Srpski dublovi 2/3 na WB

Srpska teniserka Jelena Janković i Hrvatica Mirjana Lučić Baroni plasirale su se u drugo kolo Vimbldona u konkurenciji parova, pošto su pobedile Anabel Medinu Gariges iz Španije i Čan Hao-Čing sa Tajvana sa 2:1 (2:6, 6:2, 6:1). Janković i Lučić Baroni će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela između Sorane Kirstee i Ajumi Morite i Kirsten Flipkens i Magdalene Ribarikove.

Sa druge strane, Bojana Jovanovski i Vesna Dolonc nisu uspele da se plasiraju u drugo kolo, pošto su poražene od Amerikanke Vanje King i Kineskinje Đi Dženg sa 2:0 (6:3, 6:0).

yikiPosle velikog preokreta u drugu rundu su se plasirali Nenad Zimonjić i Žilijen Beneto. Srpsko-francuski par je posle meča koji je trajao dva sata i 35 minuta  bio bolji od slovačkog dubla Lukaš Lacko – Filip Polašek sa 3:2 (3:6, 6:3, 6:7, 6:2, 6:1). Prvi set pripao je Slovacima koji su do prednosti od 1:0 stigli rezultatom 6:3. Zimonjić i Beneto su uzvratili istom merom i stigli do egala. U trećem setu viđena je najveća borba, a pobednik je bio poznat posle taj-brejka, koji je pripao Slovacima. Ipak, Beneto i Zimonjić su odlično odigrali naredna dva seta, preokrenuli rezultat i plasirali se u narednu rundu takmičenja.