Tamara Čurović

 Tamara Čurović
tamara curovic Datum rođenja: 31.10.1994
Mesto rođenja: Beograd
Mesto boravka: Beograd
Visina: 175
Težina: 65
Igra: Desnom rukom (dv. bek.)
Igra profesionalno od: 2009. g
Najbolji plasman-singl: 394 (27.05.2013)
Najbolji plasman-dubl: 208 (19.05.2014)
Najbolji plasman-juniorski: 11 (17.5.2011)
WTA titule-singl:
WTA titule-dubl:
ITF titule-singl: 2/6
ITF titule-dubl: 20/36
Trener: Svetlana Prudnikova
Oprema:  Nike
Reket:  Wilson
Omiljena podloga:  Tvrda
Zvanična prezentacija:  
Društvene mreže: Facebook
……………………..

NR: 394 (27/05/2013) 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Pozicija na kraju godine 720 577 587 465 429 645 632   

 

God
Titule
Finala Polufinala Četvrtfinala
2015     10k: Sakarya, Telavi-4 10k: Tarakan, Plovdiv, Brčko
2014     15k: Alger;
10k: Tlemcen
15k: Sarajevo;
10k: Stockholm-3
2013 10k:Beograd   10k: Heraklion-2, 4, Beograd-2 25k: Moscow,
10k: Heraklion-5, Sydney-2
2012   10k: Heraklion, Brčko 10k: Karshi 25k: Astana-2, Yoshkar-Ola,
10k: Mumbai, Antalya-30, Heraklion-2, 6, 7
2011 10k:Paros-2   10k: Paros, Solapur, Pune  
2010     25k: Montpellier  
2009   10k: Doboj 10k: Mostar, Melilla, Prokuplje  

ITF pojedinačno: 6 (2-4)
Kat Datum Turnir Podloga Protivnica Rezultat
10k 14–09–2009 Bosnia and Herzegovina Doboj Šljaka Croatia Matea Mezak 6–4, 2–6, 4–6
10k 30–05–2011 Greece Paros Tepih Ukraine Yuliya Lysa 6–4, 6–1
10k 02–04–2012 Greece Heraklion Tepih Croatia Silvia Njirić 3-6, 4-6
10k 13–08–2012 Bosnia and Herzegovina Brčko Šljaka Croatia Jelena Pandzic 3-6, 1-4, ret.
10k 26–08–2013 Serbia Beograd Šljaka Czech Republic Tereza Malikova 6–4, 6–3
15k 10–07–2017 Serbia Prokuplje-2 Šljaka Romania Oana Gavrila 4–6, 3–6

 

