Sjajna Kerber do četvrte titule u sezoni

Na turniru u Stenfordu finale se igralo u tri seta, a do titule je stigla Anželik Kerberova, koja se tako izjednačila sa Serenom Vilijams po broju trofeja ove sezone. Nemica je nadigrala Čehinju Karolinu Pliškovu rezultatom 6-3, 5-7, 6-4 i tako je stigla do četvrte titule u 2015. godini. Zanimljivo je da su sve titule iz serije Premier (Čarlston, Štutgart, Birmingem i sada Stenford). Finalistkinja, Karolina Pliškova prvi put će ući u najboljih 10 na WTA listi, pa će Češka od ponedeljka biti najbrojnija nacija u prvih 10 sa tri teniserke.kerberFinale je donelo žestok obračun Kerberove i Pliškove, iako nijedna nije bila u potpunosti zdrava. Nemica je ralativno lako dobila prvi set, Čehinja je osvojila samo četiri od 13 poena na prvom servisu, pa je rivalka imala sedam brejk šansi. Sve se preokrenulo u drugom, kada se Kerberovoj “raspao” servis, jer je imala samo 38% uspešnosti prvog, dok je Pliškova bila znatno bolja. Nemica je brejkom, šestim uzastopnim u setu, izjednačila na 5-5, ali Čehinja odmah uzvraća, te konačno dobija set sa 7-5. Međutim, skočni zglob je nastavio da muči Pliškovu, koja i pored brejka za 2-1 u trećem setu gubi snagu, pa Nemica preokreće rezultat i dobija meč posle forhenda koji je Pliškova poslala u mrežu.