Teže od očekivanog

Mučila se Ana sa Vanjom King, ali je sve ipak uspela da završi u dva seta, posle sat i po vremena, 6-4 7-5.

Prvi servis je danas bio Anin najveći problem. Mučila se sa ubacivanjem, pa je ona bila ta koja je strepela za svoj servis u prvom setu. Sapasla je Ana 5 brejk lopte, a svoju jedinu iskoristila baš kada je trebalo, na 5-4.

Umesto da osvojen set pomogne Ani, desilo se obrnuto. Vanja ponovo stvara brejk prilike i konačno koristi svoju šansu. Povela je i sa 3-1, da bi se Ana ipak vratila na 4-3, da bi do kraja meča sprovela sličan scenario kao u prvom setu. Ovoga puta King popušta na 6-5 i tako omogućava Ani nastup u sledećem kolu. A ko će sa Anom u 3. kolu, znaće se posle meča Hantuhova – Katarina Bondarenko, koji će se igrati nešto kasnije večeras.