ITF parovi: 36 (20-16)
Kat Datum Turnir Podloga Partnerka Protivnice Rezultat
10k 24–01–2011 Estonia Tallinn Tvrda Ukraine Yevgeniya Kryvoruchko Estonia Maret Ani
Estonia Anett Kontaveit
7–6(8), 6–1
10k 23–05–2011 Greece Paros Tepih Ukraine Yuliya Lysa Germany Kim-Alice Grajdek
Ukraine Anastasia Kharchenko
3–6, 6–0, 11–9
10k 30–05–2011 Greece Paros Tepih Ukraine Yuliya Lysa Australia Anneliese Tepper
Australia Bianca Tepper
6–4, 7–5
25k 13–06–2011 Kazakhstan Astana Tvrda Uzbekistan Sabina Sharipova Ukraine Veronika Kapshay
Russia Ekaterina Yashina
6–2, 3–6, 13–15
10k 12–12–2011 India Pune Tvrda Ukraine Anna Shkudun China Jia-Jing Lu
China Jia-Xiang Lu
7–6(6), 1–6, 5-10
10k 25–02–2013 Australia Sydney Tvrda China Yafan Wang Japan Misa Eguchi
Japan Mari Tanaka
6–4, 5–7, 8–10
10k 22–04–2013 Greece Heraklion Tepih Italy Camilla Rosatello Spain Olga Parres Azcoitia
Spain Nuria Parrizas Diaz
7–6(4), 6–3
10k 29–04–2013 Greece Heraklion Tepih Netherlands Valeria Podda Mexico Ximena Hermoso
Spain Olga Parres Azcoitia
6–3, 6–2
10k 17–06–2013 Germany Koeln Šljaka Germany Antonia Lottner Russia Eugeniya Pashkova
Ukraine Vasylyeva Anastasiya
3–6, 7–5, 6–10
10k 02–09–2013 Serbia Beograd-2 Šljaka Switzerland Xenia Knoll Romania Camelia-Elena Hristea
Republic of Macedonia Lina Gjorcheska
0–6, 1–6
10k 17–03–2014 Peru Lima Šljaka Russia Yana Sizikova Argentina Sofia Luini
Argentina Aranza Salut
6–4, 7–5
10k 24–03–2014 Peru Lima-2 Šljaka Russia Yana Sizikova Argentina Sofia Luini
Argentina Aranza Salut
6–2, 7–6(2)
10k 31–03–2014 Peru Lima-3 Šljaka Russia Yana Sizikova Argentina Stephanie Mariel Pettit
Argentina Carolina Zeballos
6–0, 6–4
10k 15–09–2014 Algeria Tlemcen Šljaka Hungary Naomi Totka Serbia Barbara Bonić
Russia Margarita Lazareva
2–6, 2–6
10k 20–10–2014 Sweden Stockholm-2 Tvrda I Russia Margarita Lazareva Sweden Anette Munozova
France Victoria Muntean
6–2, 4–6, 8–10
10k 27–10–2014 Sweden Stockholm-3 Tvrda I Russia Margarita Lazareva Germany Nora Niedmers
Germany Caroline Uebelhoer
6–3, 7–6(3)
10k 30–03–2015 Greece Heraklion-2 Tvrda Serbia Barbara Bonić Greece Valentini Grammatikopoulou
Russia Anastasiya Komardina
2–6, 3–6
10k 06–04–2015 Greece Heraklion-3 Tvrda Greece Despina Papamichail Greece Valentini Grammatikopoulou
Russia Anastasiya Komardina
2–6, 2–6
10k 13–04–2015 Greece Heraklion-4 Tvrda Belarus Aryna Sabalenka India Sharrmadaa Baluu
Chinese Taipei Pei-Chi Lee
6–4, 3–6, 2–10
10k 29–06–2015 Turkey Sakarya Tvrda Russia Ekaterina Yashina Turkey Basak Eraydin
Russia Margarita Lazareva
4–6, 6–1, 10–6
10k 30–05–2016 Azerbaijan Baku-2 Tvrda Singapore Stefanie Tan Russia Kseniia Bekker
Russia Alina Silich
3–6, 4–6
10k 04–07–2016 Serbia Niš Šljaka Serbia Natalija Kostić Russia Anshba, Amina
Russia Gabueva, Angelina
5–7, 5–7
10K 18–07–2016 Serbia Prokuplje-2 Šljaka Slovakia Barbara Kotelesova Australia Maša Jovanović
Australia Angelique Svinos
5–7, 6–3, 10–8
10k 29–08–2016 Serbia Vrnjačka Banja Šljaka Slovakia Sandra Jamrichova Serbia Kristina Ostojić
Bulgaria Ani Vangelova
6–3, 6–2
10k 24–10–2016 Tunisia Hammamet-27 Šljaka Slovakia Barbara Kotelesova Czech Republic Tereza Kolarova
Russia Yulia Kulikova
3–6, 6–4, 10–3
10k 31–10–2016 Tunisia Hammamet-28 Šljaka Slovakia Barbara Kotelesova Argentina Guadalupe Perez Rojas
Switzerland Jil Teichmann
1–6, 6–4, 9–11
10k 14–11–2016 Tunisia Hammamet-30 Šljaka Slovakia Barbara Kotelesova Belgium Deborah Kerfs
Poland Patrycja Polanska
7–5, 3–6, 10–4
10k 21–11–2016 Tunisia Hammamet-31 Šljaka Belgium Deborah Kerfs Brazil Carolina M.R. Alves
Bolivia Noelia Zeballos
7–6(5), 6–3
10k 28–11–2016 Tunisia Hammamet-32 Šljaka Brazil Carolina M.R. Alves Romania Oana Gavrila
Slovakia Sandra Jamrichova
6–1, 3–6, 10–8
10k 05–12–2016 Tunisia Hammamet-33 Šljaka Brazil Carolina M.R. Alves Romania Oana Gavrila
Slovakia Sandra Jamrichova
6–3, 6–2
10k 12–12–2016 Tunisia Hammamet-34 Šljaka Bosnia and Herzegovina Jelena Simić France Audrey Albie
France Jade Suvrijn
w/o
15k 03–04–2017 Greece Heraklion-5 Šljaka Paraguay Camila Giangreco Campiz Slovenia Nastja Kolar
Bosnia and Herzegovina Jasmina Tinjić
1–6, 1–6
15k 01–05–2017 Hungary Gyor Šljaka China Xin Yu Wang Austria Mira Antonitsch
Hungary Panna Udvardy
1–6, 2–6
15k 05–06–2017 Bosnia and Herzegovina Banja Luka Šljaka India Riya Bhatia Turkey Berfu Cengiz
Bulgaria Ani Vangelova
5–7, 6–7(4)
15k 07–08–2017 Romania Arad Šljaka Romania Cristina Ene Serbia Bojana Marinković
Czech Republic Vendula Zovincova
6–1, 6–2
15k 06–11–2017 Tunisia Hammamet-32 Šljaka Germany Lisa Ponomar Italy Anastasia Grymalska
Italy Giorgia Marchetti
6–4, 7–6(7)