Stan Vavrinka prvi finalista Rolan Garosa

Stan Vavrinka plasirao se u finale Rolan Garosa gde čeka pobednika meča između Novaka Đokovića i Endija Marija. Švajcarac je u polufinalu bio bolji od ljuubimca domaćen publike Žo-Vilfrida Conge rezultatom 6-3, 6-7, 7-6, 6-4 posle tri sata i 50 minuta tenisa.

stean vavrinka

Možda je ključni deo meča bio  treći set. Conga je imao čak šest brejk šansi, ali nijednu nije iskoristio. Set je ušao u taj-brejk koji je Vavrinka bolje odigrao i poveo sa 2-1 u setovima. Francuz nije uspeo da se vrati u četvrtom setu, izjednači i uvede duel u peti set. Vavrinka, koji je imao psihološku prednost, otvorio je set brejkom, potom spasao čak šest brejk lopti i prvu meč loptu realizovao za finale drugog GS sezone.

Conga će sigurno imati za čime da žali. Francuz je imao čak 17 brejk prilika, a iskoristio je samo jednu, tako da ne čudi što nije uspeo da pronađe rešenje sa Vavrinkinu igru i domogne se finala. Ovo će švajcarskom teniseru biti drugo GS finale u karijeri, posle Australijan opena, koji je i osvojio 2014. godine.