Srbija uspešno započela ATP kup

Teniska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Južne Afrike maksimalnim rezultatom.

Naši teniseri su morali baš da se pomuče ne bi li slomili otpor upornih Južnoafrikanaca, iako rezultat od 3-0 u mečevima deluje ubedljivo.

Dušan Lajović je prvi izašao na teren i savladao Lojda Harisa rezultatom 3-6, 7-6, 6-3. U prvom setu naš teniser je dva puta izgubio svoj servis i tako dozvolio Harisu da lako povede u setovima. U drugom viđena je velika borba pre svega u servis gemovima Južnoafrikanca ali brejka nije bilo pa se igrao taj-brejk. Dušan je od starta imao prednost i na kraju sa 7-4 uspeo da izjednači. U trećem setu do izražaja je došla bolja fizička pripremljenost našeg tenisera koji je bez većih poteškoća rešio u svoju korist taj set i tako upisao prvi poen.
Novak Đoković je potom savladao Kevina Andersona u dva seta 7-6, 7-6. Naš najbolji teniser je odlično otvorio meč i vrlo brzo imao prednost od 4-1, ali je Anderson onda podigao nivo svoje igre i uspeo da se vrati i izjednači na 4-4. Do kraja seta brejka nije bilo pa je odluka pala u taj-brejku. Novak je konstatno imao vođstvo ali nikako nije uspeo da napravi veliku razliku pa je pri rezultatu 6-5 odservirao as i tako rešio prvi set u svoju korist. U drugom setu oba tenisera su čuvala svoje servis gemove pa je ponovo odlučivao taj-brejk. Ovoga puta Kevin je prvi stigao do set lopte, poveo 6-5 i servirao, međutim Novak od tada osvaja tri poena zaredom i rešava meč za vođstvo Srbije od 2-0.
Naš dubl par Viktor Troicki i Nikola Čačić rutinski je savladao Rejvena Klasena i Ruana Rufolsa rezulatom 6-3, 6-2 i tako potvrdio konačnu pobedu.

Naredni meč naša reprezentacija igra protiv Francuske, u ponedeljak u istom terminu od 8 i 30 časova po srednjeevropskom vremenu.

U drugom meču naše grupe Francuska je pobedila Čile sa 2-1. Benoa Per je savladao Nikolasa Džarija 6-7, 6-3, 6-3 dok je Gael Monfils bio bolji od Kristijana Garina 6-3, 7-5. U dubl meču su Džari i Garin iznenadili Maua i Rože-Vazlana i tako ublažili poraz, rezultat je bio 7-5, 6-2 u korist Čileanaca.

U grupi B Japan je savladao Urugvaj 3-0, kao i Španija Gruziju istim rezultatom dok su u grupi E Hrvati bili bolji od Austrije takođe 3-0 a Argentina je sa 2-1 savladala Poljsku. Sutra su na programu mečevi drugog kola u ostalim grupama a sastaju se Bugarska – Moldavija, Belgija – Velika Britanija, Italija – Norveška, Rusija – SAD, Kanada – Asutralija i Nemačka – Grčka.