7-6, nakon dva sata i 24 minuta.

Australijancu, 103. na ATP listi, u prvom setu bio je dovoljan jedan brejk, pa da stekne prednost. U drugom delu srpski teniser je spasao dve brejk lopte u trećem gemu, a onda prokockao jednu šansu da rivalu uzme servis, u osmom gemu. Na kraju je Australijanac ipak kiksnuo, Janko je drugu šansu za brejk iskoristio i izjednačio u setovima na 1-1.

U odlučujućem setu Kokinakis je prvi stigao do brejka i prednosti od 2-0, ali se Janko vratio i izjednacio na 2-2. Potom su teniseri bili sigurni na servisima, pa je odluka pala nakon taj-brejka, koji je Kokinakis odigrao znatno bolje i prvu meč loptu realizovao za trijumf od 2-1. Treba dodati da je Tipsarević pri rezultatu 6-5 imao i jednu meč loptu koju nije iskoristio.