Srpski derbi za glavni žreb Čarlstona

Srpske teniserke Aleksandra Krunić i Jovana Jakšić plasirale su se u finalnu rundu kvalifikacija za Premijer turnir u Čarlstonu.

ALEKSANDRA KRUNIĆ ČARLSTON 2016

Aleksandra Krunić igrala je protiv Melani Odin iz S.A.D. i slavila u tri seta. Rezultat je bio 3-6, 6-0, 6-3 za srpsku teniserku.
Amerikanka je sigurnom igrom povela 4-1, kada je Krunićeva vratila jedan brejk i servirala za izjednačenje. Ipak, Odin joj oduzima servis, a zatim i uspešno servira za set.

U drugom setu je Aleksandra potpuno dominirala i nije prepustila Melani ni jedan gem.
Treći set je počeo sa dva teška i duga gema, koja osvaja američka teniserka. Međutim, Srpkinja se vraća u ritam iz drugog seta i osvaja 6 od preostalih 7 gemova u meču.

U borbi za glavni žreb igraće protiv koleginice iz Fed kup tima, Jovane Jakšić.

Jovana je u prvoj rundi kvalifikacija eliminisala 14. nositeljku Alize Lim iz Francuske, čak neočekivano lako. Ona je pobedila u dva seta, rezultatom 6-1, 6-3.

Ovo će biti tek prvi susret naših teniserki, koje su inače generacija.