Sjajni Tipsarević eliminisao Kverija

Srpski teniser Janko Tipsarević je, nakon dve godine problema sa povredama i formom, ovog leta  počeo da beleži zapažene rezultate.

janko tipsarevic uso 2016

Formu koja ga je odvela do titule pre dve nedelje na Čelendžeru u Kini preneo je i na US Open.
Tipsarević je na startu poslednjeg Gren Slema sezone, koji igra sa zaštićenim rangom, eliminisao 32. nosioca Sema Kverija iz Amerike.

Janko je prvi set osvojio u taj brejku dok je drugi na isti način izgubio, ali nakon prva dva neizvesna seta, srpski teniser je preostala dva osvojio rutinski i bez većih problema rešio meč u svoju korist. Konačan rezultat bio je 7-6(4), 6-7(0), 6-3, 6-3.

Meč je trajao 3 sata i 15. minuta a Janko je zabeležio četvrtu pobedu u šestom duelu sa Amerikancem. Naredni protivnik Tipsareviću biće 39. teniser sveta Pablo Karenjo Busta iz Španije, sa kojim se do sada nije susretao.

Ovaj trijumf doneće srpskom teniseru napredak od oko 30 mesta na ATP listi, a plasman treću rundu vratio bi ga među 200 najboljih na svetu.