Teniserke Srbije prvakinje Evrope!

Ženska juniorska teniska reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na prvenstvu Evrope u Francuskoj pošto su u finalu sa 3-0 savladale tenisku reprezentaciju Rumunije. Naš tim igrao je u sastavu Ivana Jorović, Nina Stojanović i Jelena Lukić, a predvosio ih je selektor Ivan Đurđević.

fileNakon što su uspešno prošle kvalifikacije naš tim je na finalnom turniru u Francuskoj blistao i zabeležio je sve pobede. U četvrtfinalu sa 2-1 Srbija je bila bolja od Italije, a u polufinalu maksimalnim rezultatom pala je i selekcija Mađarske. U finalu naše devojke su odigrale sjajno i sa 3-0 osvojile titulu prvakinja Evrope.

Ivana Jorović je u prvom meču savladala Joanu Loredanu Rošku sa 6-2, 3-6, 6-3, dok je Nina Stojanović posle preokreta bila bolja Joane Duku rezultatom 4-6, 7-6, 6-1. Već nakon singla znale su se pobednice meča, a u dublu naše teniserke su takođe slavile pošto su im protivnice predale meč posle vođstva naših devojaka sa 6-4, 2-2.