Svakom svoje

Na preostala tri turnira ATP i WTA serije, titule su osvojili “domaćini”. Džon Izner je došao do svoje prve ovogodišnje titule, odbranivši prošlogodišnju u Njuportu, pobedom nad Lejtonom Hjuitom 7-6(1) 6-4.

Isto se desilo i na turniru u Stanfordu, gde su se sastale dve teniserke iz SAD. Vandevege ipak nije mogla da svoju magičnu nedelju kruniše titulom. Imala je set loptu u prvom setu, ali je Serena ipak došla do izjednačenja a na 6-5 napravila odlučujući brejk. Jedan brejk joj je bio dovoljan za drugi set pa je sa 7-5 6-3, stigla do svoje 43. titule, baš kao i Izner, odbranom prošlogodišnje.

Na kraju, Marin Čilić je konačno došao do titule u “svom” Umagu. Prošle godine ga je u tome sprečio Dolgopolov, a ove to nije pošlo za rukom Granoljersu, koga je Marin savladao sa 6-4 6-2. Marinu je ovo 8. titula u karijeri i pokazatelj da se polako vraća u formu koju je imao pre dve godine.