Srbiji spala na jednog predstavnika u AO kvalifikacijama

Šest predstavnika naše zemlje nastupilo je tokom noći u kvalfikacijama za prvi Grend Slem sezone. Kod muškaraca se igralo drugo kolo, dok je u ženskoj konkurenciji na programo bilo prvo kolo.

Od tri srpske predstavnice koje su startovale u kvalifikacijama, samo jedna je prošla dalje dok su trojica srpskih tenisera ostali bez plasmana u poslednje kolo kvalifikacija.

Aleksandra Krunić obezbedila je plasman u drugo kolo kvalifikacija. Krunićeva je pobedila Holanđanku Lesli Kerkhove rezultatom 6-3, 6-2 i u polufinalnom duelu kvalifikacija sastaće se sa Anom Blinkovom iz Rusije, koja je 189. igračica sveta. Srpska teniserka je postavljena za 17. nosioca u kvalifikacijama.
Činilo se da će prvu prepreku da preskoči i Nina Stojanović, deveti nosilac, pošto je dobila prvi set 6-3. Međutim, 20-godišnja Beograđanka je potom izgubila drugi 2-6, a u trećem nije osvojila ni gem 0-6 protiv godinu dana mlađe Grkinje Valentine Gramatikopulu (210 na WTA listi).
Treća srpska predstavnica Ivana Jorović pretrpela je poraz od Bugarke Viktorije Tomove posle borbe od 104 minuta igre rezultatom 6-3, 7-5. Ivana je u drugom setu propustila veliku šansu, kada je posle brejka (5-4) imala i set loptu na svoj servis, ali je dozvolila rivalki ne samo da izjednači, već da sa tri gema u nizu napravi preokret i obezbedi trijumf.

Nakon Nikole Milojevića i Marka Tepavca koji su ispali juče, danas su takmičenje završili Miljan Zekić, Laslo Đere i Peđa Krstin.

Prvi je svoj nastup u drugom kolu kvalifikacija završio Miljan Zekić koji nije uspeo da ponovi jučerašnji sjajan rezultat kada je eliminisao Benjamina Bekera. Zekića je eliminisao Kinez Di Vu rezultatom 2-0, po setovima 6-4, 6-2 nakon tačno jednog časa igre.
Laslo Đere je poražen od Ivana Dodiga posle skoro dva časa igre. Hrvatski teniser je slavio rezultatom 2-1, po setovima 6-3, 1-6, 6-2.
Konačno, Peđa Krstin je poklekao pred Jukijem Bhambrijem (381. na ATP listi). Indijac je upisao trijumf 6-3, 6-4 za 69 minuta.