Srpska lavica u novom finalu

Bojana Jovanovski je u spektakularnom meču sa Štefani Fegele uspela da prebrodi sve krize i da se plasira u svoje prvo finale u sezoni, drugo u Bakuu, za sat i 46 minuta igre. Rezultat je glasio 6-2 2-6 6-4.

jovanovski 2 jovanovski

Bojana je u prvom setu igrala maestralno, šta god je zamislila to je i pogađala, i Švajcarskinja nije imala pojma šta ju je snašlo u nekim trenucima. Jovanovski je brejknula Fegele iz obe prilike, dok je spasila jedinu brejk priliku protivnice, za više nego ubedljivih 6-2.

U drugom setu smo videli totalno suprotnu Bojanu. Koliko je u prvom setu pogađala neverovatne udarce, toliko ih je u nastavku promašivala, što je, uz dosta neuspelih izlazaka na mrežu, rezultiralo gubitkom drugog seta. Bojana se držala do 2-2, ali tada je Fegele krenula u ofanzivu, i dobrim servisima je čuvala nadu za plasman u finale. Drugi set je Bojana izgubila sa 6-2.

U trećem setu je Fegele tražila medicinski tajm aut, zbog bolova u stomačnim mišićima. Međutim, to je uopšte nije omelo u igri, i odmah na startu je brejknula Jovanovski za brzih 2-0. Tada joj Bojana uzvraća udaraca ribrejkom, ali nije uspela da zadrži svoj servis. U sledećem gemu je Bojana imala tri vezane brejk lopte ali ih nije iskoristila, i našla se u situaciji da gubi 4-1.

Ali, tu nije kraj, jer se mentalni div Bojana vratila u meč, i to na spektakularan način, tako što je osvojila poslednjih PET gemova u nizu, dozvolivši svojoj protivnici svega par poena, za plasman u FINALE BAKUA, drugi put u tri godine, i za prvo finale u ovoj sezoni.

Ovo će Bojani biti treće WTA finale, prethodna dva (Baku 2012. i Taškent 2013.) je osvojila, i još ima jednu titulu u Ningbou koji je WTA Čelendžer.

U finalu bi se mogla sastati sa Frančeskom Skijavone, koja ju je pobedila prošle nedelje u drugom kolu Istanbula sa 1-6 4-6, ili sa braniteljkom titule Elinom Svitolinom, sa kojom se do sada nije sastajala.

Finale je Bojani donelo skok na listi sa 40. na 36. mesto (renking karijere joj je 34. mesto), a sa titulom bi po prvi put prodrla u top 30.

Želimo svu sreću Bojani u sutrašnjem finalu, i da osvoji svoju 3 titulu.