Teodora Mirčić

Teodora Mirčić
Datum rođenja: 3.3.1988
Mesto rođenja: Beograd
Mesto boravka: Sarasota
Visina: 168cm
Težina: 60kg
Igra: Desnom(dv.bek)
Najbolji plasman-singl: 249 (16.6.2008)
Najbolji plasman-dubl: 127 (28.4.2014)
Najbolji plasman-juniorski: 57 (31.1.2005)
WTA titule/finala
ITF titule/finala pojedinačno: 3/6
ITF titule/finala parovi: 33/49
Trener:
Oprema:  Nike
Reket:  Wilson
Omiljena podloga:  Tvrda
Zvanična prezentacija:
Društvene mreže: Facebook, Twitter

Rang na kraju sezone 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014
POJEDINAČNO 776 557 477 251 296 429 410 373 362 374 604
PAROVI 616 321 179 151 185 189 139 246 155 232

 

God
Titule
Finala Polufinala Četvrtfinala
2014 25k: Port St. Lucie
2013 10k:Heraklion 50k: Johannesburg, 25k: Balikpapan
2012 10k: Pirot 25k: Bukhara, Karshi-2, 10k: Izmir-2, Antalya-11, San Severo 10k: Timisoara
2011 10k: Antalya-3 25k: Minsk 50k: Carson, 10k: Glasgow
2010
2009 25k: Rome-Tevere Remo, 10k: Šibenik
2008 25k: Moscow 50k: Contrexeville, 25k: Les Contamines, Togliatti
2007 10k:Sarajevo 25k: St.Denis 25k: Campobasso, Clearwater 25k:R.Calabria, Fontanafredda, Bastad
2006 25k: Mexico City-3, San Luis Potosi
2005
2004 10k:Felixstowe 10k: Nueva San Salvador

 

ITF: Pojedinačno: 6 (3-3)
Kat Datum Turnir Podloga Protivnica Rezultat
10k 05–07–2004 United Kingdom Felixstowe Trava United Kingdom Amanda Janes 2–6, 1–6
10k 25–06–2007 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Šljaka Serbia Karolina Jovanović 6–3, 6–3
25k 22–10–2007 France Saint Denis Tvrda France Virginie Pichet 1–6, 3–6
10k 14–02–2011 Turkey Antalya Šljaka Germany Christina Shakovets 4–6, 1–6
10k 06–08–2012 Serbia Pirot Šljaka Macedonia Lina Gjorceska 6–3, 6–1
10k 01–04–2013 Greece Heraklion Tepih Bulgaria Aleksandra Karamanoleva 6–0, 6–1
Parovi: 49 (33-16)
50k (1-5); 25k (20-7); 10k (12-4)
Kat Datum Turnir Podloga Partnerka Protivnice Rezultat
10k 11–09–06 Italy Torre del Greco Šljaka Italy Emilia Desiderio Italy Andreea Vaideanu
Italy Erika Zanchetta
1–6, 6–1, 1–6
25k 18–09–06 Italy Lecce Šljaka Russia Ekaterina Ivanova France Kildine Chevalier
Italy Adriana Serra Zanetti
7–6(4), 6–4
10k 17–10–06 Croatia Dubrovnik-2 Šljaka Serbia and Montenegro Ana Veselinović Serbia and Montenegro Ana Jovanović
Slovenia Polona Rebersak
6–4, 7–5
10k 24–10–06 Croatia Dubrovnik-3 Šljaka Austria Stefanie Haidner Slovenia Aleksandra Lukič
Slovenia Patricia Vollmeier
6–4, 6–3
25k 27–03–07 United States Hammond Tvrda Canada Marie-Ève Pelletier Chinese Taipei Chin-Wei Chan
Ukraine Tetiana Luzhanska
1–6, 6(3)–7
50k 05–06–07 Croatia Zagreb-2 Šljaka Montenegro Danica Krstajić Serbia Ana Jovanović
Russia Anastasia Poltoratskaya
6–0, 4–6, 1–6
25k 18–06–07 Italy Fontanafredda Šljaka Bosnia and Herzegovina Mervana Jugić-Salkić Germany Carmen Klaschka
Romania Magda Mihalache
6–2, 6–1
10k 25–06–07 Bosnia and Herzegovina Sarajevo-2 Šljaka Serbia Karolina Jovanović Slovakia Katarina Poljaková
Slovakia Zuzana Zlochová
6–1, 6–0
25k 02–07–07 Sweden Båstad Šljaka Sweden Hanna Nooni Bosnia and Herzegovina Mervana Jugić-Salkić
Greece Anna Koumantou
7–5, 7–5
25k 22–10–07 France Saint Denis Tvrda Mauritius Marinne Giraud France Florence Haring
France Virginie Pichet
6–2, 7–5
25k 26–11–07 Portugal Beloura Sintra Šljaka Belgium Caroline Maes Portugal Neuza Silva
Brazil Roxane Vaisemberg
6–4, 6–1
25k 17–03–08 India Noida Tvrda Slovakia Lenka Tvarosková South Africa Kelly Anderson
South Africa Chanelle Scheepers
6-2, 6(7)-7, 10-6
25k 12–05–08 Poland Szczecin Šljaka Finland Emma Laine Czech Republic Iveta Gerlová
Czech Republic Tereza Hladiková
1–6, 4–6
25k 19–05–08 Russia Moscow-2 Šljaka Finland Emma Laine Russia Maria Kondratieva
Ukraine Oksana Teplyakova
7–6(5), 6–2
25k 16–06–08 Turkey Istanbul Tvrda Slovakia Lenka Tvarosková Switzerland Stefania Boffa
Czech Republic Nikola Franková
7–5, 7–6(4)
25k 21–07–08 FranceLes Contamines Tvrda Bosnia and Herzegovina Mervana Jugić-Salkić Germany Justine Ozga
Czech Republic Darina Sedenková
6–1, 6–4
50k 11–08–08 Serbia Palić Šljaka Bosnia and Herzegovina Mervana Jugić-Salkić Poland Olga Brózda
Poland Magdalena Kiszczyńska
3–6, 5(6)–7
25k 25–08–08 Netherlands Vlaardingen Šljaka Bosnia and Herzegovina Mervana Jugić-Salkić Latvia Irina Kuzmina
Russia Anastasia Poltoratskaya
6–1, 6–2
25k 17–11–08 South Africa Phoenix Tvrda Slovakia Lenka Tvarosková South Africa Kelly Anderson
South Africa Natalie Grandin
6–4, 3–6, 10–4
10k 06–04–09 Croatia Šibenik Šljaka Serbia Nataša Zorić Slovenia Tina Obrež
Slovenia Mika Urbančič
6–0, 6–3
25k 13–07–09 Italy Rome Šljaka Argentina María Irigoyen Italy Elisa Balsamo
Italy Stefania Chieppa
7–5, 6–2
10k 31–08–09 Bosnia and Herzegovina Brčko Šljaka Serbia Ana Jovanović Romania Patricia Chirea
Slovenia Petra Pajalič
6–4, 6–1
50k 07–09–09 France Denain Šljaka Poland Magdalena Kiszchzynska Russia Elena Chalova
Russia Ksenia Lykina
4–6, 3–6
25k 05–10–09 Montenegro Podgorica Šljaka Serbia Karolina Jovanović Italy Nicole Clerico
Poland Karolina Kosińska
7-6(4), 4-6, 4-10
50k 19–04–10 United States Dothan Šljaka Argentina María Irigoyen Russia Alina Jidkova
Belarus Anastasia Yakimova
4–6, 2–6
25k 07–06–10 Hungary Budapest Šljaka Slovakia Lenka Wienerová Germany Anna Livadaru
Argentina Florencia Molinero
6–4, 6–1
25k 28–06–10 Poland Torun Šljaka Australia Marija Mirkovic Poland Katarzyna Piter
Poland Barbara Sobaszkiewicz
4–6, 6–2, 10–5
25k 05–07–10 Germany Aschaffenburg Šljaka Japan Erika Sema Romania Elena Bogdan
Chile Andrea Koch-Benvenuto
7-6(4), 2-6, 10-8
25k 02–08–10 Russia Moscow-3 Šljaka Australia Marija Mirkovic Russia Nadejda Guskova
Russia Valeria Solovieva
6(5)–7, 3–6
10k 10–01–11 United Kingdom Glasgow Tvrda (i) Croatia Jasmina Tinjić Norway Ulrikke Eikeri
Bulgaria Isabella Shinikova
4–6, 4–6
10k 07–02–11 Turkey Antalya-2 Šljaka Russia Maria Shamayko Turkey Sultan Gonen
Ukraine Anna Karavayeva
6–4, 6–4
25k 25–04–11 Belarus Minsk Tvrda (i) Austria Nicole Rottman Ukraine Lyudmyla Kichenok
Ukraine Nadiya Kichenok
1–6, 2–6
25k 13–06–11 Turkey Istanbul-3 Tvrda Poland Marta Domachowska Australia Daniella Dominikovic
Turkey Melis Sezer
6–4, 6–2
50k 05–09–11 Russia Saransk Šljaka Romania Mihaela Buzărnescu Czech Republic Eva Hrdinová
Ukraine Veronika Kapshay
6–3, 6–1
10k 19–03–12 Turkey Antalya-11 Šljaka Italy Claudia Giovine Italy Evelyn Mayr
Italy Julia Mayr
2–6, 3–6
10k 23–04–12 Italy San Severo Šljaka Italy Anastasia Grymalska Italy Chiara Mendo
Italy Giulia Sussarello
6–2, 6–4
10k 21–05–12 Romania Timisoara Šljaka Romania Andreea Mitu Macedonia Lina Gjorceska
Bulgaria Dalia Zafirova
6–1, 6–2
25k 04–06–12 Uzbekistan Karshi-2 Tvrda Ukraine Veronika Kapshay Ukraine Valentyna Ivakhnenko
Ukraine Kateryna Kozlova
5–7, 3–6
10k 25–06–12 Turkey Izmir-2 Tvrda Romania Ana Bogdan Australia Abbie Myers
Turkey Melis Sezer
6–3, 3–0 (Ret)
50k 03–09–12 Italy Mestre Šljaka Hungary Reka-Luca Jani Argentina Mailen Auroux
Argentina Maria Irigoyen
7–5, 4–6, 8–10
10k 04–02–13 Turkey Antalya-5 Šljaka Romania Ana Bogdan Italy Giulia Bruzzone
Italy Martina Caregaro
3–6, 6–1, 6–10
10k 11–02–13 Turkey Antalya-6 Šljaka Romania Raluca Elena Platon Georgia Ekaterine Gorgodze
Georgia Sofia Kvatsabaia
6–1, 5–4, (Ret)
10k 01–04–13 Greece Heraklion Tepih Slovakia Vivien Juhaszova Italy Giulia Sussarello
Italy Sara Sussarello
7–5, 6(9)–7, 10-4
10k 08–04–13 Greece Heraklion-2 Tepih Russia Marina Melnikova Greece Despina Papamichail
Italy Sara Sussarello
6–1, 6–4
25k 13–05–13 Indonesia Balikpapan Tvrda United Kingdom Naomi Broady Taipei Yi Chen
China Yi-Fan Xu
6–3, 6–3
25k 20–05–13 Indonesia Tarakan Tvrda (i) United Kingdom Naomi Broady China Hao Chen Tang
China Ran Tian
6–2, 1–6, 10–5
25k 03–06–13 Uzbekistan Karshi Tvrda Ukraine Veronika Kapshay Russia Margarita Gasparyan
Belarus Polina Pekhova
2–6, 1–6
25k 16–09–13 Bulgaria Dobrich Šljaka Switzerland Xenia Knoll Bulgaria Isabella Shinikova
Bulgaria Dalia Zafirova
7–5, 7–6(5)
25k 20–01–14 USA Daytona Beach Šljaka USA Nicole Melichar USA Asia Muhammad
USA Allie Will
6-7(5) 7-6(1) 10-1

http://www.nettenis.org/intervju-teodora-mircic/